Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyukám hogy gondolta ezt?

Édesanyukám hogy gondolta ezt?

Figyelt kérdés

Érdektelen, hogy mit csinált édesanyukám, de elment hajat festetni vagy valamit csinálni ezért nem tudotam pontosan mikor jön haza vagy mikor tudom felhívni vagy fogadni a hívását.


A telefonomon néztem egy youtube videót majd elmenten zuhanyozni.


A zuhanykabinból ahogy kilépek meghallom a csengőt (60nmes panel lakásról van szó) ami folyamatos kb 10 mpig tart. Majd újból egy hosszabb csöngés.


Még vízesen, nem volt időm megtörőlközni odaérek az ajtóhoz.


Anyukám volt az és rögtön elkezdett velom ordibálni, hogy "Már 1 órája hívogatlan, a facebookon üzengetet már azt hittem valamit baj van".


Értetlenűl állok és csak azt tudtam mondani, hogy "Zuhanyoztam".


Erre a válasz.: "1 órán keresztűl zuhanyoztál? 1 órán keresztűl?"


(Ekkor édesanyukám lelép, hogy leparkolja az autót, mert a lakástól messzebb van egy saját parkolónk és ott szoktunk állni)


Rögtön oda futok a telefonomhoz és megnézem, hogy miről beszélt. Tele volt üzenetekkel, és 2 telefon hívással. Persze a legelső esemény 10 perce volt onnantól számítva, szóval ha levonjuk azt a kb 2 percet az ajtó nyitástól akkor 8 perc telt el a legelső kapcsolatlépési szándék és az ajtó nyitás között.


Pont annyi, hogy zuhanyzás előtt közvetlenűl még a kezemben volt a telefon és valószínűleg akkor volt az első próbálkozása, amikor beléptem a fülkébe...


Magyarul a víz csobogása miatt meg 2 becsukott ajtón keresztűl az égvilágon semmit sem hallottam.


Ehez hasonló már régebben is történt. Csak pont a WCn ülve nagy dolog közepette halottam a hosszú csöngetéseket persze akkor csak elfelejtette a kulcsát, de ... emiatt nagyon ideges lettem. Hogy lényegében ok nélkül nekem támadt.


Majd amikor haza ért leültettem és szépen nyugodtan megkértem hogy hallgasson végig, mert ez a dolog nagyon zavar.


Elkezdtem elmagyarázni a helyzetet, hogy egész végig zuhanyoztam és az 1 óra helyett 8 perc volt (megmutattam a bizonyítékot) és lehetetlen lett volna hallanom a telefon csöngését.


Midezek közepette hangosan elkezdett ordibálni velem, hogy "Te mindig csak veszekedni tudsz!" Meg ilyenek...


Nem letámadtam, hanem nyugott hangnemben normális hangerőn mondtam neki mindezt, szóval semmivel sem provokáltam ki ezt a választ.



Mindig ez van, amikor nézet eltérésünk van.


Én nyugodtan elkezdem érvekkel alátámasztani az állápontomat és ő közbe szakít ha meg végig hallgat is szó szerint átmegy rajta. Annyira hogy ha egy képet mutatnék a szeme előtt amin 100%osan látszik, hogy nekem van igazam is továbbra is ellent akarna mondani.


(Persze ilyenkor nem csendben hallgatja hanem erőltetett kedves hangol mondja, hogy "Igen ... igen" és bólogat)


Meg sem próbálja megvédeni a pozícióját, csak sok közbe szakítással, ordíbálással és olyan mondatokkal, hogy "Te mindig veszekedtsz". Megpróbálja leállítani a beszélgetést.



(Ez a "mindig veszekedek" dolog meg olyan, hogy pl.: valamit csinál a számítógépen és megakarom neki mutatni, hogy hogyan lehet 10x gyorsabban megoldani ... konkrétan mondjuk ahelyett, hogy 20 képet egyesével kijelölve töltsön fel a facebookra megmutatnám neki, hogy egy kijlöléssel hogyan tudja egyben megoldani ezzel kb 5 percet spórolva magának... Ilyenkor veszekednek elvileg, amikor megakarom mutatni az ilyen egyszerűbb dolgokat neki.


Persze utána 10 perc mulva hív, hogy X és Y dologot csináljak meg neki a számítógépen...)


Amúgy minden más tekintetnben tökéletes anya, éppen ezért fucsa ez a dolog...


Hogyan lehet egy ilyen embert kezelni? Hogyan lehet egy ilyen emberrel észérvekkel megbeszélni valamit?



2018. júl. 19. 00:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Persze az ilyen események után mintha semmi sem történt volna elkezd másról beszélni.


Ez a dolog rettenetesen felhúzott. Ennyire ideges még soha sem voltam.


Amúgy 20 éves egyetemista vagyok...

2018. júl. 19. 00:31
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Sehogy. Menj aludni, jó éjszakát!
2018. júl. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2# Nem azért húz fel, mert "Nem nyerek vitákat" vagy akármilyen egó dolog lenne.


Ez egy kicsit sem normális konfliktus kezelési technika.


Ha velem, elvileg az egyetlen emberrel, akiben igazán megbízhat így beszél, akkor hogyan kezelheti a külvilágot ha ott érik konfliktusok.

2018. júl. 19. 00:57
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Ideges, elégedetlen más miatt, nem tudja kezelni az érzelmeit, és így adja ki.

Semmi közöd nincsen a kiváltásához!

2018. júl. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
36%
Jajj istenem mi lesz ha mèg egy meny is lesz a kèpbe.
2018. júl. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
Mentális betegek vagytok?
2018. júl. 19. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Nekem az jön le, ami nagyjából neked is.

Anyud nem látja reálisan a helyzetet. Nem rád haragszik.

Ellenben az is olvasom, hogy anyuka nagyon ki van idegileg. És azt is, hogy érted, mi az az aktív meghallgatás (ha nem is nevezed így). És anyukának most szüksége van arra, hogy őt hallgassák meg. Nem arra van szüksége, hogy megmagyarázzák a valóságot, vagy az adott helyzetben a cselekvést. Aggódott. Nincs baj. Ez már okot ad a nyugalom első szintjéhez. De sokkal több minden van a háttérben.


Nem feltétlenül gyerek feladata ez. De ha meghallatod. És elmondod neki, hogy mit értettél meg abból, amit mondott anélkül, hogy megjegyzéseket, vagy bírálatot, magyarázatot fűznél hozzá, az segítene neki abban, hogy tudja, érted, amit mond.

2018. júl. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

Sokban emlékeztet apámra. Ezeket hívják ún érzelmileg megközelíthetetlen embernek. Csak neki lehet igaza, az ún másik nézőpont fogalma ismeretlen számukra.

Ebben elég rendes adag nárcisztikus aspektus van sajnos.


Ha leérveled vagy akár pl egy telefon memóriából feketén fehéren igazolod, hogy túloz, nincs igaza (pl hogy nem egy órája hívogat és nem ötször tízszser csak kétszer) abból két dolog sülhet ki: terelés, rosszabb esetben a mindent elsöprő narcisztikus düh-nek nevezett agresszió.


Tesóm egyszer feketén fehéren sarokba szorította apánkat, hogy játszmázik és drámázik, az utolsó észérve az volt, hogy szarrátört egy antik széket az étkező kövezetén, holott egyáltalán nem is ilyen karakter.


Annyit tehetsz, hogy felismered, anyukád nincs jó lelki kondícióban. Ezek a kötekedések nem rólad szólnak, nem hozzád tartoznak, hanem hozzá.


Ha pl tisztán tudod, hogy nem hibáztál, de vádaskodik, akkor gondolj arra, hogy a saját belső problémáit vezeti le, rajtad.


Régebben én is felhúztam magam ezeken. Ma egyszerűen azonnal megszakítom a párbeszédet és megmondom, hogy majd akkor folytatjuk, amikor leáll aa kritizálással.


Jó lenne jóban lenni, de egy konstellált szülővel sokszor csak az elhatárolódás működik.


Egyre gondolj, nem kiabálós nagybetű, csak itt nincs kövér kiemelés:


AZ AKI RENDBEN VAN MAGÁVAL, NEM MEGY NEKI A MÁSIK EMBERNEK!

2018. júl. 19. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
Mitol is idiota kedves 10-es??
2018. júl. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

Nekem egyszerüen hihetetlen, hogy egy ilyen piti dolgot nem lehet megoldani úgy, hogy mindenkinek jó legyen.

Miért nem tudott bemenni? Nem volt nála kulcs vagy te hagytál belülről kulcsot a zárban? Ha nem volt kulcsa csak vinned kellett volna a telot a fürdőben, vagy pedig vetted volna ki a zárból mielőtt zuhanyozni mész.

Nálunk ez teljesen jól működik...csak egy kis odafigyelés.

2018. júl. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!