Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Titeket mennyire...

Szülők! Titeket mennyire zavarna, ha a 20-22 éves gyermeketek még szűz lenne, és nem látnátok a jelét sem, hogy próbálna párt találni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 19. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Ha azt látnám, hogy emellett ettől szenved, zavarna - akkor elküldeném pszichológushoz.

Ha nem szenved, miért zavarna? Nem mindenkinek kell a boldogsághoz párkapcsolat. Az meg sosem izgatna, hogy jaj, majd tudjam mutogatni a párom választottját és/vagy később az unokát és pózolni...

2018. júl. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Ha valaki a nő hánytól szenved annak nem pszichológusra van szüksége, hanem egy nőre.


Szerintem sok fiatal van így a vele ennyi idősen. Nem kell ezért aggódni.

Persze, ha a gyereknek van valami más gondja akkor át kell gondolni... DE ezért kimondottan nincs értelme.

Plusz ez egy olyan intim dolog, amihez nem kell egy anya vagy egy apa aggodalma.

2018. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
2: a pszichológus azért jó, mert feltárhat olyasmit, amire nem gondolt az illető. Nyilván nem küldeném pszichológushoz, ha az lenne összesen a gond, hogy nem jön össze neki semmi ÉS próbálkozik. De a kérdésben benne van, hogy NEM próbálkozik. Ha ebben az esetben szenved ettől, lehet, hogy segítségre van szüksége. És nem olyan mesebeli segítségre, hogy jön a semmiből egy tökéletes testá görög isten / topmodell, és jól megfarkalja / megfarkaltatja magát vele.
2018. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Engem egyáltalán nem, nem is értem, hogy ez mégis miért zavarhat bárkit is... Ez az ő dolga és az ő magánélete, pláne felnőttként és szerintem nekem ebbe szülőként nem kellene belefolynom. Max. ha szeretne róla beszélni vagy bármi ilyesmi, akkor meghallgatom, de ennél többet nem hiszem, hogy tudnék neki segíteni.


Egyébként a lányom pont 20 éves és még nem volt kapcsolata, most sem mondhatnám, hogy kifejezetten keresi a párját. Éli az életét és így is talál magának elfoglaltságot bőven, mert tanul, van hobbija, vannak barátai és itthon is jó a kapcsolata mindenkivel, szóval így is boldog, jól érzi magát. Azt szokta mondani, hogy majd egyszer lesz párja is, ha úgy alakul, de nélküle is minden oké. Én nem mondok semmit, mert nem az én dolgom, ő tudja.

2018. júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondaná ezt,hogy zavarja akkor segíteném tanácsokkal vagy akármivel amire szüksége van. De egyébként nincs közöm a felnőtt gyermekem nemi életéhez.
2018. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én 21 leszek,de még egy barátom sem volt még csak nem is csókolóztam.Engem most kezd egy kicsit zavarni,úgy vagyok vele,hogy jelenleg magammal foglalkozok és hátha jön majd valaki.
2018. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Segítenék neki.
2018. júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez szerintem nem egy 20-22 évesnél, hanem inkább egy 30-32 évesnél adna okot aggodalomra.
2018. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő, de egyáltalán nem zavarna. Nem az én dolgom. Azt gondolom, hogy a szüzesség, szexualitás az mindenkinek a saját dolga, magánélete és nem tartozik másra. 20-22 évesen nem ciki szűznek lenni, de semmikor sem, mert senkire nem tartozik, hogy ki mikor veszíti el, majd elveszíti akkor a szüzességét, ha jónak látja, eljön az ideje, eljön az az ember, akivel úgy érzi, érdemes.

Sőt, annak örülnék, hogy nem 15 éves korában veszítette el, mondjuk ha már 18 évesen történik a dolog, akkor sem lett volna kifogásom.

Annak, hogy nem akar párt találni, több oka is lehet, nem kell emiatt piszkálni. Lehet, hogy most másra szeretne koncentrálni és nem lenne ideje egy kapcsolatra. Lehet, hogy meleg. Lehet, hogy aszexuális, ez persze nem azt jelenti, hogy nem akarhat társat, de mondjuk a szüzességét lehet, hogy nem akarja elveszíteni. Lehet, hogy csak nem akar direkt futkosni a nők/férfiak után és azt gondolja, hogy majd jön a szerelem, amikor jönnie kell, ő nem sürgeti.

2018. júl. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!