Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hozzák szóba mindig azt...

Miért hozzák szóba mindig azt hogy kamaszodok?

Figyelt kérdés
Mindig ilyen menstruációról meg ilyenekről szóló kiskönyveket sóznak rám, és mikor megjön, mindig beszámolót kell tartanom róla hogy az előző meddug tartott, a mostani mikor kezdősött, stb. Idegesítő hogy nem lehet nyugodtan szinte semmit sem csinálni, mert ilyenekkel zaklatnak. Mit tegyek?

2018. júl. 19. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Hány éves vagy,örülj neki vhol meg beszélni se lehet erről akkora tabu. Ők legalább érdeklődnek,bár nem kell átesni a lovon,mert ez mágándolog nagyrészt,nem asztal téma h milyen a ciilusom stb,hogy mindenki ezen csámogjon. Van középut is
2018. júl. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem írhatom le hogy hány éves vagyok, mert a GYIK törli a fiókom
2018. júl. 19. 16:24
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem 12-13 körül lehetsz. Az anyukád jól cselekszik, lehet, hogy idegesítő de kell. Ha nem akarsz neki erről beszámolni, akkor beszéld meg vele, hogy ezentúl naptárban írod, és ő onnét is megtudja nézni.

Ezt azért csinálja, hogy megtudja, rendesen beállt-e már, illetve nem jön-e meg egy hónapban többször, vagy nem marad-e ki. Mondjuk fiataloknál ez előfordul, amíg rendesen be nem áll, de anyukád csak tudni akarja, hogy nincs-e semmi problémád.

2018. júl. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ha 12-15 évesen még nem feltétlen fog beállni illetve ebben a korban még normális az is ha kimarad egy kettő és az is ha pl egy hónapban kétszer jön meg (nyilván nem úgy hogy ez rendszeresen előfordul)
2018. júl. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk csak annyi volt, hogy mikor életemben először megjött, akkor szóltam, és onnantól minden hónapban vette a betétet az anyukám. Sosem beszéltünk róla, soha, de soha. Ez pedig probléma, mert kialakult a fejemben egy tudat, hogy akkor ez a téma tabu. 13,5 évesen, fél évnyi egészséges menstruálás után egyik pillanatról a másikra ömlött belőlem a vér. Azelőtt semmi gonddal nem járt, 3-4 napig tartott, kevés vérrel és fájdalom nélkül. Onnantól kezdve viszont olyan volt, mintha kinyitottak volna egy csapot. Járni sem nagyon bírtam a vérmennyiségtől, a ciklusaim egy hét hosszúak lettek. És nem mertem róla beszélni, inkább tűrtem 5 évig. Szóval én örültem volna, ha megkérdezi legalább egyszer, mert akkor elmondtam volna... De gyerekként magamtól nem mertem ilyenről beszélni, mivel a családom nem nyitott az ilyen témákban. Elég durva volt, hogy mi mindenen keresztül mentem csak azért, mert egyedül próbáltam megoldani.


Úgyhogy ezt bírd ki, gondolom nálatok még friss a dolog, és azért vannak ennyire ráállva. Majd ha megszokott lesz, hogy neked is már megvan nem valószínű, hogy állandóan ezzel fognak zaklatni, mert amúgy a te szemszögedből nézve tényleg baromi idegesítő lehet, mivel ez a magánügyed. De inkább legyen ez, minthogy tabu legyen nálatok is.

2018. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi? Ki kérdez ilyeneket? Tőlem senki, soha nem kérdezte ezt. Rendesen fel lettem világosítva, többet ez nem volt téma, de szerintem ez jó így, nyugodtan mondd meg, hogy ez a magánszférád, nem beszélsz róla, ennyi, ja és a kiskönyveket olvasd el, hasznosak.
2018. júl. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megértelek, anyámnak is ez volt a mániája, nem csak a kezdeti időszakban (nekem 11 évesen jött meg), hanem utána is, hogy el ne felejtsem beírni a naptárba, mikor jött meg, mikor fog megjönni, szólnom kellett, ha megvan, ilyenek. Most már abbahagyta. Ha nemrég jött meg, akkor szerintem egy idő után majd abba fogja hagyni. Esetleg megmondhatod, hogy tudod ezt magadtól is menedzselni és szeretnél ebből a szempontból egy kis önállóságot, ez a te dolgod.
2018. júl. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ööööö... talán mert kamaszodsz. :)
2018. szept. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!