Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akkora probléma, ha a...

Miért akkora probléma, ha a ott akar aludni a gyerek párja? Egyáltalán miben okoz problémát, kellemetlenséget?

Figyelt kérdés

Nálunk sosem volt ebből semmi probléma és emiatt számomra nagyon furcsa egyes szülőknek a reakciója, akik rögtön ellenkeznek, tiltakoznak és élből nemet mondanak. Nekem leginkább ez a "nem akarok egy idegent kerülgetni a lakásban" a legfurcsább, mert szerintem a gyerek párja nem idegen (mert feltehetően nem két hét ismertség után akarja hazavinni úgy, hogy még a szülők sem látták soha...), illetve nem értem, hogy miért kellene kerülgetni.


A párom gyakran itt szokott nálunk aludni hétvégente (nem minden héten, de sokszor) és nem érzem úgy, hogy bárkinek is "kerülgetnie" kellene vagy, hogy útban lennénk. Általában délutántól másnap délelőttig/délutánig van nálunk, mert ő is meglátogatja a családját, majd utazik vissza az egyetemre. Szinte minden ugyanolyan, mintha itt sem lenne. A házon nyilván látszik, hogy "használatban van", hiszen itt is emberek laknak és nem csillog-villog minden állandóan, de soha sincsen vállalhatatlan állapotban és alapvetően rend, tisztaság van (max. kint van egy-két könyv/újság/kulcsok stb. a dohányzóasztalon vagy az egyik szobában ki vannak teregetve a ruhák stb., de semmi sem koszos, nincsen semmi szétdobálva vagy ilyesmi). Nálunk itthon is mindenki normálisan felöltözik (nem kiskosztümbe, de egy szimpla póló+nadrág alap) és itthon is ugyanúgy viselkedünk, mint bárhol máshol (pl. itthon sem beszél csúnyán senki, nincsen kiabálás, gusztustalankodás, hangos böfögés stb.). A szüleim is jóban vannak a párommal, így szoktak beszélgetni, de senki nem tart fel senkit és mindenki ugyanúgy azt csinál, amit akar (pl. házimunka, papírmunka, tanulás, pihenés, filmezés, hobbi, barátok stb.), mintha itt sem lenne. A párom is velünk eszik, az az egy-két tányér, amit elfogyaszt már nem oszt, nem szoroz semmit. Villanyból, vízből sem használ annyit, ami említésre méltó lenne.


Azt megértem, hogy ott probléma lehet, ahol pl. kicsi a hely, eleve sokan vannak, nem fér el, kevés a pénz, rosszak a körülmények stb., de azt már nem, hogy egy normális átlag családban, akik átlagos körülmények között élnek mégis mi okozhat nagyon nagy gond. Ezért kérdezem: Mi okozhat gondot? (Nyilván mindenki eldöntheti, hogy kit enged be a házába stb., de érdekel, hogy kinek mi az indoka.)


2018. júl. 21. 13:52
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
96%
Nalunk mondjuk azert, mert nem kedvelik egymast anyamekkal, en meg nem eroltetem. De egy baratbom minden hetvegen pentek delutantol vasarnap estig naluk van suliidoben. Na, az szulokent engem is kiboritana, ha akartam volna meg egy gyereket, szulok. Amit te leirtal, azt normalisnak tartom.
2018. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk se volt ez probléma 18 alatt se. Nem kell egymást életet irigyelni megkeseriteni a fiatal felnőtt éveiket h 1000 kmre vágyannak.. Máshol meg csak esküvön látják a gyerek párját vagy ott se,ezek a lufi családok a szememben,ahol a gyereken kivul nincs életcél ott van ez a kényszeres láncon tartás a gyerek meg hazudik a több éves kapcsolatárol is és inkább nyomorog már 18 19 évesen is egy lukban h lehessen párja..
2018. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
81%
Én örülnék neki ha hazahozná inkább. ☺
2018. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
90%

Lehetseges okok:

-Valoban idegen nekik. Attól, hogy a gyerek párja, még nem lesz családtag, sokaknál meg akkor sem, ha összeházasodnak. Pont ugyanúgy, ahogy sokaknál az anyós is csak megtűrt személy.

-Mivel idegen, nem érzik magukat kényelmesen a közelében a saját otthonukban. Lehet hogy apuka szeret alsógatyában sörözni a tv előtt, anyuka meg bugyiban szaladgálni. Ha egy idegen van ott, ezt nem tehetik meg.

- Lanyos szulok nem akarják, hogy az ő fedelük alatt dugjak a lányukat.

- Nem szeretik a vendégeket

-Anyagilag nem fér bele nekik plusz egy személy ellátása meg egy napra sem.

2018. júl. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim válasza:
89%

Nekem 20 év felett se engedték meg, erről ennyit.


Bár ők pszichés betegek.

2018. júl. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen, az egyértelmű, hogy ha nem jó a kapcsolat, utálják, minden vendéget utálnak stb., akkor nem lehet megoldani normálisan, de szerintem ilyen esetben a gyerek párja sem szeretne ott aludni. Legalábbis én nem mennék olyan helyre, ahol nem látnak szívesen. Valamint az anyagi okokat is megértem, azt én is írtam.


Viszont pl. amit a négyes írt ("Mivel idegen, nem érzik magukat kényelmesen a közelében a saját otthonukban. Lehet hogy apuka szeret alsógatyában sörözni a tv előtt, anyuka meg bugyiban szaladgálni. Ha egy idegen van ott, ezt nem tehetik meg.") az érdekes és nekem már furcsa. Persze, az ő otthonuk és fontos, hogy jól érezzék magukat, otthon picit lazábbak stb., de nem gondolnám, hogy annyira megterhelő lenne pl. kéthetente egyszer normálisan felöltözni és viselkedni. Nekem ez a ("Lanyos szulok nem akarják, hogy az ő fedelük alatt dugjak a lányukat.") is fura, szerintem ez valahol beteges, ha már nem 14-15 éves kis tinikről van szó és mindenki tekintettel van a másikra.

2018. júl. 21. 14:20
 7/68 A kérdező kommentje:
Valamint azt is megértem, ha egy szülő nem akar egy "új gyereket", az már tényleg sok, ha kb. beköltözik a fiú/lány.
2018. júl. 21. 14:21
 8/68 anonim ***** válasza:
80%
Sok helyen a gyerek szülő kapcsolata is rossz, az ilyen nem fogja haza vinni ebbe a mérgező légkörbe a párját még a több évest sem. Ok és okozat.
2018. júl. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
39%
Nagyim mindig azt mondja,régen az hogy egymásnál aludjanak a fiatalok,az olyan szégyen volt,hogy el sem tudják képzelni a mai fiatalok. Így felnőttként,gyerekes anyaként már teljesen igazat adok neki. Bár tudom hogy nekem is kell majd valahogy tolerálnom ezt a helyzetet ha eljön az ideje.
2018. júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
87%

Ezek szerint empátiát kell gyakorolnod.

Én mindig normálisan vagyok felöltözve, nem fetrengek, piálok, teljesen rendben vagyok, de akkor se jöjjön ide idegen. Elég feszültség az utca, a tömegközlekedés, a vásárlás, magánszférámba ne jöjjön be. Nekem ez egy agyi befeszülés, hogy ne legyen itt idegen, ez az én kis helyem.

2018. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!