Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem képes kiállni értem...

Miért nem képes kiállni értem az anyám? Tényleg ez a megoldás?

Figyelt kérdés

A férjével 13 éve házasok, velük élek/éltem. Az utóbbi 1-2 évben a nevelőapám teljesen idegbeteg lett, mindenért azonnal ordít, kötözködik, provokál. Ha meg visszaszólok neki, fel van háborodva. Ehhez még társul a kapuzárási pánik, hogy ő nem öregszik, úgy öltözködik, mint egy tini, a viselkedése is hajaz rá.


Ha itthon vagyok, folyamatosan én vagyok a "célpont". Mindenbe belém köt, akármit csinálok. Pl. miért megyek el étterembe enni, itthon is van kaja. Ha itthon csinálok valamit, akkor miért kell bebüdösíteni a kajaszaggal az egész lenti részt... Itthon vagyok, sorozatozok a szobámba, és bejön, hogy nem szándékozok elmenni dolgozni a nyáron?! Ha megyek valamerre, mondjuk találkozom a barátnőimmel, azon is ki van akadva. Nincsenek barátai, a szülei, a gyerekei már fel sem veszik neki a telefont. Vagy anyát piszkálja, vagy engem.


Évközben is, hogyha hazajövök, miért nem tanulok, miért megyek ide, vagy oda. Meg hogy hát ez nehéz egyetem, úgyis ki fogok bukni, csak idő kérdése... Ha vizsgaidőszakban átraktam egy vizsgát későbbre, mert nem voltam biztos a tudásomban, akkor ordítozott anyával és velem is, hogy mit képzelek, ez nem így megy. Pedig semmit nem fizet nekem, anyával külön kasszán vannak. Olyan szinten, hogyha hazajövök hétvégente, vagy most pl. a szünetben, anya nekem külön megy el bevásárolni. Tehát még azt sem lehet mondani, hogy neki bármilyen anyagi terhet jelentenék.


Már mondtam anyának, hogy beszéljen vele, állítsa le, de mindig az a válasz, hogy nem tud vele mit kezdeni, hiába mondana neki bármit és hogy ne figyeljek rá. Ilyen, fogadjam el.


2018. júl. 16. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:
82%
Mert gyenge. Anyád egy gyáva gyenge senki, aki elszúrja az életét. Ez az ő baja. Kollégiumban laksz? Ne látogass haza, függetlenedj. Nem fogod megnevelni se egyiket, se másikat. Ha mégis otthon vagy csak néhány órára, meg se halld, amit mond, ne legyél vele egy légtérben, ha ő bejön, te ki.
2018. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
68%
Tipikus férfi,gyengék,önbizalom hiányosok,irigyek,némélyiket fusztrálja h a nevelt lányhoz nem lehet köze ugy,és sorolhatnám,tisztelet a kivételnek. Nem kell hazajárni,én anno munkát vállaltam,volt pénzem,és és arra fogtam h nincs időm annyit hazamenni,igazábol hazudtam,mert ha nem dolgoztam "otthon akkor is dolgoztam",szép lassan odajutottam h kb évi 3 szor mentem hata egyetem alatt mert otthon nem otthon volt számomra,csak hányingert keltő helyszin. Utána meg többet nem mentem,nem kerestek én se őket ennyi,a gyerekeimet se ismerik,de jobb is igy a gyerekeimnek is. Vannak emberek akik se magukért se a gyerekükért se a családtagjukért nem állnak ki csak behodolnak vmilyen érdekviszony miatt ,én az ilyet elkerülöm. Lehuzo erő..
2018. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!