Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elviselhetetlen kapcsolat egy...

Elviselhetetlen kapcsolat egy életképtelen szülővel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elég összetett problémám van, megpróbálom a lehető legrövidebben összefoglalni.

A szüleim elváltak, anyukámmal, és az ő szüleivel élünk együtt. Én már dolgozok, és lassan próbálnék a saját lábamra állni, de anya ebben nagyon erőteljesen megakadályoz.

Az a helyzet, hogy anya nem igazán szeret dolgozni, és nem is nagyon dolgozik. Ha dolgozik is nagyon "alja" helyeken, 1 műszakos gyári bohóckodásokat csinál, minimálbérért. Idén többet volt táppénzen, mint amennyit dolgozott. És ez nem túlzás, ez így van. Ő saját maga sem tagadja. Az a baj, hogy mindenféle mondvacsinált okok miatt megy el. Folyik az orra, köhög. Most fáj a keze. A lényeg ugye, hogy ne kelljen dolgoznia.

Egy ideje már szóvátesszük neki, hogy ez így később nem lesz jó. Értelmesen nem lehet vele erről beszélni. Valószínű fáj az igazság neki, és ordibálás lesz az egésznek a vége. Ahol ő ordít, hogy ő ennyi pénzért nem fog dolgozni, ő nem fog megszakadni, meg ilyesmik. Ő beteg. Fáj a keze, fájnak az izületei. Ilyesmik.

A gond az, hogy ahol most van konkrétan cimkét kéne ragasztani dobozokra, de neki ez is MEGTERHELŐ, nem bírja. Egyszerűen túl nehéz munka.

Az is baj, hogy SEMMIHEZ nem ért. De ezt értsétek szó szerint. Nem beszél nyelvet, nincs egy épkézláb szakmája, nincs érettségije, nincs jogosítványa. Tényleg semmi. Viszont elvárásai lennének. Hiszen ő ugye nem fog megszakadni.

Az a baj, hogy már odáig fajultak a dolgok, hogy a 80 ezer Ft körüli fizetése elfogy 2-3 hét alatt !!! úgy, hogy SEMMIT NEM FIZET be a háztartásba. Igen, jól olvastátok. Sem rezsi, sem kaja. Konrkétan semmit nem ad bele semmibe. Így fogy el neki a pénze. És akkor ugye jön a kéregetés.

Nem azt mondom, hogy én nem segítenék neki más helyzetben. De ebben a helyzetben egyszerűen nem értem, hogy miért kéne neki pénzt adnom. Értitek, kap havonta 80 ezret (ha nincs táppénzen), ebből istenigazából nincs havi fix kiadása. Őszintén, miért kéne adnom neki?

És akkor jönnek a veszekedések. Ahol szokásos fellengzős, ordító szövegeket nyom be. Egyik szavával üti a másikat.


Pár hete célozgattam neki, hogy lassan költöznék el. Erre jött a szokásos ordibálás (mert ugye ha érvek elfogynak, akkor az jön), hogy mi lesz vele. Meg, hogy ezt hogy gondolom.

Most őszintén erre mit kéne mondanom???? Ez a dolgok rendje normál esetben. Vége már érzelmi zsarolás lett, hogy ő kárt tesz magában.


Emberileg is elviselhetetlen kategória. Folyamatosan okoskodik, árad belőle a rosszindulat. Már egy egyszerű rokonlátogatáskor is ég az ember pofája helyette. Ő mindenhez hozzáfűzi a saját hülyeségét, keresi a konfliktusokat. Csak az a baj, buta mint a föld. És nem veszi észre sajnos.


Egyszerűen nem tudunk mit kezdeni vele. Nem tudjuk neki elmagyarázni, hogy ez a fajta életfelfogás nem mehet tovább így. Felkapja a vizet, ordít, kiabál. Ésszerű érvek nem hatnak rá.

Ezt sem tudom helyén kezelni, hogy ő kárt tesz magában, ha elköltözök. Kicsit azt érzem, hogy arra kezdett el játszani, hogy majd én úgymond eltartom. Ez erősnek tűnhet, de tényleg így van.

Egyszerűen nem lehet vele beszélni normális hangnemben.

Ti hogy közelítenétek meg ezt a helyzetet?


Azt nem értem mit akar a jövőben. Folyamatos táppénzek, munkakerülés. Ha esetleg végigdolgozik egy hónapot, akkor meg konkrétan a semmire elbassza a fizetését.


Én el akarok költözni, mert nem tudom elviselni, teljeen más az életfelfogásunk. Mondjuk nekem van, neki nincs. Emberileg is nagyon gázos. Nagyon sok a konfliktus emiatt is.


Gondolkoztam már valami családsegítő kihívásán is. Esetleg pszichológus segítségét kérni.

De arra is gondoltam, hogy megfogom a cuccaimat, és elhúzok onnan. Aztán majd beletörődik.

Csak itt meg az érzelmizsarolás az ami picit zavar.


Ti mit tennétek? Hogy próbálnátok hatni rá? Vagy lehet, hogy felesleges próbálkozás?



2018. júl. 19. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lepj le otthonrol, minel elobb. A te eletedet ne hagyd, hogy tonkretegye, ha mar a sajatjat keptelen egyben tartani. Az erzelmi zsarolasnak pedig a leheto leghatarozottabban ellen kell allni, es csirajaban elfojtani az ilyen megnyilvanulasokat.
2018. júl. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nagyszülőknek kéne kitenni a francba.
2018. júl. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 acelsziv ***** válasza:
100%

Tényleg arra megy a buli, hogy te majd eltartod őt, ezt jól látod.

De az érzelmi zsarolásnak ne dőlj be. Nem fog kárt tenni magában. Annál ő gyávább. Költözz el és építsd a saját életedet. Minél előbb.

2018. júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj,sose fog dolgozni te azért kellesz h majd eltarsd mert neki a cimkeragasztás is megeröltető.. Csak kérdezem a pénzt mire költi?
2018. júl. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne célozgass, hanem költözz. Továbbra is zsarolni fog érzelmileg, továbbra is megpróbál majd manipulálni, de itt az ideje, hoogy most saját magad helyezd az első helyre az életedben, pont úgy, mint ahogy ezt ő is csinálja. A zsarolással, márítkodással ne foglalkozz, konfliktus nélkül nem fog menni, de az egyetlen, amit tehetsz, hogy következetesen kitartasz saját magad mellett, ha kell, akkor a kapcsolat (akár időszakos) megszakítása mellett. Amíg hagyod magad dróton rángatni, addig ezt ő pofátlanul ki is fogja ám használni, csak azért pedig nem kell neki alárendelned az életed, mert az anyád. Nincs szükséged mérgező emberekre az életedben, akár rokonok, akár nem.
2018. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerűen nem lehet vele beszélni normális hangnemben."

Nem beszélgetnék vele!


"Gondolkoztam már valami családsegítő kihívásán is. Esetleg pszichológus segítségét kérni."

Felesleges! Addig míg Ő maga nem akarja megoldani a problémáit Te nem tudsz mit tenni!


"De arra is gondoltam, hogy megfogom a cuccaimat, és elhúzok onnan."

Ez a helyes terv!!! Végre kell hajtani mihamarabb!!!


"Aztán majd beletörődik."

Nem fog, de az idő és a távolság megoldja a Te problémádat!


"Csak itt meg az érzelmizsarolás az ami picit zavar."

Ne zavarjon! A Te életed a legfontosabb! Nem kell neked egy nagyra nőtt visszafejlődött érzelmi intelligenciával rendelkező túlkoros gyereket nevelned!


"Ti mit tennétek?"

Tipli minél messzebb, minél hamarabb!


"Hogy próbálnátok hatni rá?"

Sehogy, erre nem szabad időt/energiát pazarolni! Azt hasznosabb dologra (magadra) is fordíthatod!


"Vagy lehet, hogy felesleges próbálkozás?"

Nem lehet! Biztos!


Lehet lepontozni! Sajnos a tapasztalat beszél belőlem!

2018. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elvileg, amig le nem lép, nem kap észhez.

De nem voltam ilyen helyzetben.


Ugyanakkor az ilyen viselkedés eléggé visszatérő témának tűnik, mással is előfordul, biztos van valami neve is. (kapuzárási pánik, vagy önfelálodás nem hozta a várt elismerést)

Nézz utána valami pszihoportálon, ott talán okosabbakat tudnak mondani.

2018. okt. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 grafno ***** válasza:
Mi lett a sztoribol? Le kell pattanod ember.
2018. nov. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Költözz el.
2018. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!