Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ennyire pénz éhesek a...

Miért ennyire pénz éhesek a szüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

22 éves srác vagyok. Volt pár éve egy nehezebb időszakom amikor lelki betegség miatt közel egy évet nem dolgoztam. Drága édes anyám azóta szinte követeli és elvárja ,hogy én arra az időre fizessem vissza neki amit kiszabott albérlet árat illetve egyéb dolgokat. Így valóban kijön nagyjábol 1 millió forint(jogosítványba segítettek plusz ugye a havi albérletből hamar megvan). Ő csak is 2 milliót hangoztat hasra ütésre. Nem azt várom hogy megsimogassák a fejem mert én a gyerekük vagyok de komolyan a szülőknek a gyerek fele ennyi toleranciájuk illetve tartásuk nincs? Amúgy is már kiskorom óta ebben a mérgező környezetben élek. Folyamatosan csak a pénz jár a fejükben és mindig ezen megy a vita. Sőt a mostani fizetésemből is ő próbálja meg szabni mennyit és kinek kell fizetnem . Hamarosan kiszakadok ebből a környezetből de addig is mit tudok ellenük tenni? Ahogy írom ezeket a sorokat már gyomor idegem van és undorom feléjük. Bármennyire sem akarok haragban elválni tőlük de sajnos úgy néz ki az lesz és soha többé nem akarom a kapcsolatot velük tartani mivel megfertőzik a minden napjaim. Már nagyon rég besokalltam. Más is van vagy volt ilyen helyzetben? Mert az nem kérdés ez mennyire normális valójában


2018. júl. 1. 21:42
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
78%

Hitegesd, hogy majd megkapják, aztán mikor pattansz, még a új számodat se ad meg nekik, ne is köszönj az utcán.

A kiszabott albérlet árral kapcsolatban meg, biztos érdekli a nav-ot, hogy adózott-e belőle, ha már pénzt akar érte.

2018. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
92%
Azt tudom tanácsolni, amit az első írt. Akkora ígérd, amikor már tudod, hogy nem leszel otthon, tehát nem fogják tudni követelni rajta. Nem csak, hogy nem normális, hanem egyenesen megdöbbentő, hogy albérleti díjat számolnak fel neked, továbbá saját fizetésed felett rendelkeznek.
2018. júl. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
87%
De ezt, hogy? Éltél a gyerekszobádban és betöltötted a 18-at és hirtelen albérlet lett? Vannak gyerekeim, már most azon agyalok, hogyan tudnám elindítani őket az életben, nemhogy még pénzt kérjek tőlük. Pont, hogy nekik lesz szükségük rá. Szerintem költözz el és majd apránként add oda nekik.
2018. júl. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
91%
Apránként sem adnék egy kanyit sem.
2018. júl. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Igen így volt. Amint elvégeztem az iskolát munkát kellett keresnem mert azzal fenyegettek ,hogy kitesznek. Pedig akartam még egy szakmát de az ő szavaikkal élve "biztos nem tartunk el apáddal még 3 évig". Sőt mikor suliba jártam is jó párszor meg kaptam milyen jó nekem hogy ingyen élek. Persze mikor dolgoztam már is fel emlegették mennyi mindent tettek értem ,hogy 18 évig eltartottak. Egyszerűen megdöbbentő. Akkor minek kellett nekik gyerek? És még én tettem nekik jót hogy hitelképes lettem és igényeltem nekik hitelkártyát amit egy ideig fizettek aztán szerintem megunták és most én szívom meg mert közel 1 milliót ha nem többet kell rá vissza fizetnem. Persze a segítség nyújtás és felelősség vállalás ilyenkor elmarad minthogy vállalnák a következményeket. De hát kit érdekel mennyit kell nekem még szenvedni mire az ő sarukat elhordom.
2018. júl. 1. 22:16
 6/40 anonim ***** válasza:
92%

Na, ha van 1 milla lógásod hitelkártyán majd ha azt befizetted el is van intézve az albi.

Amúgy meg elsőnek igaza van, ha anyád itt albérletezik ezt majd a NAV-al is kardozza már le.

Ha meg egyszer lesz jól kereső állásod és még mindig pampognak mondd meg nekik hogy jó, kifizeted, és akkor ez volt minden szülőtartás, segítség amit tőled valaha kapni fognak és többet beszélni se vagy hajlandó velük.

Hallottam olyanról aki eljátszotta.

2018. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
19%
Azért én kíváncsi lennék a másik oldalra is. Mert ezen az oldalon minden kérdező hibátlan és ártatlan, ők csendben csak úgy vannak és a gonosz, mérgező szülők meg szivatják őket.
2018. júl. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
92%
Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid. Én 31 éves nő vagyok, szintén mentális problémákkal küzdök (nyugi, nem vagyok baltás gyilkos... "csak" pánikzavar, depresszió, függőségi problémák). Igyekszem kimászni ebből, de nagyon nehéz, viszont a szüleim, a nagyszüleim és a párom is mellettem állnak. És még így is göröngyös az út... Én is egyik munkahelyről megyek a másikba, most 1 hónapja nincs munkám. Szüleimnél élek jelenleg, mikor volt keresetem, természetesen adtam haza pénzt. Most munkát vadászok, de szüleim és párom is segít, amiben tud. Szerintem ez lenne a normális hozzáállás. Sajnos rengeteg olyan ember van, akik ezeket a "lelki betegségeket" lustaságnak, hisztinek bélyegzik. A te szüleid sajnos ebbe a csoportba tartoznak.
2018. júl. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a gyerekvállalás nem 1, nem 10 és nem 18 évre szól, hanem egy életre, egy szülő mindig szülő marad. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy akkor most mindenkit tartsunk el élete végéig, de ahol a pénznek ekkora szerepe van, ott valami nagyon nincs rendben.


Egyébként pedig szerintem sem tartozol nekik semmivel. Ha nem lehet velük beszélni, mert beszűkültek, akkor a stratégiám: bólogat és mosolyog, magában pedig hajtogatja, hogy "egy nagy lófaszt!". :)

2018. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem azt szeretném hogy valaki megsimogassa a kis lelkemet mert olyan rossz nekem. Nem így van teljesen. Nagyjából már önállósultam leszakadtam tőlük. Másoknak talán megadatik egy szerető család de az enyémet csak a pénz mozgatja. Amint a tartozásom kifizettem a banknak meg valamennyit eltettem tartaléknak én lépek innen és többé az ajtót sem leszek hajlandó rájuk nyitni. Beszélgessenek meg veszekedjenek majd a pénzzel mert velem nem fognak. Most is hogy ezeket leírom már a vérnyomásom az egekben van és ha rájuk gondolok csak szánalom fog el mert az életben megbuktak mint szülők. Ezt nem értem akkor minek kellett nekik 3 is? Rettentően elszomorít hogy a saját családomnál éltem és élek jelenleg is albérletben. Áhh mindegy is
2018. júl. 2. 20:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!