Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám folyton mások zsebében...

Anyám folyton mások zsebében turkál. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Háromnaponta beszélünk telefonon és mindig a pénz a téma. Ki mennyit keres, melyik rokon milyen órabérben dolgozik, milyen egyéb bevételei vannak, közben sajnáltatja magát, hogy neki milyen rosszul megy. Nem megy neki rosszul egyébként, mivel apámnak saját cége van, ahova anyám be van jelentve, de nem dolgozik ott, mert nincs rászorulva.


Egyre durvább a helyzet, turkál az én zsebemben is, a párom zsebében is, szemrebbenés nélkül bérkitől megkérdezi, hogy mennyit keres. Utána kiszámolja, hogy abból mennyi maradhat meg neki és fröcsög az illetőre, ha számítása szerint több, mint neki. Az sosem érdekelte, hogy más mennyit tanult/dolgozott a pénzéért, csak az összeget látja.


Már minden egyes hívást utálok, csak sajnáltatja magát, azt hajtogatja, hogy nekünk milyen jó, a Zolinak milyen jó, a Zsuzsinak milyen jó, most mondjam meg. Teljesen megszállott lett. EGyszer mondtam neki, hogy neki is jó, mert gyakorlatilag nem dolgozik évek óta, mégis van TB-je és pénze is, de leordított.


Hogy mondjam meg neki, hogy álljon le? Nem veszi észre magát, pedig többször mondtam neki korábban, hogy illetlen dolog ilyeneket kérdezni mástól, de hülyének nézett.



2018. júl. 17. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

NEm értem, mi a bajod, ha tölem bárki megkérdezi, hogy mennyit keresek, akkor közlöm vele, hoyg ez magánügy - és ettöl kezdve nem tudja kiszamolni, mire mennyi megy el, illetve neki mennyi maradna belöle.

Aki a jövedelme mértékét megosztjá másokkal, az saját maga hibás.

2018. júl. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Kerek perec megmondanám, hogy nem érdekel a téma.
2018. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Rakj a zsebedbe használt zoknit, többet nem fog kutatni. Plusz mond meg neki, hogy nagyon nagy bunkóságra vall mások fizetéséről érdeklödni.
2018. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Mondd meg neki, 'anyám utállak mint a szart, dögölj meg.' nem fog hívni többet. Szívesen segítettem.
2018. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Amikor felvettek a mostani cégemhez, elmondtam neki, milyen ajánlatot kaptam. Apám meg ugye elmondja neki az alkalmazottai fizetését. Ma anyámat a húga hívta fel, hogy költözik és hogy hány eurós órabért fog kapni. Ez volt a mai napi telefontéma. Nagyon irigykedett rá, úgyhogy meg is kérdeztem, hogy ő nem szeretne-e oda menni dolgozni, de persze, "az nem úgy van". :D


Az első válaszolónak még, hogy pl. azt nem tudja, hogy párom mennyit keres, csak próbálja megsaccolni, hogy IT-sként mennyit kereshet és azzal kalkulál magának. Hidd el, nem kell, hogy tudja, hogy mennyit keresel, ő megpróbálja kitalálni. :D

2018. júl. 17. 16:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már csak azért is mondaná, hogy sokat. Had irigykedjen.
2018. júl. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
"Mondd meg neki, 'anyám utállak mint a szart, dögölj meg.' nem fog hívni többet. " ez nem segítség, ilyenekre még csak jobban fog hívni és még jobban fogja sajnáltatni magát, szerintem.
2018. júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy menjen el dolgozni a NAV-hoz, vagy banki ügyintézőnek, ott egész nap mások pénzén elmélkedhet.


vagypedig


Mehetne oknyomozónak, és akkor alapítványok, cégek, állami szervezetek stb. hogyan nyúlnak le pénzeket.

2018. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Az egy embertípus, hogy van pénze de azon nyavalyog, hogy nincs. Anyukádnál lehet amiatt van ez, mert nem csinál semmit és így nem is érzi a pénzt annyira valósnak amit kap, mintha tenne is érte.
2018. júl. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
100%
Mondd meg neki hogy te nem akarsz erről beszélgetni és ha legközelebb is rákezdi akkor bszd rá a telefont. Én is így csináltam, csak más témában. Hamar megtanulta hogy vagy normálisan kommunikál vagy nem beszélgetünk.
2018. júl. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!