Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a kiút ebből az egész...

Mi a kiút ebből az egész helyzetből? Bocsi hogy hosszú lett

Figyelt kérdés

Már lassan több mint fél éve van egy barátom, akiről anyámnak semmit nem mondtam. A lehető legrosszabb a viszonyunk, legszivesebben eltüntetném az egész életemből, ki nem állhatom, de sajnos csak ő van nekem, apám elhagyott még mikor 2 éves voltam, testvérem nincs. Kicsi korom óta csak azt nevelte belém hogy én egy szar vagyok, amit csináltam sosem volt jó, mások előtt mindig megszégyenített, az egész panel az ő száját hallgatta mert engem "nevelt", rengetegszer megvert. Az iskolában él tanuló voltam, sosem kaptam dícséretet, szinte természetesnek vette hogy én jó tanuló vagyok, esetleg néha megdícsért de sosem éreztem azt hogy én különleges lennék. Folyton azt mondta hogy bárcsak árvaházba adott volna, folyton az apámat látja bennem és mindig mondja, hogy menjek hozzá, rajtam vezeti le a sérelmeit. Engem ezzel mindig nagyon megbántott, hisz nem elég hogy apám elhagyott, nem elég hogy így is elég nagy fájdalom számomra, még ő is rátesz egy lapáttal. Nagyjából 13 éves korom óta öngyilkossági gondolataim és depresszióm van, ő ezt észre sem vette. Soha nem tudtam neki elmondani semmit, ő sem mondott el nekem soha semmit, nekem sose semmihez nem volt közöm. Még csodálkozik valaki hogy én miért nem mondok semmit neki? Az egész viszonyt elb.xta már kiskorom óta. Akkor kellett volna szépen megteremtse a jó szülő gyermek viszonyt. Folyton azt hangoztatja hogy nem kell szeressük egymást, de legalább tiszteljem, hát a isten fogja még őt tisztelni. A legviccesebb az egészben az az, hogy óvónő, méghozzá nagyon jól végzi a munkáját, rengeteg barátja ismerőse van. Szokott jàrni személyiség fejlesztő képzésekre, benne van minden ilyen témában amit csak eltudtok képzelni.

Szóval a barátommal úgy döntöttünk, hogy összeköltözünk. A legszomorúbb az az, hogy anyám nem tud róla, egyszerűen nem tudtam neki elmondani, annyira kiölte belőlem a gyermeki szeretetet hogy semmit nem vagyok képes elmondani neki. Engem ez valahol mélyen nagyon bánt, hiszen látom a barátnőimnek milyen jó viszonyuk van az anyjukkal, és nekem pedig nem. Ha az lenne hogy elmondanám neki, ő nem annak örülne, hogy szeretek valakit aki viszont szeret, hanem egyből egy utolsó krvának nézne aki már költözik is össze a pasasával, illetve azt mondaná (felteszem még örülne is neki) hogy majd nagyot fogok koppanni és úgyis elfog hagyni. Teljes szívemből utálom anyámat, legszívesebben eltűntetném az egész életemből. De ha csak arra gondolok, hogy ha majd egyszer lesznek gyermekeim, akkor azoknak nem lesz nagyanyjuk, és egyéb hasonló gondolat akkor a szívem szakad meg.

Szóval most itt állok, 2 nap múlva úgy néz ki hogy költözök, és nem tudom mitévő legyek. Az életem egy teljes romhalmaz:(


2018. júl. 8. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Az összes egyedül álló anya ilyen sajnos,leveri a gyereken h elment a pasasa mert a nőnek a pasas a fontos soha a gyerek,saját tapasztaLAT,meg ezt látom magam körül.. A pasast látja benne ezért i s a gyerek a szemét,egyedül álló anyák mind egytől eggyik defektesek mentális problémásak,irigyek idegbetegek,egyreszük mozaikozik is még több gyereket megkeseritve..
2018. júl. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Hat elso.. Az en anyukam is volt egyedulallo anya es nem egy percig nem volt ilyen.. Na mindegy.

Kerdezo.. Ne gyotord magad.. Egy ilyen nagymamara szerinted szuksege lesz a gyerekeidnek? Fogd meg magad es lepj elore az eletben! :)

2018. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azóta nincs senkije, 19 éve, mert én most vagyok 21...illetve biztos volt egy két futó dolga, de mint mondtam, ő sosem számolt be nekem semmiről, nekem sosem volt közöm semmihez. A munkájával van elfoglalva
2018. júl. 8. 17:05
 4/15 szántóvető ***** válasza:
milyen kiút?most készülsz változtatni az életeden nem?hány éves vagy?
2018. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mindenkivel jóban van, a családdal jóban van, velük ápolja a kapcsolatot szépen, egyedül én vagyok teher a számára...
2018. júl. 8. 17:06
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, készülök változtatni, de eddig úgy néz ki ez a változás azt fogja jelenteni, hogy én elköltözök és a kapcsolatot megszakítjuk.
2018. júl. 8. 17:08
 7/15 A kérdező kommentje:
Illetve képes volt azt mondani, hogy a kulcsot tegyem le, ha elmegyek akkor nekem itthon már semmi keresni valóm. Van egy macskám, amit ezelőtt 5-6évvel hoztam haza a beleegyezése nélkül, azóta persze megszerette. És mivel én a macskát az albérletbe nem vihetem, azt mondta, hogy kifogja tenni
2018. júl. 8. 17:10
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

1/7 már ne haragudj de mi az h az összes egyedül álló anya ilyen???

én is egyedül nevelem a lanyom 13 éve, de sohasem bántanam, és nem is hibaztattam az apja miatt soha.

Itt a nőnek valószínű elment az esze, vagy azt gondolta megtartja a férjét a gyerekkel. de a vilag valtozik és már tovabb állnak a férfiak, és a gyerek issza meg a levét.

az én lányom is kérdezte ovis korában, h lehet a többi gyereknek van apja, neki miért nincs ? stb? utana, hogy mikor békülök, ki az apjaval stb. ezeknek mind a gyerekek isszák meg a levét.

2018. júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi lenne? Elköltözöl. Lehet, hogy ez javít majd a viszonyotokon, nem lesztek összezárva.
2018. júl. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Eddig sem sokat voltam itthon, nem voltunk összezárva mert a barátomnál laktam. De most úgy döntöttünk kiveszünk ketten egy lakást, mert ő eddig másokkal lakott együtt. Szóval nem voltunk összezárva mégis sz.r volt a viszony.
2018. júl. 8. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!