Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nyugdíjas nagyszülők büdösek...

Nyugdíjas nagyszülők büdösek és ezt közölni kéne velük?

Figyelt kérdés

Fix meggyőződésük, hogy mivel ők csak otthon vannak és nem kell menniük sehová, ezért nem kell zuhanyozni vagy ruhát váltani. Így 2 hét is lehet, amíg mindig ugyanazt a nadrágot és felsőt viselik és nem zuhanyoznak. Egyszerűen nem érzik a saját szagukat, pedig vetekedik egy-egy hajléktalan szagával. És a családban senki se meri ezt szóvá tenni, mert idegbetegek. Ha orvoshoz kell menni, akkor zuhanyoznak egyedül. Nagyapám ráadásul majd minden nap horgászni jár, így az ő bukéjához még a rothadó halszag is csatlakozik. Meleg van, leizzadnak, büdösek, de észre se veszik.

Szóval: valaki tud esetleg valami finom megoldást erre, hogy jelezzük? Az egyik unokatesóm próbálta nagyanyámmal kettesben ezt megbeszélni, de hatalmas üvöltözés lett belőle.


2018. júl. 14. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

El vannak már laposodva ezért van ez. Persze hogy nem érzik a saját szagukat mert már hozzá szoktak. Pedig nem azért kell tisztálkodni meg időnként új, lehetőleg tiszta ruhát felvenni mert büdösek, hanem mert egy idő után a beleizzadt felsőbe, nadrágba, stb... baktériumok keletkeznek amik gombásodást okozhatnak, és a bőrnek sem tesz jót, plusz a leizzadt koszos bőr sem tesz jót az egészségnek, mert a pólusokba eltömődik ami szintén fertőző lehet és komoly bőrbetegségeket okozhat, ezt kellene velük megértetni.


Nekem csak a nagyapám volt ilyen, és igen csak látszott a bőrén hogy elhanyagolt és hol kiszáradt neki kegyetlenül, hol úgy befülledt hogy bepirosodott, viszketett neki és véresre vakarta amit szintén nem tisztított meg semmi, és elfertőződött ami miatt betegesebb is volt, és nagyon csúnyán megmaradtak a nyomai is.

2018. júl. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Nehéz ügy. Talán ha a Ti szüleitek, azaz az ő gyerekeik intéznék ezt, akkor kevésbé lenne üvöltözés. A szag egyébként legtöbbször a ruhaneműből árad, ami megköti a környezeti szagokat is. Nagy valószínűséggel az alsónemű cseréjére is ritkán kerül sor és esetleg a mosási módszer sem kellően hatékony. Egyébként idősebb embereknél gyakran előfordulhat a húgyhólyag záróizomzatának gyengülése, ami szinte folyamatos vizelet csepegést okoz, ami meg átitathatja a felsőruházatot is.
2018. júl. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
82%
Ugyan ez volt nálunk is.Mindenki aggódott és felesleges köröket futottak,hogy hogyan is tehetnék ezt szóvá megsértődés nélkül.Húzták halasztották a dolgot,én meg meguntam.Szeretem a nagyszüleimet épp ezért érdemlik meg az őszinteséget még ha az fáj is és sértő.Jót akartam nekik és mikor már betelt a pohár az egyik alkalommal mikor a család együtt evett én felálltam és ezt mondtam(vagyis hasonlót) "Mama,papa én szeretlek titeket,tisztellek és örülök,hogy vagytok nekem.DE!A fürdés alap dolga az embernek a higiénia fontos!Szeretném ha rendesen ápolnátok magatokat,ugyanis mindenki aggódik az egészségetekért.A család már kikészült mert nem tudják mit tegyenek,hogy ne sértődjetek meg.Szeretném ha rendes emberek módjára fürdenétek és mosnátok a ruhákat." Ennyi volt.Volt egy kis hatásszünet mert mindenki megijedt,hogy na most itt vége,de a nagyszüleim felfogták.Azóta rendesen mosakodnak és a ruháikat is mossák.Mindenki meg könnyebbült.Felesleges húzni halasztani a dolgot.Legyél őszinte.Ha kiabálnak,vagy megsértődnek az ő bajuk.Mert akkor egyáltalán nem tartanak igényt sem a higiéniára sem az egészségükre sem a véleményetekre és jót akarásotokra.Majd megnyugszanak. 24/L
2018. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindenképpen az őszinteség a legcélravezetőbb, nem érdemes illedelmeskedni. Ha ilyen rossz a helyzet, muszáj keményen kezelni.
2018. júl. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!