Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! 18 éves gyereketeket...

Szülők! 18 éves gyereketeket elengednétek Amerikába 1-2 hétre teljesen egyedül?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ebben az évben leszek 12.-es, és szüleim már most faggatnak, hogy mit szeretnék ballagásra. Lehet elég basic vagyok, de USA a nagy álmom, és azt szeretném kérni.

Néztem a repülőjegyeket New Yorkba...

Repjegy 3 emberre átlagárban számolva olyan 700-800.000 körül lenne oda-vissza. Majd a szállás sem egy olcsó mulatság, főleg NYC-ben, szóval arra gondoltam, hogy egyedül mennék, mert egy ballagás miatt nem akarok +1.000.000 Forintos nyaralást szervezni, szüleim amúgysem azok a városnéző típusok, minden nyáron tengerhez megyünk. Feláldoznék egy tengerparti nyaralást is, hogy elmenjek Amerikába.

Angolból pár hónapja tettem le a C1-es nyelvvizsgát, úgyhogy ha baj lenne, tudnék kérdezni embereket és meg is érteném őket.

Én is beszállnék a költségekbe, a repjegyemet pl ki tudnám fizetni a saját pénzemből.

Szóval, ti belemennétek ebben a helyzetben? Indokoljátok meg légyszi, hogy miért igen, miért nem.


2018. júl. 14. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Elengedném, de gimnáziumi ballagásra nem vennék neki new yorki utat. 18 évesen fedeze fel Magyarországot, Európát a gyerekem. Majd ha dolgozik szervezz magának egy utat ahová szeretne menni.
2018. júl. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Alapvetően egy 18 évesnek nincs szüksége a szülei engedélyére ahhoz, hogy utazzon. Viszont én sem repesnék a boldogságtól, ha az épp csak nagykorú, épp csak az iskolapadból kiesett csemetém totál egyedül akarna nekivágni egy vadidegen helynek, ami még ráadásul baromi messze is van (és azt már csak halkan teszem hozzá, hogy a bűnözési statisztikák szerint is valamennyire jogos az aggodalom - nem azt mondom, hogy feldarabolnak tutira, de mivel nincs helyismereted, és egyedül is leszel, simán benne van a pakliban, hogy kizsebelnek vagy kirabolnak, ha olyan környékre keveredsz). Szóval én nem hiszem, hogy egy ilyen ajándékot adnék ballagásra ebben a formában, akkor sem, ha amúgy zsebből ki tudnám fizetni. Akkor már inkább elmennénk mindannyian, ha belefér. Ilyen szempontból tök jó lenne, ha még most elmondanád a szüleidnek, hogy ezt szeretnéd, mert akkor van rá egy évük, hogy kitalálják, belefér-e a keretbe ez az út három személyre. Lehet, hogy nem városnézős típusúak, de ha neked ez az álmod, szerintem egyszer kibírnák :) Feltéve, hogy tényleg belefér anyagilag is.
2018. júl. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Én nem engedném.Paraanya vagyok...

Ha annyira nagyon szeretne menni,és megtehettném anyagilag,akkor legalább az egyikünk a gyerekkel menne.De hát egyenlőre egy sima nyaralást sem engedhetünk meg magunknak...

2018. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
:O Most nem az anyagi részéhez szólok hozzá...de nem engednétek el? Több olyan gimnáziumi osztálytársam volt, akik több hónap-fél évre mentek ki cserediák programmal külföldre. És ez 20 éve volt, amikor még mobilja sem volt mindenkinek.
2018. júl. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Én gimis ballagás után mentem ki Amerikába, két barátnőmhöz. A repjegyre én gyűjtöttem össze a pénzt, C1-es angoltudással mentem ki, a barátnőimmel meg Skype-on keresztül bemutattuk egymásnak a családjainkat, hogy lássák, senki sem emberrabló vagy tolvaj. Ennek 3 éve, baromi jól sikerült, azóta voltam még egyszer (szintén saját pénzből).


Úgyhogy ha a saját gyerekemről lenne szó, képmutatás is lenne nem elengedni, más részről meg hiszek benne, hogy az utazás tök hasznos. Ha felelősségteljes vagy, és tudsz alkalmazkodni idegen helyzetekhez, ha meg még a jegyet is fizetnéd, miért ne?


Amúgy repjegy szempontjából érdemes a Skyscannert nézegetni. Ott lehet úgy keresni, hogy a legolcsóbb utat adja ki, és lehet, hogy több lesz az átszállás, de akár egy ilyen jó 40 ezret lefaraghatsz a repjegyből. :) Szállás meg Airbnb, jóval olcsóbb, mint egy hotel!

2018. júl. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
#4 azért a cserediákprogram "kicsit" más, mintha egy 18 éves totál egyedül megy ki. Amit te írsz, vagy amit az ötös, hogy barátnőkhöz kimenni, vagy akár egy szervezett út teljesen más, mint egyedül nekivágni.
2018. júl. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Persze, 18 vagy.


De előtte azért átbeszélnénk a dolgokat

- hová mész - itt szállodákra gondolok, ahol éjszakázol

- telefonnak utánanéznénk

- Uber app a telefonodra kártyareggel

- kb-i útiterv

- jogsid mindegy, azt nem engedném, hogy ott vezess, még a sok éve Amerikában élő rokonokat is éri meglepetés az úton


Kb. ennyi, és jó lenne, ha legalább 2-3 naponta jelentkeznél, hogy merre jársz, mert ha eltűnsz - megeshet simán -, tudjuk hol kezdjünk keresni.

2018. júl. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
De az egész attól függne, hogy mennyire vagy talpraesett, mert a C1 lószart nem ér, ha Pesten eltévedsz :D
2018. júl. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hajrá! Sok sikert!

Amúgy, ha nem akarnak, akkor legfeljebb alkudd le egy Európa túrára.

Nem mintha az kevésbé lenne veszélyesebb... XD


Jó utat! ^^

2018. júl. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
elengedném, ha megígéri, elkerüli a lövöldözéseket
2018. júl. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!