Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyire nehesztelnétek a...

Ti mennyire nehesztelnétek a gyereketekre, ha ki találja hogy nem akar nyáron dolgozni, diákmelózni?

Figyelt kérdés
16 éves

2018. júl. 5. 14:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
30%

semennyire, de zsebpénzt se adnék neki sokat.

nekem melózni kellett mert nem voltak gazdagok a szüleim.

2018. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Ha azt az időt értelmes tevékenységre fordítaná (nyelvvizsgára készülne, jogsit csinálna) egyáltalán nem.


Ha élvezné a nyarat, de egyáltalán nem húzna le pénzzel, ilyen idős korban akkor se.


Ha viszont folyton jönne pénzért, elvárná, hogy ki legyenek fizetve strandolások, bulikák, fesztiválbelépők, koncertek, mekizés stb. akkor egy forintot se adnék, hanem küldeném dolgozni.

2018. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
44%
Nem neheztelnék rá, de nem is adnék neki zsebpénzt.
2018. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy az első kettő írta.

Az én fiam diákmelózott, pontosan 16 éves korától. Nem küldtük, hanem a barátja csábította. Megbeszélte velünk, mi nem elleneztük egyáltalán, sőt örültem neki, Ő viszont nem nagyon akart menni. A barát addig-addig nyúzta, hogy csak rávette, menjenek már együtt, és onnantól kezdve nem volt megállás. Rájött, hogy mennyivel jobb nem függni tőlünk, onnantól kezdve nem kért sem egy mozira, sem egy ruhára, sem semmire, mindig volt zsebpénze, és már suli időben is vállalt ezt-azt, persze szünetekben. Voltak mindenhol. Hűtőházban kukoricát csomagolni, fatelepen gerendákat pakolni 40 fokban, buszon utasszámláló, autógyárban komissiózni, műanyaggyárban, de voltak az egyetemen ételt értékelni, strandon uszómesterkedni. Amai napig emlegeti, mennyire nem akarta elkezdeni, és milyen jól sült el a dolog.

2018. júl. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
53%
Ameddig középsulis rábízom mit csinál, de ha pénz kell neki szórakozásra akkor dolgozzon meg érte, mert az nem fér bele. Ha már nem gimis hanem menne OKJ-ra akkor úgy vagyok vele hogy az utolsó nyári szünet még jár neki így nem kötelezném arra hogy dolgozzon, csak ha pénz kell akkor tegyen is érte. De ha már OKJ vagy egyetem alatt nem akar dolgozni a nyáron amikor alapból nincsenek órák akkor azért már elvárom hogy picit emelje fel a seggét és ha annyira nem is, de legalább 6 órába menjen valahova szöszölni.
2018. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Sose kényszeríteném diákmelóra. Ott lenne neki a lehetőség, hogy több pénze legyen, mint amennyi zsebpénzt kap. Vagy él ezzel a lehetőséggel vagy nem. Ő döntése. Élvezze ki a szüneteket, amíg még gyerek. Dolgozni ráér majd ha elmúlt 20-25 és van valami végzettsége, amivel el tud egy jó helyen helyezkedni. Nem azért szülők gyereket, hogy ahogy elmúlt 16 már rúgjam is ki dolgozni,"mert bezzeg az én időmben 16 évesen én már napi 25 órát dolgoztam..."
2018. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%

16 évesen nem zavar, de a házimunka ráeső részét elvárom tőle :)


Én 17 évesen dolgoztam egy hónapot, vicces volt és jó volt, hogy vehetek plusz gombóc fagyit, mert van rá pénzem :D

2018. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%
Lehet hogy sokaknak nem fog tetszeni, de én nem 16 évre vállaltam az unokám, hanem míg élek. Bár hétvégeken dolgozik, de nem kényszerre, magától. Viszont ha nem menne, abból se csinálnék nagy ügyet, lesz még elég ideje robotolni. 1 hónap gyakorlat, másfél pihenés és kezdődik megint a tanulás. És ami a lehetőségemből kitelik, azt megadnám neki. Várom a lepontozásokat.
2018. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Semmire nem készül, a szokásos zsepbénzén kívül nem szokott kérni (az kb 9e havonta - ebből mehet ahova akar és ruhát is ebből vehet).


Egy éve költöztünk külföldre, azt mondja hogy felesleges a bentiekkel 'versenybe' szállni mert úgyis őket választják, és elég visszahúzódó, nem tud egyenlőre magabiztosan megszólalni ezen a nyelven. Szóval nincs sok kedve az egészhez.

Viszonylag szorgalmas, otthon tovább tanulná a nyelvet, mert iskolaidőben állítólag kevesebb ideje van rá hogy kizárólag azzal foglalkozzon és nem akarja hogy még jobban meghúzzák emiatt mint már meghúzták...

Szeretne amúgy munkát de nem nyárit hanem olyat mint az egyik osztálytársának van (ő hetente egyszer szokott újságokat hordani), de ezeket jóval nehezebb megtalálni, főleg nyáron.

Munka gyakorlatra meg azt mondja nem tud olyan helyet ahol szívesen csinálná...

2018. júl. 5. 15:05
 10/25 anonim ***** válasza:
84%

Abszolút nem. 16 évesen az a dolga, hogy fiatal legyen, élje az életét. Ha nincs szükség arra a plusz lóvéra amúgy, vagyis megtehetem, hogy támogatom. Legyen szó táborról, buliróp, bármiről. Jogsit is fizetném neki, ha belefér a költségvetésbe, autót is vennék neki, ha szeretne (és nem az autó kerül sokba, hanem a fenntartása, biztosítás, súlyadó, szervíz, nafta, stb, de nyilván ezt is fizetem neki, ha megtehetem). Nekem ez a természetes, ha már van egy gyerekem, akkor adjak meg neki mindent, amit tudok, és sose élnék a "meg még mit nem..." baromsággal, ha belefér a keretbe.

De még egyszer:

16 évesen az a dolga, hogy éljen, bulizzon, csajozzon, az élet dolgaival ráér majd 10 év múlva szopni.

2018. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!