Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem veszik komolyan a...

Miért nem veszik komolyan a szülők a gyerek problémáit?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor találkozok azzal, hogy bántják a gyereket a suliban es a szülők csak legyintenek rá, hogy "ne foglalkozz vele". Én is így jártam. Pár éve engem is kikozositettek az osztalytarsaim, ok nélkül. A szokásos történt; biztos ismeritek ezt; beszologattak állandóan, kiboritottak a táskámat, ha zenét hallgattam, hogy ne halljam csoportosan jöttek oda és kiteptek a fulhallgatot a fulembol. Elég sokaig nem turtem, majd egyik délután hazamentem az utolsó óráról, igazolatlant kaptam, a szuleimet hívta az osztalyfonok, hogy logok és elmondtam, hogy miért, de az senkit nem érdekelt és én kaptam érte. Aztán egyik nap megmondtam, hogy nem megyek be tobbet, nem tudtak mit csinálni, de rengeteg veszekedés volt ebből. Végül sikerült váltanom, életem legjobb döntése volt, nagyon szerettem a másik sulit és több helyen is dolgoztam már diakkent, azóta se volt sehol semmi gond, mindenhol jól éreztem magam (tehát van amikor el kell "menekulni ", mert nincs más út).

Aztán anyukám egyszer bekerult egy rossz tarsárgaba egy munkahelyen és az a hiszti amit napi szinten levagott, egy csúnya nézés miatt is... Ő így nem bírja, úgy nem bírja, állandóan ki volt borulva. 2 hétig se bírta... Én megertem, mert tudom, hogy nekem is milyen volt. De miért van az, hogy a gyereket nem veszik komolyan, mert "gyerek vagy, ne foglalkozz vele, az iskolában amúgy is tanulni kell minek kell ezzel foglalkozni"?


2018. júl. 10. 10:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibák miatt, telefonról írtam.
2018. júl. 10. 10:34
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Nézd, ha a szüleid anno kiverték volna a balhét, esélyes, hogy neked még rosszabb lett volna a suliban
2018. júl. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Velem is ez volt. Engem 12 évig készítettek ki, sőt oviban is betaláltak már. Hiába szóltam, nem érdekelt senkit. Ennek köszönhetem a depressziómat, a szociális problémáimat, amikkel azóta is küzdök, és több év csúszást, mert csak akkor csináltak bármit is mikor már pszichiáterhez küldtek, mert képtelen lettem bemenni az iskolába. Folyamatos pánikrohamaim voltak, amik közben még inkább piszkált mindenki. Ezek után magántanuló lettem, amivel a szüleim letudták a dolgot, gyógyszereztek, nem tudtam menni sehova. Ebből következik, hogy teljesen elszoktam az emberektől és féltem elmenni bárhova, bár soha nem mondta senki, hogy menjek akárhova. Aztán most megkapom, hogy miért nem kezdtem el már 16 évesen dolgozni és miért nem megy rendesen még most sem a szocializálódás. Mindenhogy a gyerek jön ki rosszul a legtöbb esetben.
2018. júl. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Ismerős helyzet, hasonlókat éltem át általánosban, 5 éven át. Anyám b@$zott átiratni. Maradandó károk keletkeztek bennem szociálisan + önértékelést tekintve ezáltal.


Sajnos most a lányomnak se túl jó a helyzet a suliban (most lesz 3.osztályos), nem jó ez az iskola, de itt tényleg nincs másik.

Anyám erősködik, írassam máshová... (nincs hova).

Mikor rákérdeztem, ő miért nem íratott át, az volt a válasz, hogy nekem úgyis mindegy lett volna, mert az az én hibám volt, mert antiszociális voltam, aki képtelen beilleszkedni egy közösségbe...


Én nem mondtam a gyereknek, hogy ne foglalkozzon vele, mindig azt mondom, $zarja le a fekete pontot vagy a beírást, igenis álljon ki magáért, ha bántják, adja vissza, stb.

2018. júl. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is megkaptam, hogy nem tudok beilleszkedni. Mondjuk nekem eljárt könnyen a kezem, ha rám szálltak, de akkor is jött a rossz duma: már megint verekszik. És ugyanez szakmunkásképző első osztály: a másodikosok csicskáztatni akartak. Nekimentem a legnagyobb szrdarabnak, onnantól nem piszkáltak. De persze én voltam az antiszoc. Hogyne.
2018. júl. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5

4.vagyok, ez nálam is így volt. Osztálytársam 1x addig csesztetett órán, hogy belevágtam a ceruzát a combjába. Kiküldött a tanár az óráról, ennyivel megúsztam, még örültem is neki.

2018. júl. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Ez azért van mert a szülők azt hiszik hogy nekünk minden könnyű. Nekünk csak tanulni kell, hozni a jó jegyeket, megfelelően elvégezni a sulit. Bezzeg ők nekik el kell tartani a családot. A ház. A kaja. A gyerekek. Valóban nekik tényleg nem könnyű, mert ők már a nagybetűs ÉLETben élnek. De mi az ő szárnyaik alatt vagyunk és nekünk minden könnyű. Főleg ha nap mint nap emlékeztetnek rá hogy nem érsz semmit. Nem tudsz semmit. Egy senki vagy. Egy lúzer. Utána meg mosolyogva megkérdezik: Mi a baj kislányom? ............
2018. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt általánosban, csak nekem anyukám bement, és elbeszèlgetett azokkal az oszt. társaimmal, akik bántottak. Ez egy ideig működött, de utánna megint elkezdődtek a piszkálások. Már bánom hogy nem én álltam ki magamért, és hogy nem váltottam sulit, de ugy voltam vele, hogy úgy se tudnék beilleszkedni, ezért inkább maradtam a megszokottnál. Mikor középsuliba mentem, féltem, hogy oda nem tudok beilleszkedni, de ott már jó volt.
2018. júl. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mert utólag idealizálják a gyerekkort és az ő szüleik se igen adtak ilyenkor tanácsot.
2018. júl. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondtam a kölöknek hogy amikor a "főkolompos" elmegy wcre, menjen utána, kenje fel a torkánál fogva a falra és suttogva mondja neki hogy " Ha még egyszer, egyetlen egyszer még csak rám is nézel, a beledet kitépem te..( külömböző jelzők)". Megcsinálta. Jó be kellett mennem a suliba mert persze a nagypofájú kapásból rinyált az ofőnek, de mikor visszakérdeztem hogy "Hölgyem ön mit tett az ügyben hogy az ÉN GYEREKEMET NE B4SZOGASSÁK? A főkolompos szüleit be hivatta-e? Szülőin miért nincs szó erről?" Érdekes módon elkussolt, azóta a szülőin NÉV SZERINT kiemelték a szülőknek azokat a gyerekeket akikkel probléma volt. Most már rend van.



Hol vannak az APÁK?? Nekik kell ezeket a dolgokat rendezni nem anyucinak!

2018. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!