Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha, , lehúzkodnak"?

Normális ha, , lehúzkodnak"?

Figyelt kérdés
Bármikor van egy kis zsebpénzem (szülinapomra /névnapomra álalában pénzt kapok és onnan van) akkor a szüleim úgy döntenek, hogyha van pénzem, akkor fizessek ki magamnak mindent, persze itt nem ruhákra gondolok mert azt egyértelmű, hogy én venném magamnak, hanem alap dolgokat. Pl.: megyünk valahova a buszpénzt saját magamnak kell kifizetni, színházba megyünk saját magamnak kell kifizetni... Hozzátenném iskolába járok még szóval nem kereső ember vagyok, mi lesz később ha az leszek? Nemtudok majd félre tenni a jővőmre mert akkor majd mégjobban lehúzkodnak?! Veletek is így van ez?

2018. júl. 15. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Nálunk is vannak gyerekek és őszintén szólva néha mi is ezt csináljuk velük:) de csak azért hogy érezzék, hogy mit jelent a folyamatos követelések teljesítése:) Így legalább kicsit megtanulod, hogy a pénz nem a semmiből van. Mondjuk az a legjobb, ha dolgozol és úgy látod, hogy mennyit ér, amit keresel:)
2018. júl. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Hasonló már történet velem. Viszont ha van zséd,amit nem feltétlen anyu apu adott,hanem pl mama,papa,akkor rakd el,és ne fitogtasd a szüleid előtt. Vagy menj inkább másokkal el vhova,szüleiddel szinházba?hány éves vagy?vond inkább kérdőre őket,ezért nem ölhetnek meg...vagy ha embertelenül bánnak majd veled ezután,vagy bántanak vagy kiabálnak veled a kérdőre vonás után...van még pár kártyád amit be tudsz dobni..
2018. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem az a lényeg hogy ki mit fizet, hanem az, hogy mi van megbeszélve. Az, hogy következetesen be van-e tartva az, amit a szülő a ygereknek ígér és vica verza.


Az ilyenre én is ugranék, hogy nincs megbeszélve az ellenkezője, számítasz valamire, mert eddig is így volt és akkor jön a becsúszó szerelés és az egyoldalú módosítgatás.

2018. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen telljesen úgy volt, hogy ők állnak mindent, még direkt mondtam is, hogy gyűjtök mert akarok venni olyan dolgokat amikre régóta vágyom. Erre ők már csak azért , hogy keresztbe tegyenek már csak azért is elkérik mindenre a pénzt.
2018. júl. 15. 14:35
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem helyes tőlük.

Hasonló van nekem apámmal. Szerelőnél a kocsim.

Régről tartozom apámnak. Megbeszéltük, hogy amíg ki nem derül hogy mennyit kell a kocsira költeni, amit az ő felajánlása alapján ki is pótol ha nem elég a pénzem, addig befagyasztjuk a felé való törlesztést.

Mégis ha megjövök egy egy melósabb (így pénzesebb) napból, bepróbálkozik, hogy "nem tudnék-e csurgatni neki is valamit".

Magyarán addig jó amíg nincs egy kis pénzem. Mert a párezerrel annyit érek felé mint fing az orkánban, ellenben én meg nagyon megérezném.

2018. júl. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos az emberek a pénztől megvadulnak és a gyereküket is pénzforrásnak tekintik,ez leginkább a szegényebbekre jellemző hozzááálás...
2018. júl. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Egyértelmű, hogy te vennél magadnak ruhát? Nálunk az egyértelmű, hogy a szülő azzal a tudattal vállal gyereket, hogy amíg tanul, addig el is fogja tartani. Ebbe beletartozik a lakhatás, étkezés, tisztálkodó szerek, orvos, gyógyszerek, ruha, tanszerek, kisebbeknél játékok, nagyoknál különóra, ha szükségea, időnként szórakozás, zsebpénz.
2018. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha közösen mentek valahová, amit ráadásul nem is te találsz ki, hanem a szüleid, akkor a buszpénzt és a színházjegy árát biztos, hogy nem kérném el a zsebpénzedből. Normális családban ez fel sem merül.
2018. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Színházba az iskolával mentünk nem a szüleimmel. Felmerült, hogy szegény családoknál van ez, pont ez a durva, hogy egyáltalán nem vagyunk szegények. Havi 600K bejön a családhoz. Ezért is nem értem őket.
2018. júl. 15. 16:27
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg a rosszabbik verzio áll fent
2018. júl. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!