Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim nem engednek sehová egyedül?

Figyelt kérdés
A szüleim sehova sem szeretnének elengedni. Nemrég azt kérdeztem tőlük, hogy elmehetnék-e a fővárosi állatkertbe egy nálam idősebb barátommal, és azt mondták, hogy csak akkor, ha ők is jönnek, különben fennállna a lehetősége, hogy belefojtson az állatkerti tóba (????). Értem, hogy a szülői aggodalom nagy úr, de szerintem nem várhatják el tőlem, hogy 18 éves koromig itthon üljek, és azt csináljam, amit ők mondanak, minden esetben. Semmi okot nem adtam arra, hogy bizalmatlanok legyenek (nem jöttem haza sehonnan későn, nem hazudoztam össze-vissza). Mi a teendő? Próbáltam leülni és beszélni velük higgadtan, de annak is csak ordibálás lett a vége, természetesen részükről. 15,5/F
2018. júl. 14. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Sajnálom a mostani fiatalokat..
2018. júl. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj, én idén lettem 18 éves, viszont kb 15 éves koromtól elmehetek bárhova, csak anyukám megkért, hogy a telefonom mindig legyen feltöltve, és hívjam ha van valami. Ennyi. Így most felelősségteljesen tudok gondolkodni, és tudok normálisan, önálló lenni, mondd el a szüleidnek, hogy 15 évesen már azért ideje lenne elkezdeni önállósodni, vagy mutasd meg neki ezt a választ. Viszont akkor neked is úgy kell gondolkodni, hogy bíznak benned a szüleid, nem csinálsz hülyeséget!


18/F

2018. júl. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nyilvánvalóan nem az a célom, hogy hülyeséget csináljak, mivel én is tudom, hogy a mai világban nem könnyű, mindig résen kell lenni, megtörténhet a baj.
2018. júl. 14. 16:56
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem érdemes lenne erről komolyabban beszélned a szüleiddel, ígérd meg nekik hogy ha baj lenne hívod őket, többet úgy sem tudsz tenni, ha meg akaratosak akkor szívás. Kitartást! :D
2018. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2018. júl. 14. 17:26
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen már azért randizgatnak is a fiatalok, oda is menni akarnak majd, nehogy a csaj belefolytson a popcornba a moziban? 🤦🤷
2018. júl. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem 16 éves kortól engedtek el csak... Igaz én lány vagyok,téged kevesebb veszély érhet...Beszélj velük,hogy megbízható vagy,lesz nálad telefon,néha felhivhatnak vagy te hívod őket. 23L
2018. júl. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez tetszett :DD
2018. júl. 14. 18:10
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó kommentelő, köszönöm a válaszod, ez a módszer sem igazán jött be még sajnos :( És tényleg nem tudom, mi lehetne erre a megoldás.
2018. júl. 14. 18:11
 10/15 anonim ***** válasza:
35%

Felnőtt vagyok. A párom nem épp okos és állandóan oda kell rá figyeljek hogy ne csináljon valami olyat amitől megsérül, nemhogy egy gyerekkel. Saját magamra is, mert pillanatok alatt megtörténhet a baj. Szerintem vagy azt teszed h nem mész sehova egyedül de igy akkor nem tanulsz meg magadra vigyázni, vagy meg elmész és utólag megmondod hogy ott voltál - bár itt nagyobb balhé kinéz.

Hidd el az élethez szerencse is kell, nem csoda hogy óvnak védenek. Én kis faluban nőttem fel, és tudom neked ez semmit se mond de én meg tudom hogy sokszor azért nem esett bajom mert a családomnak tekintélye volt. Egy nagyvárosban én egy senki vagyok és már nincs meg ez a védelmező tekintély. Remélem érted. Ja és most nagyvárosban élek.

2018. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!