Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám nem...

Mit tegyek, ha anyám nem akarja elfogadni a kapcsolatomat és ráadásul fenyegetőzik is?

Figyelt kérdés

Anyám nem szeretné elfogadni a páromat, ami nem is lenne probléma de a viselkedése ezzel kapcsolatban több mint kiborító. A páromnak vannak hibái, a legnagyobb a motiválatlanság. De egyik hibája sem olyan, amivel engem lelkileg bántana, megsértene, megalázna. Nagyon szeretem, mert tiszta lelkű, nem csap be másokat, akkor is próbál kedves lenni, ha vele abszolút nem viselkednek úgy és egy halom olyan tulajdonsága van amit most nincs értelme felsorolnom a történet szempontjából. Anyám azzal fenyegetőzik, hogy megvereti ha nem szakítok én vele és sokkal okosabbnak gondolt, mert hogy jöhetek össze valakivel akinek alig van pénze és a szülei is rettenetes anyagi helyzettel rendelkeznek. Ezen kívül undorító rib**ancnak bélyegez meg, mert más téren is elkomolyodott a kapcsolatunk.

Össze szeretnék vele költözni, és tervezzük ezt egy ideje de félek ezek miatt meglépni. Nem tudom mi lenne a helyes megoldás. Nagyon félek anyám rakciójától, ha meg merem lépni az elköltözést.

18/l



2018. jún. 29. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

Motiválatlanság: bocs, én sem repesnék, ha a lányom-fiam egy leszarom, majd lesz valahogy emberrel tervezné az életét...


Mellesleg elkötözhetsz, ha van miből, felnőtt ember vagy.

2018. jún. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Anyád elmebeteg. A legjobb amit tehettek, hogy tényleg összeköltöztök, de nem adjátok meg az új címet neki. Csak zaklatna titeket. Az ilyen szülőtől én menekülnék.
2018. jún. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként van valami, amivel a barátod is kiválthatta ezt az ellenszenvet?
2018. jún. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz motiválatlanság alatt pontosan? Mert nem értem, mi váltotta ki édesanyád reakcióját.
2018. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
37%
Próbáld meg elmondani anyudnak hogy ezek a Te érzéseid nem az övé. Megérted hogy próbál óvni es jót akar neked de ezek a Te érzéseid. Nyilván nem szeretné ha elcsesznéd az életed. Keress melót. Költözzetek albérletbe de gyereket még ne szülj neki. Az még nagyon korai lenne :-)
2018. jún. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
Alig van pénze és "motiválatlan". Hát bocsi de megértem anyádat. Ő csak nem akarja, hogy egy munkakerülő léhűtővel kösd össze az életedet, akármilyen kedves is egyébként. Hosszú távon nem egy elhanyagolható szempont, hogy miből fogtok megélni, gyereket nevelni stb... Vagy te eltartod majd, mikor "motiválatlan" és nem dolgozik?
2018. jún. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Ha anyám így merne beszélni a páromról, valszeg a következő percben kivinné az ajtót...

Kérdező, ne hagyd magad zsarolni, se terrorizálni.

2018. jún. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Össze tudtok költözni (a leírásod alapján igen), úgyhogy én máris pakolnék és mennék. Főleg, miután anyám ler**bancozott. Gyönyörű szülő lehet... Menj és kész.
2018. jún. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Egy ilyen szülő egy szimpla senkiházi... azért nevezi ribinek a lányát, mert pont nem az, nem pénzes ember kegyeit keresi...
2018. jún. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Akik megértik az anyukát, azok hogyan tudnak azonosulni azzal hogy valaki minden különösebb ok nélkül megveretné a lánya párját. Az nem indok rá "hogy de nekem szimpatikus". Egy kapcsolat pedig két emberen áll. Nem ismerjük a srácot, de ha okkal nem szimpatikus az anyjának akkor sem normális ő sem hisz idióta módon kezeli a szituációt. Ezzel még soha senki nem győzte meg a gyerekét arról hogy rossz emberrel van, mellesleg a szerelemre nem lehet észérvekkel hatni. Úgyis mindenki a saját kárán tanul.


Szerintem költözzetek össze ha nem sikerül civilizált módon megbékíteni anyádat.

2018. jún. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!