Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kifordult magából a párom...

Kifordult magából a párom volt párja. Véleményeket várok más hogyan látja a helyzetet?

Figyelt kérdés
A páromnak van egy 5 éves fia, mi most költöztünk családi házba együtt. Ő 2 teljes nap dolgozik, 2 nap itthon van. Az anyukájával él a kisfiú. Tegnap és tegnapelőtt itthon volt a párom, papír munkát intéztünk meg ház körül teendőket, én most 3 hétig itthon vagyok mert leállás van. Hétvégén szokta elhozni a kisfiút. Tegnapelőtt teljesen kifordult magából a gyerek anya, hogy nem csak az övé a gyerek amikor itthon van 2nap mindig hozza el, és ne engem bas...son, vége is lesz ennek a szerelmek, legyen így mostantól, hogy minden 2 nap után itt van, ő vigye oviba, meg foglalkozzon vele. Mondta párom , hogy jó de akkor a gyerektartással mi lesz, azt mondta azt ugyan úgy fizesse.

2018. júl. 18. 13:35
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
96%
Kellene, hogy legyen egy bírósági határozat a gyerek elhelyezéséről és a felügyeletről, valamint a tartásdíj mértékéről is. Ezt kell betartani. Ha nincs ilyen határozat, akkor keressetek egy ügyvédet, próbáljatok meg összeállítani egy megállapodás-tervezetet, a párod volt párjával egyeztetni, aztán azt jóváhagyatni a bíróságon. Megállapodás nélkül is lehet keresetet benyújtani a gyerek elhelyezésére, csak megállapodással sokkal hamarabb tiszta lesz a helyzet, a gyerek számára is könnyebb megélni, ezt be kellene látnia a párod volt párjának is. A megegyezés / megállapodás nem azt jelenti, hogy előálltok valamivel, ő pedig köteles elfogadni vagy fordítva, hanem folyamatosan egyeztetni kell, és elfogadni azt a változatot, amelyik mindenkinek jó, vagy legalább a legkevésbé rossz.
2018. júl. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy nekem mintha hiányos lenne a sztori. Kétlem, hogy valaki csak simán bekattan, hogy a gyerek kétlaki legyen, nálatok is ugyanúgy legyen ruhatára, szobája, játékai, hogy napi szinten hol itt, hol ott legyen. Nem véletlenül csak időszakosan, most a nyáron gondolta?!
2018. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Párom ott hagyta amikor a gyerek 1éves volt , mert mindig csalta, elkapott tőle valamit és akkor elköltözött, akkor a bíróságon is volt mert nem adta oda a gyereket, megítéltek heti egy vasárnapot , és másik héten szombat vasárnapot, meg a gyerektartást, mi másfél éve vagyunk együtt, most költöztünk össze 2 hete, és most ezt találta ki az anya, mondanám ott a nagyszülők nyugdíjasok, ő pedig gyesen van de ő nem ér a gyerekkel lenni. Hordja oviba úgy , hogy páran vannak pedig tudna rá vigyázzni.
2018. júl. 18. 13:52
 4/50 A kérdező kommentje:
Mondtam tőlem ide költözhet, de szerintem jogos, hogy akkor az anyagiakat is átbeszélik.
2018. júl. 18. 14:12
 5/50 anonim ***** válasza:
91%

"Tegnapelőtt teljesen kifordult magából a gyerek anya, hogy nem csak az övé a gyerek amikor itthon van 2nap mindig hozza el, és ne engem bas...son, vége is lesz ennek a szerelmek, legyen így mostantól, hogy minden 2 nap után itt van, ő vigye oviba, meg foglalkozzon vele. Mondta párom , hogy jó de akkor a gyerektartással mi lesz, azt mondta azt ugyan úgy fizesse." - anyucinak sürgősen megadni egy dilidoki elérhetőségét, hogy legközelebb oda forduljon a hasonló hibbant ötleteivel.

Ezen túl közölni vele, hogy rendben van, ha változtatást szeretne, de csak hivatalos formában, bíróság előtt, a tartásdíj újraszabályozásával együtt. És ennyi.

(még véletlenül se engedni neki, mert attól csak egyre arcátlanabb lesz)

2018. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell az orrára kötni, hogy a párod 2 napot otthon van és kész. Arról nem ti tehettek, hogy ő vemhes, és a már meglévő gyerekét igyekszik más nyakára küldeni. Persze a pénz az kellene. Ne menjetek bele, hadd idegeskedjen meg vergődjön, ahogy csak akar.
2018. júl. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Nagyon csúnyákat írt, de megbeszéltük párommal nem áll le vele veszekedni. Annyit írt nem tartozom magyarázattal neked. Erre de igen is mert én vagyok a gyerekkel és nem csak magamnak bas....tam. Eddig minden jó volt így 3és fél évig , most semmi nem jó. Azt mondta őt miért nem hívja fel párom minden nap, hogy mi van a gyerekkel, eddig se hívta, úgy beszélték meg ha van valami vele szól. Nem tudom mi van vele. Nem terhes 1 évessel van otthon.
2018. júl. 18. 14:38
 8/50 anonim ***** válasza:
93%

Kétlaki életmódnál nincs gyerektartás, hiszen egyenlően gondoskodnak a szülők a csemetéről.

Más kérdés, hogy ez mennyire jó a fejlődése szempontjából.

Papír nélkül ne menjetek bele semmibe. Ha változtatni akar, és nektek mindegy, akkor bele lehet menni, de csakis úgy, hogy bíróság változtassa meg.

2018. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Ilyenkor a családi pótlékkal, adókedvezménnyel mi van?
2018. júl. 18. 14:47
 10/50 A kérdező kommentje:
A másik dolog az , újítjuk a házat, a saját hálószobánk van felújítva, a konyhát , fürdőt , nappalit most vertük fel, és szeretnénk újra burkolni. Dobozokból élünk, de ezt tudja, mert be kellett engedni, hová költöztünk. De szerinte ez baj, hogy ő saját életet épít fel, és akkor hozza el amikor le van írva.
2018. júl. 18. 15:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!