Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 54 éves egyedülálló nő vagyok....

54 éves egyedülálló nő vagyok. Két gyermeket neveltem fel egyedül. A lányom 28 éves, a fiam 24. Elfogadhatatlan számomra a kapcsolatom a lányommal. És nem tudom, hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
A lányom messze él tőlem. De napi szinten kommunikálunk. Ha problémája van. Hív. Meghallgatom, igyekszem tanácsot adni. Része vagyok az életének, és ennek nagyon örülök. A bajok akkor jönnek ki, ha valamilyen problémám van vele, ha bánt amit csinál. Olyankor egy állatként néz rám. Szid, elmond mindennek. Megbélyegez. És ebben a képben nem ismerek magamra. Tudom, hogy van alapja haragudni rám. Nagyon nehéz volt teljesen egyedül felnevelni őket. Minden nap imádkoztam, hogy képes legyek végigcsinálni a napot, ellátni a feladataimat. 23 évig fáradt , kimerült voltam, sokszor ideges és türelmetlen. Kicsi korában bántottam őt szóval és fizikailag is főleg, mikor nem akart aludni, vagy éjszaka felkelt. De mindig mellette álltam, mindent megtettem érte. Fizikailag, és lelkileg is. Életrevaló, sikeres nő lett. Örülök neki, és büszke is lennék. Mégis valahogy az jön le nekem, hogy az ő szemében csak a bántások vagyok én. Mintha csak azt kapta volna tőlem. A törődés, szeretet, védelem , ami igenis napjaim 99%-át tette ki elfelejtődött. Teljesen nekik adtam 23 évemet. És most nincs családom. Persze, ha szükség van rám, akkor vagyok. Ha nekem van problémám, akkor fizessek a bűneimért. És most már olyan furcsa kettős érzés van bennem, ha hív, hogy örülök, hogy hívott, de tudom, hogy valójában nem tisztel, és ha bármikor problémát jelentenék elfordul tőlem, megtagad, szörnyetegnek bélyegez. És én ezt nem érzem igazságosnak. Erősen gondolkodom azon, hogy megszakítom vele a kapcsolatomat. A fiam nem bánt, csak egyszerűen nem törődik velem. De friss kapcsolatban él , és szerintem most a saját életükre koncentrálnak. Tudom, hogy a fiataloknak a saját életüket kell élniük. Csak a bántás, a megbélyegzés az amit nem értek.
2018. júl. 9. 20:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Erről eszembe jut egy hasonlat: Ha van egy darab szar a tányéron, mellette 99% finom kaja, akkor is undorodsz az egésztől.
2018. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Tehát felhántorgatja a fizikai és testi bántalmazást? Nem tudom nem megérteni. Javarészt a rossz dolgok maradnak meg élénken az emberben. Hiába álltál mellette egyszer, ha utána jött a pofon. Ezt nem fogja elfelejteni és nem is kell elfelejtenie. Szóval is bántottad, akkor ő miért legyen kedves, ha összevitatkoztok? Ne haragudj, ez a saját hibád, amin sajnos már nem tudsz változtatni. Ő már megbélyegzett gyerekkorában, most csak veszekedések alkalmával előtör belőle. Neki lenne oka megszakítani veled a kapcsolatot, ahogy a fiadnak is.

A tipikus helyzet, mikor megkeseríti a gyerek életét, bántalmazza, aztán mártírkodik, hogy ő mennyi mindent megtett, és aztán felé sem néz senki. Okkal nem néz feléd egyik gyereked se, és szerintem nem is fognak. Teljesen jogosan.

2018. júl. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
56%
itt sirsz mint egy furdos k**va persze mikor megkellett verni akkor arra volt elég energiad, ne csodálkozz orulj hogy egyaltalan szoba all veled
2018. júl. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Házasságban szültem őket. Sőt a férjem volt aki kifejezetten gyereket akart. Egyedül nem vállaltam volna. Nem lettem volna képes rá, és fiatal is voltam. Az előző válaszra a válasz: jobb lett volna, ha én is elhagyom őket? Ha nem küzdök értük? Ha élem az életem? Mikor megszülettek fontosabbak lettek a karrieremnél, és nálam is. Az volt az érzésem, hogy mindent meg kell tennem értük. Aztán amikor egyedül maradtam azt is meg kellett tennem, amit valójában már nem bírtam. 7*24 órás rendelkezésre állás, egyedüli döntések, felelősség. 39 fokos lázzal 39 fokos lázas gyereket ápolni, soha egy perc szabadidő magamra..... Szerintem az, hogy sikerült felnevelni őket, igazi csoda volt. Az pedig hogy bántottam a lányomat gyalázat. :(
2018. júl. 9. 20:39
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

A veres mire jo,belém szülők a vallást is belém akarták verni,meg mikor a rokon akire rábiztak,rámmászott kiskorukánt én voltam elhordva minden k nak és h felizgattam riszáltam neki.. Na azt értek el,h egyik gyerekükről se tudnak semmit. Ők is picsognak mindenfelé h testvéreimmel mi vagyunk a hálátlánok h minden kapcsolatot megszakitottunk velük.. Ok és okozat mindig előjön..

36N

2018. júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy előttem is leírták nyilván a fizikai bántalmazásokat és a szóbeliek egy könnyen nem fogja elfelejteni az ember, az mindig élénken fog benne élni emlékként. Én csak egyet tanácsolok, ülj le velük egyszerre vagy külön-külön, és őszintén, úgy igazán kérj tőlük bocsánatot a tetteidért. Ez segíthet talán a meggyötört szíven, és értsd meg az ő részüket is, hogy miért haragudnak rád azért amit tettél. Őszintén kell megbánnod , és megértened az ő részükről....nem lehetett könnyű nekik . csak egy színtiszta bocsánat kérés, és őszinte beszélgetés néha nagyon jót tesz. És próbálkozz, egyszer se add fel. Légy megértő. Talán megfognak neked bocsátani és utána jobb lesz a kapcsolatotok, minden jót!
2018. júl. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%
Volt már lehetőségetek a lányoddal mindkettőtök érzéseit, a régen történteket a saját szemszögetekből megbeszélni?
2018. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
Elhiszem, hogy nehéz volt felnevelni egyedül őket, de az írásodból süt az önsajnálat. Semmi más. Azt is írod, hogy erősen gondolkodsz azon, hogy megszakítod vele a kapcsolatot. Tedd azt. Mindenkinek jobb lesz, főleg a lányodnak, mert ahogy elnézem, még szülőtartást is kérnél, ha megtehetnéd. Elég szánalmas, ahogy sajnáltatod magad. Két gyereket egyedül felnevelni senkinek nem könnyű, mégsem itt ócsárolja még most is minden egyedülálló szülő a saját gyerekét.
2018. júl. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Már megbántam ezerszer, sőt már abban a pillanatban megbántam amikor tettem. Nem úgy bántottam, hogy megérdemlik és ezért ütök. Illetve két ilyen eset volt. Egyszer amikor a fiam kiszaladt az útra, egyszer amikor bebújtak egy takaróba és azt játszották, hogy legurulnak a lépcsőn. Akkor nevelésből kaptak egy fülest. De ezért nem haragudtak sose. Jó gyerekek voltak. Szinte mindig szót fogadtak, és megértették amit mondok. Azokra a kifakadásaimra haragudtak amiket valójában én sem akartam. Hogy aludjatok már!!!! miért nem lehet egy kicsi csönd!!! Megmondtam százszor, hogy ezt ne csináld!!! Amikor nem volt türelmem elmagyarázni, vagy esélytelen lett volna mert egyszerűen fel voltak pörögve.És nem volt annyi eszem, hogy becsukjam az ajtót, feltegyem a fülhallgatót, remélve, hogy nem lesz semmi bajuk. Tény, hogy én kolerikus ember vagyok. Van hogy hirtelen fakadok ki. És akkor még nem tudtam, hogyan kell kilépni a megoldhatatlannak tűnő helyzetekből , enélkül, hogy fizikailag elszaladnék . A fiamat nem bántottam, fizikailag. A lányomat akkor miután megszületett az öccse. Akkor volt a legnehezebb az apjuk már a szülésnél sem volt velem. Ok nem magyarázkodom. Semmi képen sem lett volna szabad kiakadnom, kiabálnom, és megütnöm a lányomat. És tényleg megbántam. Csak azt reméltem, hogy ha nagyobb lesz már nem lát szörnyetegnek. Mert más ember nem lát annak. :(
2018. júl. 9. 21:03
 10/24 anonim ***** válasza:
52%
itt mindenki minta szülő... itt nem hibázhat senki ..
2018. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!