Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 14 éve meghalt az apukám most...

14 éve meghalt az apukám most vagyok 16 éves, hol lehet azt kérvényezni, hogy, ha történik valami a sírjával, akkor engem is értesítsenek róla? Egyáltalán lehet ilyet kérni attól, hogy nem töltöttem be a 18. életévemet?

Figyelt kérdés
A kérdés adott! Válaszokat előre is köszönöm!

2018. júl. 7. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Adott időközönként meg kell vàltani a sírhelyet. Én apum sírját 10 évente kell. Anya fizeti ezt. Nálatok nem tudom ki, de azzal az illetővel kellene megbeszèlni ezt, egyébként meg szerintem te személyesen nem igényelhetsz ilyet.
2018. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nálam van apukám halotti anyakönyvi kovonata meg a rendes anyakönyvi kivonata is. Ezzel sem kérhetem én személyesen?
2018. júl. 7. 22:29
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem a kérdésed.

Eljárogatsz a sírhoz? Akkor észreveszed, ha valami nincs rendben és megjavítod.

Máshol laksz, mint ahol a sír van, ezért csak ritkán látogatsz oda? Biztosan van valaki rokonod ott, akire támaszkodhatsz.

Mitől tartasz, hogy mi történik a sírral? Szerintem, ha olyan helységben van a sír (nagyvárosok), ahol van sírgondnokság, akkor náluk érdeklődj, ha pedig pl. falun van a sír, akkor az illetékes önkormányzatnál érdeklődj. Jobb megoldások nem jutnak eszembe.

2018. júl. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Utolsó (2.) : messze van tölem a sír eléggé.

Az apukám szülei nagyon öregek ezért, ha neadj Isten történne velük valami, akkor utánna ki fogja gondozni a sír és kiváltani? Mivel eddig nekik szóltak, ha ki kellett váltani, de mivel, ha meghalnak utánna is kell valakit értesíteniük, hogy ki kéne váltani a sírt! Itt jövök én képbe...van rá lehetőség, hogy engem is értesítsenek vagy nincs?

2018. júl. 7. 22:36
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Érdeklődj!. Legfeljebb, korodra való tekintettel, udvariasan elutasítanak, de - szerintem - életkorodtól függetlenül, jogod van eljárni és érdeklődni. Mi van anyukáddal? Nagybácsik, nagynénik, testvéreid nincsenek?
2018. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De vannak, de apumtól csak én vagyok egyedül.

Anyumat meg nem érdekli...

2018. júl. 7. 22:41
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Hívd fel a temetőt, ahol apukád van eltemetve, és érdeklődd meg telefonon. Ha apud szülei meghalnak, akkor a házastársnak (talán akkor nem, ha elváltak, de ezt nem tudom) vagy a legközelebbi egyenesági rokonnak kell majd megváltani a sírhelyet.
2018. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%

Minden temető kapujára ki van irva, hogy a temetőgondnokság hol van, a telefonszáma. A temetők tulnyomó többségénél ezt az információt a neten is megtalálod. Keress rá. Utána hivd fel a telefonszámot, mondd meg, hogy x.y. fia vagy és érdeklődd meg a sirhely lejáratának idejét. Koporsós temetéseknél ez 25 év szokott lenni, urnahelyeknél csak 10 év. Általában mindenszentek környékén ki szokták cédulázni azokat a sirokat, amelyeket ujra kell váltani. A sirra tesznek egy figyelmeztető üzenetet. A Te esetedben talán a nagyszüleiddel is célszerű lenne beszélned erről, hogyha ők ott laknak a településen és ők gondozzák a sirt. Az életkorod szerintem már nem akadály, nem vagy ugyan nagykorú, de majdnem... Ha telefonon érdeklődsz, nem is kell megmondanod az életkorodat, bediktálod édesapád születési és halálozási dátumát, annak alapján megválaszolják a kérdésedet. Vannak olyan temetők, amelyek már fenn vannak a neten, és minden egyes sirhely kikereshető, és ott szerepel a sirhely lejáratának a dátuma is. Egyre több az ilyen temető. Az újraváltáskor szerződést kötnek és számlát adnak.

Amikor meghalt édesapád, hogyan temették, urnában? Mert akkor már lejárt a 10 év.

2018. júl. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Kérdezd meg nagyszüleid! nem az a legegyszerűbb?

Amúgy meg valószínűleg nagyszüleid is apukád mellé temetik, tehát újra meg lesz váltva a sírhely, ha már lejárt. Falun általában egy életre vagy 25 évre adják a sírhelyet és viszonylag olcsón, míg városban 5-10 évente "tejeltetik" a rokonokat, hozzátartozókat.

A sírhelyeket úgy kellene kezelni, míg a saját házat, amit egyszer kifizetsz, örökre a tiéd... persze, ha senki nem gondozza, akkor a rokonok felkeresése után megszüntethető vagy ha nem él már hozzátartozó.

2018. júl. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%
9-es: vallástól is függ a sirhely ideje. A zsidó temetőkben örökre szól pl. A nagyszülőket csak akkor tudják a gyerekük mellé temetni, hogyha van szabad hely. Ennek is meg vannak a szabályai. Különféle szabályok vonatkoznak a koporsós és az urnás temetésekre, stb. Inkább ne adj tanácsokat olyasmihez, amihez nem értesz, és emiatt félretájékoztatsz.
2018. júl. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!