Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért viselkedik így...

Anyukám miért viselkedik így velem?

Figyelt kérdés
18/L vagyok, még tanulok,itthon élek a szüleimmel és a (fiu)testvéreimmel. Itthon én csinálom az osszes házimunkát, a testvéreim csak játszanak egész nap a gépükon.A bátyám dolgozik már 5 éve, az ocsem pedig még tanul.Én amikor annyi voltam mint az öcsém (15) , már el volt várva hogy találjak valami nyári munkát, vagy munkát suli mellé, és ezeken kívül még ott van nekem a házimunka is (mosogatás , takarítás , pakolás , mosás) ha én nem csinálom meg akkor senki más. Öcsémtol meg batyamtol ez nincs elvárva.Meg eddig ezen a nyáron 2x mentem el buliba, ami inkább egy kisebb baráti össze zorrenes (amibe egy forintot se kellett beleadnia, mert nem kértem) és amikor esetlegesen berugtam a párommal akkor ott aludtunk. Anyukámnak errol pedig szóltam, írtam neki sms-t hogy nem megyek haza. Ez 2 hete volt, és tegnap anyukám kiakadt, hogy az ő lánya ne legyen alkoholista, ne igyon. Mert ő sem ivott, és eddig életében 1x volt berugva. Pedig szerintem nem is vagyok olyan rémes, mert vannak nálam sokkal fiatalabbak, akik minimum heti 2x buliznak. De hogy vissza térjünk a lenyegre, a házimunkát nekem kell csinalnom, mellette pedig dolgozok. Senki más nem csinál rajtam kívül semmit, és még le vagyok ba***a ha nem mosok ki egy adag mosast , vagy ha nem terigetek ki. Öcsém szobáját is én pakolom rendszeresen, meg a szuleimet is. Már nagyon elegem van ebből, mit csinaljak?

2018. júl. 3. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
12%
Felkészít a nagybetűs életre (nem fog takarítani helyetted sem a gyereked, sem a férjed), és nem akarja, hogy alkoholista legyél. Mi is a baj?
2018. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1esnek: dehogynem fog (amilyennek “neveli” a férjét olyan lesz, az enyém is takarít ha kell).

Kérdező, anyukádnak mondtad a házimunkával kapcsolatosan ezeket amiket leírtál?

A részegedeshez annyit, hogy nem kell neki elmondani ha úgy sikerül, csak megírod, h “jenőnél maradunk, puszi” (vagy a jobbik verzió az, hogy nem részegedsz meg).

2018. júl. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kicsit furcsa nekem, hogy ennyire szigorúan vagy fogva, de nem lehet hogy anyukád azért ilyen, mert anno tőle is elvárták ezeket? Nekem apa ilyen picit, amikor dolgoztam nyáron pár évvel fiatalabb húgomnak mosogatnia kellett, ami erős 10 perc házimunka max, nekem viszont 8-10 óra diákmunka után még ilyen apróbb pepecselős kertimunkát kiosztott, amit húgom is simán meg tudott volna csinálni, tekintve hogy egész nap az a 10 perces mosogatás volt kiszabva rá. Szóval gyanítom valami ilyesmi lehet az oka, lehet sok elvárásnak volt kitéve.
2018. júl. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!