Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezek alapján elmondhatom az...

Ezek alapján elmondhatom az anyámnak, hogy nem vagyok szűz?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 4 hónapja van barátom, ő az első.

A szüleim nagyon szeretik.

Anyával nagyon szoros kötelék van köztünk, elmesélek neki mindent a pasimmal kapcsolatban is. Ma megkédezte, hogy elmondom e majd neki ha nem leszek szűz. És nem vagyok az, de mondtam h perszeee de az nem mostanában lesz, mert tudom, hogy fáj..

és mondta, hogy ezért kell, hogy szerelmes legyek, nem fog fájni.


Gondoltam holnap este előadom, hogy aznap este megtörtént.


Hülyeség, vagy elmondjam?

Teljesen felnőttként kezel, és nem szégyellném előtte... vagy azért mégis ciki elmondani neki?

Apa nem tudna róla, vele nem olyan jó a viszonyom


2018. júl. 14. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem kezel felnőttként, akkor tiszteletben tartaná a magánszférádat. Most úgy csinál, mintha ilyesmi nem is létezne. Persze, elmondhatod, miért ne mondhatnád? De nem kell elmondanod.
2018. júl. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
nem kötelező beszámolnod mindenről.
2018. júl. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Az első szex nem akkor fáj, ha nem vagy szerelmes. Ez egy nagy hülyeség. :D


Egyébként szerintem mondd el neki, ha úgy érzed, nem fog kiakadni. Te ismered. Én is elmondtam anyukámnak. Mi 3,5 hónap után feküdtünk le először, szintén 17 évesen. Én azért mondtam el anyának, mert köztünk is szoros kapcsolat van.

2018. júl. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem elmondhatod anyudnak, ha már megígérted.
2018. júl. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem várj vele pár napot(inkább hetet),túl feltűnő lesz ilyen hamar.
2018. júl. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
Ez a beszélgetés után hirtelen elveszted enyhén szólva gyanus lesz. Az lett volna legésszerűbb, hogyha ott elmondod, ha már annyira el akarod. Egyébként privát dolog szóval..
2018. júl. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttként már csak olyan dolgokat mondok a szüleimnek a magánéletemről, ami kölcsönös, szóval csak olyat mondok, amit ők is elmondtak vagy tudom, hogy nem "tabu". Nem tartom egészséges kapcsolatnak, ha a szülő elvárja (még ha nem is erőszakosan), hogy a gyereke kiszolgáltassa neki a magánélete minden kis részletét. Még szűz vagyok, de nem érzem úgy, hogy be kellene számolnom a szüleimnek a szexuális életemről, ha aktuális lesz a dolog, mert ők sem számolnak be a sajátjukról, ez mindenki magánügye. Te csináld azt, amit jónak látsz, ha a szüleim kérdeznék, én azt mondanám nekik, amit most leírtam.
2018. júl. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem, miért kell ilyen intim dolgot elmondani a szülőknek? Én se kérdezem őt, hogy mikor szexelt utoljára pl. És nem is érdekel.

Szerintem ez egy olyan dolog, ami csak rám és a páromra tartozik.

Amúgy meg nyugi, de anyukád biztosan elmondja majd apadnak vagy a barátnőjének vagy ki tudja kinek, mert egymás között ki szokták beszélni a dolgokat.

2018. júl. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A te dolgod, kérdező, hogy elmondod-e, de alapvetően ez egy elég intim magánügy, amihez kettőtökön kívül a pároddal senkinek nincs köze. Annak idején én is azt gondoltam, hogy nagyon szoros a kapcsolat anyám és köztem, aztán megtudtam, hogy a neki bizalmasan elárult dolgokat a barátnőivel locsogja ki. Utána megsértődött, hogy elzártam az információcsapot. Te ismered a szüleidet, mindazonáltal szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a szülők beletolakodása a gyerekük megánéletébe történhet nagyon sunyi és manipulatív módon is.
2018. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha felnőttként kezelne nem kérdezősködne a nemi életedről, amihez pontosan nulla köze van.
2018. júl. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!