Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tud szeretni és...

Miért nem tud szeretni és becsülni?

Figyelt kérdés

A mai nap sem volt jobb. Az ebéd katasztrófa volt, de nem is vártam mást, hiszen gondoltam hogy belém fog kötni. Dagadéknak nevezett. Tudja, hogy mennyit szenvedek azért hogy fogyjak, de ő direkt olyan kajákat csinál, ha meg nem megyek enni, akkor meg azért piszkál.

Azért nem pakoltam el az edényeket, mert alig van hely, ha meg rossz helyre teszem őket akkor azért is kiabált volna velem. Aztán a fejemhez vágta, hogy szorongjál csak..persze hiszen miatta van az egész, mert folyton azt lesem hogyan feleljek meg neki, mert ha hibázok már ordibál. Nem csinálsz semmit se...mást sem hallok, de ő sem veszi észre hogy, felnyaltam a fél lakást, takarítok mint állat de ő csak azt látja amit akar.. valóban nem mostam ki. Mert nem tanított meg..ezért nem tudok mosni, sem főzni, sem vasalni...és ezért én vagyok a rossz...hogyan próbálkozzam, ha folyton kiabál, hogy ezt se tudod azt se...Ha elmegy itthonról igyekszem de sosincs annyi időm, ha vele vagyok nem tudok próbálkozni, ha elrontom rossz vagyok. Nem mehetek el mert aki csavarogni tud az mosson. Pedig sosem megyek el sűrűn max hetente 2x, de van amikor el sem megyek, aztán nem is este hanem csak nappal.

Ne vegyél könyvet minek, csak szórod a pénzt amit tőlem kapsz vagyis az én pénzemet. Végülis mintha drogra költeném. Az eszébe sem jut, hogy úgy vettem hogy helyette másikat eladtam.

Igen úgy volt hogy a nyáron nem dolgozom, itthon maradok hogy neki segítsek, de én buta azt gondoltam, hogy közben megtanít a dolgokra, hogy most már engedi hogy én csináljam és kijavít ha nem jó. Tévedtem. Neki nincs idegrendszere ahhoz, hogy velem foglalkozzon. Én is hibás vagyok, de már nincs kedvem próbálkozni, inkább menekülni, el innen ahol nem kiabálnak velem mindig. Még tanulok, de alig várom, hogy egy szép napon leléphessek innen, ha addig kibírom vele. Már csak ezért is várom az egyetemet, legalább nem leszek vele napközben, de addig van még másfél hónap. Kár. Inkább tanulnék.

Ja és én nem kértem hogy vegyen nekem 14ezer forintos szandált. Ő akart mindenáron venni. Mondtam hogy ennyiért nem kérek, mert nálunk azért ez sok egy ilyen cipőért. És nem akartam hogy később hallgassak érte, hogy ő mibe jár ameddig nekem drága szandál jut. De meg vette és tessék egy nap után már ordít, hogy küldjem vissza mert nekem nem jár,stb.

Valóban kell a diéta, de miatta nem megy. Gyomorgörcsöm van ha csak tudom hogy jön haza és vele kell lennem egész nap, ha vele kell elmennem valahova. A kajálásba menekülök, érdekes ő is azt szokta, csak nem veszi észre hogy én miatta vagyok ilyen.

Nálam ez volt egy átlagos nap, és még csak délután eleje van.


Egy 23 éves lány aki az anyjáról beszélt

Köszönöm annak aki elolvasta!



2018. júl. 20. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress munkát magadnak, kezdj dolgozni, több állás is lehet, így két legyet ütsz egy csapásra. Értelmesen eltöltöd az időt, keresel is, és nem mérgezed magad az otthoni légkörrel. Az Egyetem pedig halasztható, ha csak nem kollégista vagy.
2018. júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Először azt hittem, 14 éves vagy, aztán láttam, hogy 23. Ebben a mondatomban nagyjából minden benn is volt.

23 éves vagy, rengeteg lehetőséged volna, ha nem lennél ilyen életképtelen. Keress munkát, menj dolgozni, akkor lesz pénzed, lesz gyakorlatod, önbizalmat ad, megismerhetsz másokat stb. Akár el is költözhetnél, 23 éves vagy, lehetnél koleszos, vagy többen kivehetnétek egy lakást, ha dolgozol és kapsz némi ösztöndíjat, simán ki tudod gazdálkodni.


Nem kell anyádra várni, hogy megtanítson főzni, mosni, vasalni. Ezeket nekem sem mutatta meg anyám soha, mégis megtanultam. 14 évesen kollégiumba mentem és mindent megoldottam magamnak, ahogy a legtöbb társam is. Igaz, főzni csak 20 évesen kezdtem el, azt is internetről, de mindig jól sikerült a kaja.

Azt látom, hogy anyádra fogod a sikertelenségedet, pedig te vagy az egyetlen, aki tehetne, hogy ne így legyen, Nem kell anyádra várni, nem kisgyerek vagy, hogy megtanítsanak vasalni, 23 évesen az ember szerintem magától is rájön, hogy kell, vagy ha mégsem, ott a YouTube.


Anyád lehúz téged, ez egyértelmű, te meg nem teszel semmit, hanem behódolsz neki. Legyen tartás benned és kezdj el önállósodni! Hidd el, sokkal jobban fogod érezni magad. Ne anyád kedvét lesd, hanem állj a saját lábadra.

2018. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
2nél az igazság. Ment a zöld.
2018. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hogy miért nem tud szeretni és becsülni, arra nehéz választ adni. Vannak anyák, akik pl. azért nem szeretik a gyerekeiket, mert az apjukra, vagy olyan társukra emlékeztetik őket, akivel megromlott a kapcsolatuk. Ezer oka lehet. Kérdezd meg tőle.


Amit én nem értek, hogy mit keresel még otthon és miért nem tanulsz magadtól dolgokat. Nekem sem volt apám, de nő létemre gletteltem már és falat is festettem, pedig senki nem mutatta. Mindez hajlandóság kérdése. Nem másra kell mutogatni, hanem próbálkozni elérni eredményeket.

2018. júl. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálam 19 évesen telt be a pohár. Ha az ember felnő, mar nem könnyű együtt élni a szülőkkel. Keress melót és amint lehet lelepsz. Nem könnyű, de fiatalon még bírja az ember a munka+egyetem dolgot. Viszont ha kikészíted magad, idegroncs leszel és soha nem leszel képes teljes életet élni. Gondold át melyik a fontosabb.
2018. júl. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Borzasztóan életképtelen vagy 23 évesen.
2018. júl. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bollocks ***** válasza:
49%
Remélem bánatodban betoltál egy-két csokit, aztán azért is anyádat hibáztatod. Szánalmas.
2018. júl. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Részben sajnállak, mert nem úgy bánik veled az édesanyád,ahogy egy gyermekkel kellene, viszont az ilyen dolgokat,hogy mosás, vasalás,főzés, magadtól is meglehet tanulni, meg is fogod,ha külön költözöl, egyszerűen muszáj lesz. Ahogy említették interneten rengeteg recept van, egy ételt többféleképen is leírnak,hogy lehet elkészíteni. Mosásnál pedig előkeresed a használati utasítást és elolvasod, hogy mit hogy kell, ha nincs meg papír formában,akkor utána nézel a neten, vagy ha szerencséd van van róla video a youtube-on. Kicsit szedd össze magad, menj dolgozni, gyűjts egy kis pénzt, kezdő tőkét, hogy leléphess és aztán irány a külön élet. Arra ne várj,hogy majd édesanyád megváltozik, mert akkor életed végéig ugyanott fogsz toporogni,ahol most tartasz!
2018. júl. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de 23 évesen tényleg egy kicsit életképtelennek tűnsz. Nem tudod, hogy kell főzni, mosni, vasalni, mert nem tanított meg?? Az ilyet nem nagyon szokás megtanítani, ezekre magától ráérez az ember, gyakorlat teszi a mestert. 23 évesen még előtted van az egyetem? Az elmúlt 5 évben akkor mit csináltál? Ha dolgoztál, akkor elvileg van be feléd, hogyhogy nem költözöl el? Ha meg semmit sem csináltál, akkor valószínűleg az a baja az anyukádnak. Persze nem akarok mentséget keresni a csúnya viselkedésére, mert tényleg az, de először mindig magunkban kell próbálni keresni a hibát.
2018. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!