Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti hogyan reagálnátok...

Szülők ti hogyan reagálnátok ha a 21 éves lányotok egy török férfival járna?

Figyelt kérdés
Elvileg ide jár az orvosi egyetemre a fiú. Nem vagyok rasszista csak nem tudom hogyan reagáljak arra hogy pont egy muzulmám fiúval van együtt miközben ő keresztény katolikus.

2018. júl. 14. 12:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Az en szuleim szerencsere nyitott, kulturalt emberek, es nem szokasuk masokat allampolgarsag vagy vallas alapjan megitelni, szoval nalunk ebbol sosem volt problema. Eletem legjobb dontese a kapcsolatom. A parom a vilag legjobb embere, aki mindig mellettem all, minden tamogat, es barmilyen nehez helyzetben a segitseget nyujtja azonnal, mindemellett olyan tisztelet es megbecsules van jelen a kapcsolatunkban, amire a mai lanyok mindenfele posztokban szoktak vagyodni meg almodozni. Azota mar együttelunk Torokorszagban :).
2018. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

Én ismerek egy magyar nőt, aki évekkel ezelőtt Törökországba ment férjhez és ott él. Gyerekeik is vannak. (Talán épp az 1-es válaszolót ismerhetem?) Tudtommal jól megvannak egymással.

Azt azért tudomásul kell venni, hogy más szokások vannak ott, más kultúra, más vallás. Ezeket el kell fogadni. Ha bármelyik fél részéről kételyek merülnek fel - fátylat kell borítani a kapcsolatra.

2018. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%

"Elvileg" Na amíg ennyit tudsz róla,addig semmi.

Én elvileg a Yale egyetemre járok, van egy Mercedes X osztályon meg egy Mustangom, gyakorlatban még nem tudod bizonyítani, hogy igazam van e vagy hazudok.

2018. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Sehogyan nem reagálnék erre, nem is lehet. Majd ha bemutatja és megismerem, mint embert, akkor kialakítom a véleményemet, addig nem is tudnám.


Gondolom, a "keresztény katolikus" lány nem jár hetente misére és gyónni, különben zavarná a más vallás. Egy átalgos ember számára ez nem szempont, hogy melyik vallást nem gyakorolja valaki.

2018. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
Törökök jó része azért nem a papírokért szédít nőket
2018. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Ismerd meg. Van sok muszlim ismerősöm ès igaz hogy màs kultúra, de azèrt a vàrosokban elég 21. szàzadi felfogàs szerint èl elèg nagy rèszük (főleg a tanultabbak).
2018. júl. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
16%

Mutasd meg ezt neki:


[link]


Aztán ha még mindig ennek ellenére is akarja ezt a fazont, akkor állj félre, mert mindenképpen sérülni fog, de az ő élete.

2018. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
58%
Ha az én lányom egy muszlimmal járna és boldog elnne én örülnék neki. Te miért nem örülsz a lányod boldogságának? Mert nem keresztény? Van neked eszed?
2018. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
50%
8as faék. "Elvileg" minden rendben van. Elvileg járnak Elvileg boldog. Majd ha bemutatja otthon a török családnak (nem szokták gyakran), akkor majd kiderül, gyakorlatilag mi az ábra.
2018. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
64%
Beleszólásom nem lenne semmi, hiszen felnőtt nő és az ő dolga, bíznék benne, hogy jól választ. Viszont nyilván érdekelne és kíváncsi lennék a párjára, szeretném megismerni és ezt követően biztosan lenne róla saját véleményem is. Ugyanakkor szimplán azzal a ténnyel, hogy török, nekem nem lenne semmi problémám. Nem vagyok rasszista, sőt kifejezetten érdekelnek a különböző kultúrák és nyitott is vagyok. A környékünkön is élnek külföldiek pl. németek, arabok és a lányomnak pl. török barátai is vannak az egyetemről, így nem lenne olyan nagy újdonság. Mi mondjuk nem vagyunk vallásosak sem, tehát itt nem állna fenn egy ilyen katolikus-muszlim ellentét. Viszont, ha a lányodat nem zavarja, akkor nincsen vele gond és nekem is pont az jutott eszembe, mint amit az egyik válaszoló is írt, hogy katolikus és katolikus között is van különbség...az egyik minden nap imádkozik, rendszeresen jár templomba, betartja a böjtöt, a katolikus elvek szerint él stb., másnak pedig nem jelent semmit, csak családi hagyományként őt is megkeresztelték kiskorában, mert úgy szokás.
2018. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!