Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen nehéz eset anyu?...

Miért ilyen nehéz eset anyu? Mit tegyek, hogy ne zavarjon ennyire mindenben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egyetemista vagyok, saját életstílusom van most már, és itthon elvárná, hogy az ő szabályaihoz alkalmazkodjak. Ez rendben is lenne, csak sajnos ezzel az a bajom, hogy vannak dolgok, amikkel nem kéne annyit kötekednie. Pl: mikor tanultam itthon államvizsgámra, kiverte a hisztit, hogy minek mászkálok a lakásban hajnal kettőkor. Volt, hogy hajnal 5-ig tanultam. Nem volt más választásom. Aztán apa megmondta neki, hogy igenis élünk, nem tud mit tenni ellene.


Most meg az a baja, hogy miért nem csinálok meg házi munkákat addig, amíg haza nem jön a munkából. És nem tudja megérteni, hogy én mindent este szeretek csinálni, minimum 5 után, mert a tanulás miatt erre álltam rá, és nem szeretem magam mondjuk egy nagy takarítással lefárasztani rögtön a nap elején, mert utána nincs energiám, se kedvem semmihez, pl: rajzolni, mert ez a hobbim, fáradtan nem tudom csinálni, mert pl: remeg a kezem, takarítani viszont lehet fáradtan is. A másik hogy néha szórakoznom csak szabad. Folyton felhányja, hogy most is mentél ide-oda a barátnőkkel, ahelyett, hogy valamire ráraktad volna a kezed. Nyáron az is gond, hogy eszméletlen meleg van, amíg besüt a nap a házba, mostanság a vendégszobában alszom, mert a tetőtérben nem tudok aludni. Nincs is jobb annál mikor jön egy hűvösebb nap és nem kínszenvedés takarítani, ki is szoktam használni. De nem érti meg.


Az egyetemen nem csak én küzdök azzal, hogy akkor csinálom meg az ilyen dolgokat, amikor nem zavar minden másban, hanem mások is. Spontánok vagyunk. Nincs olyan, hogy konkrétan a szombat a takarítós nap, mert van, hogy pont nem tudom beszervezni a napba. De anyunak ez lenne a megfelelő, pl. Hiába van több időm most, a barátaim se érnek rá mindig, velük is foglalkozni kell. És pl: zenét hallgatni a nappaliban is csak akkor tudok, ha a szülők nincsenek itthon, az meg addig van amíg dolgoznak. Mindig is szükségem volt erre, mindig is éji bagoly voltam, komolyan 22 évesen akar megváltoztatni?


A másik gondom, hogy mindent tőlem várna el. A húgom semmire se teszi rá a kezét. Azt is túlzásnak érzi, hogy a macskának ő ad enni, meg ki kell pakolja a mosogatógépet. Mi vagyok én, cseléd? Anyu mindig az ő pártját fogja, mert ő az ő kicsi lánya, aput nem érdekli, ha szabadon élem az életem, felnőtt vagyok, és sosem volt az, hogy katasztrofális állapotok voltak a házban.


Lehet anyunak valami egyéb baja van, amit rajtam próbál leverni. Abba is bele szokott kötni, hogy hétvégén miért alszom mondjuk délig, mikor ő már kidolgozta a lelkét a kertben. Eleve ki sem mennék a kertbe amíg tűz a nap, mert leég a fehér bőröm. Kreol bőrrel ez azért más. Ezt meg igazán megérthetné. Nem tudom mi lesz velünk, egy hétig nyaralni fogunk, már 15 évesen is elég terhes volt nekem az összezártság, ráadásul pont a rossz női napjaimon megyünk, amikor nem tudom, hogy lesz idegem az ilyen hisztikitöréseihez. Meg is mondtam neki, ha úgy beszél velem, mint ahogy a kutyával se illik, akkor ne várja, hogy tisztelettudó legyek. Felháborító a sok gyomorgörcs, amit okoz. Már napok óta le sem állt ezzel, két normál hangnemű szava nem volt hozzám.


Pedig én szeretem anyut, de lehetetlen az ilyen dolgait elviselni. Elegem van a kioktató stílusából, én ezt senkivel szemben sem engedném meg magamnak. Ellehetetleníti a kapcsolatunkat, nem szívesen beszélgetek vele, pont úgy viselkedik, ahogy az anyja tette vele. Még meg is fenyegetett, hogy ha kihúzom a gyufát nála, én fogom megszívni, de nagyon. Egyszer, még régebben nagyon veszekedtünk, megmondta, hogy az egyetlen hiba, amit valaha elkövetett, az, az volt, hogy megszült. Normális dolog ilyet mondani egy vita hevében? Szerintem nagyon gáz, elég sokat sírtam amiatt az egy mondat miatt.


Egy időben majdnem váltak apuval, mert megcsalta anyu. De apa mindig kérlelte, hogy ne menjen, nem is ment, rendbe tették a viszonyukat, de még mindig azzal a kocsival jár, amit a szeretője vett neki, egy cukros vénember volt. Nem tudom, mikorra fogom kiheverni ezt a tettét anyunak, de én nem bocsátottam meg neki, még mindig. Talán emiatt nem akarok alkalmazkodni se a szabályaihoz.


Közben meg mindig bűntudatom van, hogy minek akadékoskodom, mikor mindent fizetnek nekem a szüleim, és sokkal tartozom, az egyszer biztos. Hálátlannak érzem magam, de úgy érzem, hogy ennél jobb bánásmódot érdemlek, és több megértést. Anya erre nem képes. :( Beszélni nem lehet vele arról, hogy változzon kicsit, tehetek valamit?



2018. júl. 18. 17:57
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
76%
Tehetsz. Menj el dolgozni, és költözz el.
2018. júl. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Egyetem mellett nem tudok. Ahhoz, hogy felvegyenek PhD-ra államira, nem engedhetek meg magamnak rossz jegyeket, magas átlag kell hozzá. Nálunk mindenki 4,5 feletti átlagot hoz, akit felvesznek oda, szóval nem fér bele.
2018. júl. 18. 18:10
 3/46 anonim ***** válasza:
27%
Ha egy fiatal felnőtt 25+ éves koráig a szülei vérét szívja, akkor alkalmazkodjon és köszönje meg, hogy eltartják. Semmi közöd a magánéletéhez és ahhoz, hogyan él, van-e szeretője, és a legkevésbé sem vagy köteles megbocsátani neki, mert semmi közöd hozzá. Megköszönöd a tetőt, a kaját és takarítasz magad után, este pedig csendben vagy! Ennyi a lényeg, a többi csak le nem vetkőzött tinihiszti.
2018. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
95%

Á, értem.

Az én anyám is problémás, mióta az eszemet tudom. Mármint ő tényleg pszichológiai eset, és nem szedi a gyógyszereit. Én még csak 20 vagyok, de alkalmazkodom. Ha takarítani kell, legyen bármilyen meleg a házban, kibírom, ha délelőtt ki kell mennem a szintén hófehér bőrömmel, kimerészkedek egy tonna naptejet magamra kenve, sapiban a napszúrás ellen. Izzadok, mint állat, meg haldoklom, de cserébe nem mondhatja anyám azt, hogy semmirekellő vagyok, mikor éppen úgy tartja kedve, hogy veszekedni akar. Velem sem beszél szebben, de mivel anyámon nem lehet segíteni, elfogadom. Amíg dolgozik, megcsinálom a házimunkát, és amint hazaér, én elhúzok itthonról. Elég szar dolog, tudom, de nekem szerencsém van: egy hónap múlva ha minden jól megy, 300 kilométerrel arrébb leszek, ahol aztán tényleg azt csinálok majd, amit akarok.

2018. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
80%
Attól még hogy megvan a saját élet stílusod, egy háztartásba vagytok tehát tekintettel kell lenned rájuk. Téged is zavarna ha reggel 8ra mennél dolgozni és 2kor még valaki csörtetne a házba,az oké ha fennt vagy de akkor csöndbe intézd a dolgodat és ne úgy hogy mindig fel ébreszted őket. A házi munka meg mindenkié, ha úgy jobb akkor beszéljétek meg hogy kinek mi a feladata. Az meg nem kifogás hogy ha a hugod se csinálja akkor neked se kell, ezek alap dolgok ennyi idősen már illene segíteni a háztartásban.
2018. júl. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, remélem neked sosem volt gondod az édesanyáddal. Nem lehet úgy beszélni egy emberrel, ahogy ő teszi. És ez nem hiszti. Valószínű egyetemre sem jártál soha. Nem úgy megy az, hogy az ember csak úgy a semmiből elkezdi az életét. Igen, szeretnék megélni egyedül, de lehetetlen. De az nem megoldás, hogy a segítségéért cserébe úgy bánik velem, mint egy érzések nélküli ronggyal. Úgyhogy legközelebb inkább fogd be. :D
2018. júl. 18. 18:20
 7/46 A kérdező kommentje:
bocsánat, utolsó előtti.
2018. júl. 18. 18:20
 8/46 A kérdező kommentje:
Nem a 3-as. Bocsánat nem tudtam lekövetni. XD
2018. júl. 18. 18:21
 9/46 A kérdező kommentje:
Akkor mindenkinek elmondom: minden zavarja értsétek meg. :D Az is, ha a lépcsőn lemegyek pisilni. És nem értse meg, hogy nem halok meg a tűző napon, ha nem muszáj. És segítek, igenis segítek, de mindenért be kell szólnia.
2018. júl. 18. 18:23
 10/46 anonim ***** válasza:
50%

18 évesen elköltöztem és most a harmadik egyetemet csinálom, munka mellett. 34 vagyok. Mondhatod, hogy szorít a gyémántcipőd, de az én szemem nem lábad könnybe tőle, kislány! Vagy megbecsülöd, hogy nem raktak ki és tarthatod el magad, meg fizetheted az egyetemet, vagy mész Isten hírével! Listázd, hogy mennyi mindent köszönhetsz neki, és nézz tükörbe!


A te "saját életstílusod" a másik kihasználása és kritizálása!

2018. júl. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!