Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet finoman megjegyez...

Hogyan lehet finoman megjegyezni hogy ne kritizálja a főztöm, helyette inkább köszönje meg hogy megkinálom?

Figyelt kérdés
Van egy közel 1 éves lányom, szüleim dolgoznak reggeltől estig, az 5 munkanapból jó ha egyszer kimarad csupán csak a főtt étel! Olyankor mondjuk bundás kenyér vagy rántotta van. Édesapám, de anyukám is rendszerint huzgálja a száját, a biztosítékot az verte ki hogy apu tegnap előtt közölte miért chillis bab van? Tegnap pedig tepsibe sült krumpli volt májjal ami édesanyámnak nem tetszett! Ez kikakasztó. Egyrészt gyerek mellett nem könnyű rántásos kajákat és töltött káposztát csinálni, és nem is vagyok egy konyha tündér, több dolgot nem szeretek emiatt készíteni, na meg azért mert ha nem úgy sikerül ahogy otthon készítik akkor szintén jön meg bántásuk!
2018. júl. 14. 14:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
Nem egészen értem... A szüleid veled laknak? Mindenesetre közöld velük, ha nem tetszik a főztöd rendeljenek vagy főzzenek maguknak, ennyire egyszerü.
2018. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Mi közük van hozzá hohy te mit főzöl?
2018. júl. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

A rántásos kaja mitől jobb a tepsis krumplinál? :O De mondjuk a rántást elkészíteni se valami komoly pluszmeló.

Együtt laktok? Te főzöl a családra? Nálunk nincs húzgálás, tudják, hogy máshogy főzök, mint anyám sok mindent, de inkább mi megyünk hozzájuk enni. :)

Megmondanám nekik, hogy mi így szeretjük, ezt szeretjük, ha kérsz, kapsz, ha nem kérsz, menj haza főzni magadnak.

2018. júl. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
28%
Gyerek mellet is lehet rántásos kaját csinálni, meg töltött káposztát is. Tudod, ilyen probléma fel sem merülne hogy belekötnek a főztödbe- ha nem a szüleid nyakára szülsz. Akkor legyen gyereked ha boldogulsz egyedül., és mindjárt nincs konfliktus.
2018. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Szomszédok vagyunk! Ezt kihagytam! Lehet nem nagy dolog a töltött káposzta, de nekem az nincs időm rá! A lényegen nem változtat a kérdésem! Tök mindegy mit főzök de akkor ha nem akar enni akkor nem kell de kritika sem!
2018. júl. 14. 15:07
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

Valóban nem mindegy, hogy kinek a konyhájában főzöl!

Mert ha a saját lakásod, a saját konyhád, és oda járnak a szüleid enni, akkor valóban ne kritizálják, egyék meg amit elébük raksz.

Ha viszont gyerekkel együtt te laksz náluk, minimum annyit viszont-segíthetsz nekik, hogy este főtt étellel várod őket.


De hidd el, senki sem úgy született, hogy profi szakács volt, egyetlen lehetőséged van: gyakorolni, tanulni, próbálgatni, stb. Már rengeteg lehetőség van a net-en is receptekre, videókra, a tv-ben is kismillió főzős csatorna... Ha valamikor férjed lesz, az is rosszul esne, ha ő kritizálná, amit elébe raksz.

2018. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%

Értem. Szóval szomszédok vagytok!

Ne szólj nekik semmit, abból csak harag lesz. De keress egy helyi előfizetéses rendelésre házhoz szállítós céget, telefonszámot, cetlire felírod, és amikor nem tetszik nekik, amit nálad ettek, oda adod a cetlit azzal, hogy lehet ám rendelni is!!!

2018. júl. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Van férjem szerencsére neki minden ízlik! Elég könnyű dolgom van vele. Igazából a legfőbb probléma az is lehet hogy itthon, húsleves, pörkölt, töltött káposzta rántott hús sült hús paprikás krumpli és még hasonlók vannak, ha én elkészítek egy töltött csirkemell szeletet akkor megy a finnyáskodás hogy ez túl különleges.... Na ez is a fő baj!
2018. júl. 14. 15:16
 9/24 anonim ***** válasza:
38%

Együtt laktok és te készíted el a meleg ételt a szüleidnek is, akik dolgoznak, jól értem?


1. Elköltöztök.

2. Hétvégén összeültök, megbeszélitek melyik nap mi legyen. Így mondjuk kiderül időben, hogy nem szeretik a csilis babot.

3. Ha minden nap mást akartok enni és fagyasztható étel, akkor készítesz többszörös adagot és egy-egy napnak megfelelő mennyiségben lefagyasztod. Legközelebb csak melegíteni kell.

4. Egy éves egyszem gyerek mellett van idő mindenre. Nem vagyok szuperanyu és tapasztalatból beszélek.

5. Rengeteg anyag van fent a neten egyszerű és finom receptekkel. Használd őket, majd a gyakorlattal könnyebb lesz a főzés.

2018. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Hát na ők nem olyanok hogy rendeljenek!
2018. júl. 14. 15:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!