Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő és a nagyszülők...

Sok szülő és a nagyszülők hatalmas százaléka miért konzervatív, miért élnek teljesen a múltban? Meg miért hiszik azt a nagyszülők, hogy a sok zabáltatás=szeretet?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a beszédstílusra, politizálásra, a normális viselkedésekre (szerintük sokan piálnak - 2 sörnél, és egy kortyot nem szabad inni), a hobbikra, az öltözködési és a testi (például a tetoválás) stílusokra. Sajnos a szüleim szeretnek beleszólni a legapróbb dolgokba, de ha én ugyan ilyen hibájukat felhozom, akkor az nem számít. Nagyszüleimtől pedig anyám azt a rossz tulajdonságot örökölte, hogy mindig főz, ha kell, ha nem, illetve etetni akarnak.

2018. júl. 7. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert az ő fiatalkorukban a fiataloknak hamarabb fel kellett nőniük idejük sem volt ennyi "hülyesègre". Gondolj bele, háború, 56, rendszerváltás. Az ő idejükben nem voltak évek évtizedek arra h keressék magukat. A 18-20 éves lányok férjhez mentek, családot alapítottak. Az étkezésnek meg általában családi jelentősége volt. Leültek enni- a család együtt volt. Amikor bejöttek ezek a "lázadó" dolgok mint tetoválás a divatba az illetőt link stb embernek könyvelték el. Manapság ugye meg minden 2. embernek van. Nem tudnak lépést tartani a világgal.
2018. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
87%

"A 18-20 éves lányok férjhez mentek, családot alapítottak."


Aha, most meg sokan azt nem engedik, hogy ennyi idősnek barátja legyen, vagy ott aludjon nála...


Nekem azt nem engedték meg, hogy csinosabban, szoknya stb. öltözzek.

2018. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Más világ volt azért, valószínűleg annyi idősen mi is a dubstepet és instagrammot fogjuk hiányolni :D


Sokmindenben nem is tájékozottak.

Nagymamám amúgy vicces volt vagy egy hete szóbajött a fű, teljesen felháborodott, hogy védem a füveseket és támogatom a legalizálást (annak ellenére, hogy nem élek ilyesmivel) mert azok szoktak összehányva fetrengeni a megállókban.

Ment tovább a beszélgetés, más marihuánának nevezte. Nagymamám rögtön mondta, hogy az teljesen rendben van segít a rákosoknak is.

Felhomályosítottuk, hogy a fű és a marihuána egy és ugyanaz. Akik meg a saját nedveikben fetrengenek lehet, hogy szívták az elfogyasztott dolgokat de attól az még nem fű volt.

2018. júl. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
40 év múlva a te unokád rólad is azt fogja mondani, milyen maradi vagy...
2018. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

" "A 18-20 éves lányok férjhez mentek, családot alapítottak."


Aha, most meg sokan azt nem engedik, hogy ennyi idősnek barátja legyen, vagy ott aludjon nála..."


Tudod az a különbség, hogy a tizennyolc évesek akkoriban dolgoztak, önállóak voltak, nem anyuék nyakára szültek, meg nem anyuéktól követelték a pénzt. Teljes jogú, önálló felnőtt emberek voltak. Éppen tegnap olvastam itt a gyakorin egy kérdést, a huszonéves még odáig sem jutott el hogy egyszer saját keresetből vegyen ruhát magának-ez a szint sajnos nem egyedi. Akkor miről beszélünk, mit kellne nekik engedni?

2018. júl. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Az előzővel nem értek egyet. Én sosem fogom naponta felmosni az egész alsó szintet, és porszívózni sem fogok az emeleten 3 naponta. Sok dolgot tanulunk a szüleinktől, rokonainktól, de hiszek benne, hogy "meg lehet törni" a családi szokásokat.

A mai gyerek teljes elfogadásban nő fel. Pl vegyük a melegek témakörét

Régen ha valaki meleg volt, azt mindenki kinézte, börtönbe vitték, stb. Ma ennek a legtöbb helyen már nincs szokása. Ha vannak is elmaradottabb helyek, az interneten akkor is mindenki látja az általános támogatást. Meleg párok már fogadhatnak örökbe sok helyen. Nem tudom ugyan, hogy 50-60 év múlva mi lesz éppen a "trend", de mivel születésem óta empátiát, elfogadást tanítanak nekem a szüleim és a társadalm (nagy része), bármi is legyen, megpróbálom majd megérteni. A mai nagyszülők 80%-a csak a fejét rázza ha az unoka meleg/festi a haját/tetoválást csináltat magának. Sok helyen az is tragédiának van elkönyvelve, hogy a 24 éves lány még mindig tanul, sehol egy férj, gyerek.

Szóval szerintem azért zárkózottak az idősebbek, mert az ő fiatalabb éveikben nem ez volt a normális. Lehetett rasszistának lenni, lehetett negatívan megkülönböztetni másokat. Ma már nem így nőnek fel a gyerekek.

2018. júl. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
(Az előző kommentben a 4-es válaszóra reagáltam, csak közben lett egy 5-ös is.)
2018. júl. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem.egeszen ertelek mi baj az egy vagy ket nemzedekkel dosebbek beszedstilusaval vagy politikai nezetevel. Mikor ok voltak fiatalok ok is mar maskepp beszeltek, mint az elozo generacio es sok olyan szot, kifejezest szlenget hasznaltak, amit az o szuleik, nagyszuleik nem. Az akkori politikai nezet helyett ok is ujat es mast vallottak, sokan ugyanugy lazadoztak es ugyanzt gondoltak az o oseikrol, mint te most oroluk:-).

A nyelv folymatosan valtozik, a politika is egy folyton megujulo vagy epp nem (:-D) valami es az is telejsen ertheto, ahohy oregszik valaki ugy lesz kevesbe rugalmas, nem.feltetlenul tudja vagy akarja lekovetni pl. az osszes uj zenei iranyzatot vagy technikai ujdonsagot (az en nagyim se hallgat mp3-at es nem jatszik videojatekot se, viszont folyton log a tafion es a teven es 85 letere sok dologban joval tajekozottabb, mint a mai 10-en es 20-on evesek).

A szuleim se eppen konzervativak :-), pedig mar nagyszulok.

Ahohy oregedni fogsz te is eszre fogod venni, hhy egy ido utan nem akarsz meg husz ujabb havert a regiek melle es jo neked az iphone regebbi verzioja is, nem akarod felevente az ujat megvenni vagy hogy ha bevallt egy auto, akkor lehet 10 evig nem fogod lecserelni csak mert van ujabb szeria es amikor kamasz lesz a gyereked valahogy nehezen fogod ertekelni a sok furcsa zenenek nevezett valamit, amire bulizik, mikozben te nosztalgiazva beteszed avicit, hogy bezzeg o es pont a te idodben lett ongyilkos.


A masik kerdesedre, hogy miert tomik a nagymamak es anyukak a gyerekeiket sok helyen még napjainkban is (ezzel kifejezve a szeretetuket, de nem ahelyett...ebben tevedsz!)? Egyszeru biologiai valasz van:

Az etel a tuleles. Ha valaki nem eszik, mert nincs mit az ehenhal. Regen a haborukban, ehinsegben, aszalyos evekben eheztek az emberek. (Az oskorig nem.megyek vissza....) Ezert nagyon fontos volt, hogy legyen elelem es ha van egyen is az ember.

Ez foleg nagyszulokben gyokerezhet meg abban, hogy szegenyek voltak es volt, hogy nem volt mit enniuk ezert a mai elelemtulkinalatban termszetes, hogy foznek sutnek es tukmaljak az embert, mert tudjak ez mekkora kincs es miylen jo, hogy most van.

Sok anyuka meg egyszeruen szinten fontosnak erzi, hogy a kicsikeje jol legyen lakva es egyen eleget. Ok a gondoskodast akarjak ezzel kifejezni.

Sokan foleg fius anyukak nem.latjak, hogy a fiokajuk mar felnott es ideje lenne utjara bocsatani. Ha nem.tudak magukkal mit kezdeni az uj elethelyzetben (apuval mar nincs meg a jo kapcsolat, tul sokaig csak a gyereknevelesre koncentraltak), akkor gyakori, hogy az anyuka tovabbra is ugy foz, mintha o egyedul etetne a kicsi magzatat (es hajlamos elfeldkezni arrol, hogy kicsiny magzata pl te leguritottal mar ketto sort, benyomtal egy zacsko mogyorot es lehet a mekiben is bekaptal valamit).

Ha nem szeretned a tukmalsst tovabb itt egy egyszeru modszer: folyamatosan jelezd elore, hogy te aznap mashol eszel, hogy enni fogsz mire hazaersz, hogy ne fozzon stb. Mindezt turelmesen es kitartoan + kerd a kedvenceidet vagy csak sutit elore rendelsre pontosan. En regen igy csinaltam Mama ugy ennek hetvegen egy kis piskotatekercset, amikor megyek hozzad. Es akkor a mamam azt keszitette. O is orult es en is. Ha massal tukmalt, finoman elutasitottam mondva csak piskotatekercsre vagytam egesz heten masra nincs szuksegem.

2018. júl. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

A gondolkozásmód a kor előrehaladtával beszűkül, rögzül.

Egyszerűen képtelenek máshogy gondolkozni, más szemszögből nézni a dolgokat.

Ez inkább szomorú, mindsem dühítő.

2018. júl. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 8. kommentelő. Igen, sok újat mondtál nekem és ment is a zöld pacsi. A beszéddel nekem nincsen bajom, hanem anyáméknak van, hogy tájszólással beszélek, mert ők ide jöttek, én viszont ebben nőttem fel. Pedig nekik is van és ha én hozom fel nekik, akkor pedig "hallgassak el, mert egy gyereknek a szüleivel szemben sosem lesz igaza" elv van nálunk. Illetve a káromkodást nem bírják annyira, hogy még a hülye szót sem szeretik és folyamatosan beleszólnának abba, hogy hogyan is beszéljek. Ezt egy kis gyerekkel el lehet játszani, de nem a lassan kirepülő gyerekükkel! És a nagyszüleim meg mindenkinél okosabban megmondják nekem a tutit, mint a piacon, hogy ha határozottan megmondom nekik vagy a szüleimnek, hogy mi a véleményem erről és erről a dologról, de a zabáltatásnál is ugyan ez a helyzet, hogy megmondom, hogy nem kérek, de aztán csak erőltetik, így pedig fel is megy bennem a pumpa. És sajnos a családból anya is követi ezt a fajta "hagyományt" a szüleitől. Ott van még az is, hogy új kocsi, meg mindenből új. Nem vagyok olyan, hogy csak feleslegesen költeném a pénzemet az új Toyotákra vagy akár az újabb Mercikre. Telefonban vagyok úgy, hogy amíg bírja, addig felesleges másik, akárhány éves is. A zene és mondjuk az applikációk tényleg lehet, hogy nekem ilyenek lesznek, mint nekik a főzőcskézés. De egy jó pár ellenpéldát tudnék mondani, de most itt lesz egy: párom szülei és nagyszülei próbálnak lépést tartani a haladással, mert új dolgokat akarnak tanulni, tudni és könnyebben utána tudnak nézni dolgokna. És komolyan mondom, jobban tudják, mint sok mai tini!

De akkor összefoglalva az a helyzet, hogy a saját stílusukat akarnák rám erőltetni és amilyen volt az ő korukban, még mindig azt hiszik, hogy ugyan az van, pedig a szüleim az 50-et sem tapossák! Valaki miért akarja a saját stílusát másra erőltetni? Én azon az elven vagyok, hogy mindenki egy egyéniség egészen addig, amíg nem befolyásolják az illetőt a szülei, a divat, a haverok és más személyek. Én sosem rajongtam a bőrcipőkért, az öltönyökért. Viszont szeretek lazán öltözködni (sportcipő, póló, nem szaggatott farmer). Ugyan így vagyok minden mással is, hogy senki nem volt rám hatással, csak és kizárólag az én döntéseim és a végzetem. Ez utóbbi olyan dolgokban, amiket előre meg nem lehetett volna mondani, egyszerűen a véletlenek miatt lettem ilyen (például a zenei ízlés: felhoztad Avicit, viszont nem ismerem a mai előadókat, a haveri társaságom szokott beszélni az ilyenekről, én viszont sokkal jobban szeretem a 80-as, 90-es 2000-es évek rockzenéit - megjegyzés külön: nem öltözködök ezek miatt hivalkodóan, annyit lehet látni, hogy egy olyan átlagos és észrevehetetleb srác vagyok, mintha a buszon, trolin, villamoson, metrón, megállókban, szomszéd kocsiban 5 méterre látnál valakit, aztán le se **@rnád a létét sem most, sem ezredik alkalommal.

2018. júl. 8. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!