Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti a helyemben mit csinálnátok...

Ti a helyemben mit csinálnátok? Részlet lent

Figyelt kérdés

(Kicsit hosszú lesz, bocsánat)

Sziasztok! Anyukám már elég sok ideje küzd depresszióval és pánikbetegséggel és ezek sajnos kihatnak a mindennapi életünkre. Alapjáraton mindentől fél ami betegség meg vér ugyanakkor a bezártságot se tudja jól kezelni. Meglehetősen hangulatember szóval nehéz rajta kiigazodni. A legnagyobb baj szerintem az hogy nem akar ebből kilábalni, meg se próbálja. Évek óta mondogatjuk neki a 9éves öcsémmel együtt hogy el kéne mennie pszichológushoz de egyszerűen nem akar. Mindennel próbálkoztunk, kerestünk neki szakembert, milliószor elbeszelgettünk vele őszintén és higgadtan, de sehogyan se tudjuk rávenni hogy elmenjen. Pánikos kitörések apróságok miatt alakulhatnak ki pl/ mivel fél a betegségektől ezért mindig túlreagálja ha pl megfáztunk vagy ilyesmi /ha véletlenül épp hogy megszúrt vagy belénk kapott egy picit hihetetlenül el tudja túlozni és úgy állítja be hogy véresre karmolt engem vagy az öcsit és addig nem hagy békén amíg nem spriccelt le minket ilyen sz*rokkal (már bocsánat...)/volt olyan eset is amikor csak azért kellett lefertőtleníteni a kezünket mivel azt a kézmosó szappant használtuk, amit előzőleg anyukánk is. Mondom, ha rájönnek ilyen pánikos rohamok akkor olyan mintha teljesen meg lenne huzatva. Azt mondogatja egyfolytában hogy fertőtlenísük le magunkat nehogy betegek legyünk. Ha nem tesszük meg, nagyon eldurvul a helyzet pl kiabál, csúnyán beszél (olyan értelemben hogy a lelkünkbe tapos), fenyeget (pl. öngyilkosságot követ el, nem látjuk többet...stb) meg ilyenkor előfordul hogy lekever nekünk egy taslit dühében. Lehet hogy összefüggésbe hozható, de pár hónapja észrevettem hogy az öcsém sokat van egyedül, meg sokat sír. Leültem vele beszélgetni és mondta hogy az osztálytársai csúnyán viselkednek vele meg hogy úgy érzi hogy nincsen önbizalma. Velem is ez a helyzet, hogy úgy érzem mintha teljesen más emberré változtam volna az utóbbi időben. Zárkózottabb, mélabúsabb, sírosabb, érzékenyebb vagyok, pedig engem mindig úgy lehetett ismerni hogy én vagyok az életvidám, optimista lány, aki nem ismeri a "szomorúság" szót. Mostanában nagyon el szokott durvulni itthon a helyzet és így sokszor összekapunk anyával. Megértem őt mert biztos nem lehet könnyű neki ez a pánikbetegség, és abban is biztos vagyok hogy nagyon szeret minket, de azért egy szülőnek ebben az esetben mérlegelnie kell hogy mi a fontosabb: a pánikbetegsége vagy a gyerekei. Mindenesetre sokszor elszívja anyu az energiámat/életkedvemet ha vidáman hazajövök valahonnan. Ilyenkor az öngyilkosságon jár az agyam, és tudom hogy ez nem opció és szégyellem is magam emiatt. Kétségbe vagyok esve, nem tudom hogy mit kéne tennem. Tanácstalan vagyok. Van vkinek tapasztalata ezen a téren? A választ nagyon megköszönném:)


18/L


2018. júl. 11. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Elköltöznék, mielőtt totál tönkretesz.


Tekintve hogy NEM akar elmenni orvoshoz, meg semmit tenni a gyógyulása érdekében, inkább mártírkodik felelsgesen kapálóztok, nem lesz változás.

2018. júl. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezen már én is agyaltam hogy majd elmegyek egy másik városba egyetemre csak nehéz lesz kivitelezni mert nem állunk jól pénzügyileg. Mindenesetre köszi a válaszodat:)
2018. júl. 11. 14:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem szólnod kéne egy felnőttnek (látom, hogy 18 éves vagy, de remélem érted mire gondolok) erről, például egy rokonnak vagy közeli ismerősnek. Ő talán fogja tudni mit kell tenni. Esetleg felkereshetnél egy családsegítőt vagy hasonló szervezetet és ott jelenthetnéd az eseteteket.
2018. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a vicces hogy anyukám vmi ilyesmi helyen dolgozik (családokkal)
2018. júl. 11. 14:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Mentális beteg,és igy dolgozik családokkal?
2018. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3-as, ezen nincs mit meglepődni, a tanárok zöme is alkalmatlan lenne, hogy emberekkel dolgozzon :D
2018. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az elköltözés nem rossz öltek, de én biztosan nem tudnám ott hagyni a kisöcsémet! (Köztünk is épp ennyi a korkülönbség)

26/N

2018. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mennyi lelketlen válasz.... Azt sem tudod mi az anyád munkája??? Pofám leszakad. Amúgy túlfélt titeket, attól retteg, hogy elveszít valamelyikötöket. Neked kellett volna már rég elmenni szakemberhez és azt megkérdezni, hogy mit tegyél, nem ilyen szívtelen társaságot. Persze, addig jó az anya, míg megad mindent, felnevel, de ha neki van gondja, akkor kuka. Hát remélem ti is ugyanígy fogtok járni.
2018. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Apud hogy reagál ezekre: Eltűri?

Szerintem ez OCD. Kezelni kell.

2018. júl. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Mennyi lelketlen válasz.... Azt sem tudod mi az anyád munkája??? Pofám leszakad. Amúgy túlfélt titeket, attól retteg, hogy elveszít valamelyikötöket. Neked kellett volna már rég elmenni szakemberhez és azt megkérdezni, hogy mit tegyél, nem ilyen szívtelen társaságot. Persze, addig jó az anya, míg megad mindent, felnevel, de ha neki van gondja, akkor kuka. Hát remélem ti is ugyanígy fogtok járni."


Kedves utolsó válaszoló! Képzeld, az anyukám családokkal foglalkozik, nem rég kezdett el dolgozni az új munkahelyén ezért nem vagyok még teljesen képben ezügyben. Másodszor, beszéltem a sulis pszichológussal még régebben és azt mondta hogy legyünk vele mindenképp türelmesek mert teljesen máshogyan reagál bizonyos szituációkban egy ilyen betegséggel élő ember és arra kért engem hogy minél előbb próbáljam meg anyát elvinni szakemberhez mert máshogyan nem gyógyulhat meg. Nem sz*rom le anyát egyáltalán ezért is írtam ide hátha valakinek van hasonló problémája. Szeretném ha meggyógyulna és támogatnám is ha venné a fáradságot arra hogy megfogadja a segítségemet.

2018. júl. 11. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!