Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenki lemondta a diplomaosz...

Mindenki lemondta a diplomaosztómat? (hosszú)

Figyelt kérdés

Kivéve a barátomat.

Amióta csak abszolváltam azt hallgattam szülőktől és nagyszülőktől, hogy alig várják, hogy láthassák, hogy átveszem a diplomámat, mint a család első diplomás tagja. Mindenkit meg kellett hívnom (16 fő), anyám még a 14 éve nem látott apámat is meghívta, hogy az orra alá dörgölhesse, hogy mennyivel jobb szülő ő. Oké. Aztán hisztiztek, hogy egy 1,5 órás cuccért csak nem utaznak fel Budapestre, legyen utána családi kaja egy jobb étteremben. Természetesen én fizetem, mert mindenki anyagi nehézségekkel küzd. Kaptam egy halovány ígéretet, hogy utána majd elszámolunk azt összeggel fejenként.

Ezek után MINDENKI lemondta, 16 fő!

Apám kezdte előtte 4 nappal. Majd ezek után anyám is, és ha ő nem jön, akkor nem jön már a mostohám se, se a kisebbik tesóm. Az idősebb tesóim közül 1 nem tudott végül szabadságot kivenni, másik nem indokolta részletesebben. 3-an lekésték a vonatot (egy városban laknak) és nem akartak 1 órás késéssel beállítani. Ezt az ünnepség előtt 10 perccel közölték telefonon. Nagyszülők (akik kb hetente felhívtak ezzel kapcsolatban, hogy akkor hánykor, pontosan hol is, hogyan lehet oda eljutni, haláluk előtt látni akarnak stb stb) pedig szó nélkül nem jöttek el. Nagy volt a tömeg, a vonatos beszélgetés miatt már felhívni se tudtam őket, így a végén kérdeztem meg, hogy hol vannak. Hát otthon. Miért? Mert nagyapám elment a szomszéddal horgászni, neki pedig ki kellett takarítani a házat.

Azon kívül, hogy buktam egy elég rendes összeget az étterem miatt ez nagyon pocsékul esett.

Állítólag senkit se sértettem meg, nem vesztem előtte össze senkivel, nem csináltam semmit, ők meg elhessegették mint valami zavaró legyet, hogy ne hisztizzek ezen. Már azon töprengek, hogy akkor én is közlöm anyámmal, hogy akkor vigye a kutyáit máshova nyaraláskor (jövő héten mennek), nekem más dolgom van. Egyébként neki aznap szabadnapja volt, csak "nem ért rá" valamiért. És most fogalmam sincs mit kezdjek ezzel :( Mégse anyázhatom le őket, hogy ezentúl a büdös életben nem fogok hinni nekik és további szép kívánságok.

Jövő hét hétvégén családi ünnep, egyik nagyszülő szülinapja, szóval tuti összefutok egy részükkel. Hogyan viselkednétek ebben a helyzetben?



#rokon #diplomaosztó #hazug dögök
2018. júl. 21. 18:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
Van a családban bárkinek diplomája? Ez a családi viselkedés azt sugallja, hogy a többieknek nincsen. Kivéve a szülőket, az anyukádat nem igazán értem, elmehettetek volna együtt is ünnepelni. Nem az a lényeg, hogy hányan ünnepeltek, hanem az, hogy aki ott van tiszta szívvel legyen veled.
2018. júl. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%
El se mennék a "családi" ünnepre ugyanis ez nem család,téged fix h nem tartanak családtagnak.. :( Sajnálom én is ezt kaptam a batyumba .a gyerekeimnek mást adok,nem mai csirke vagyok már de az ilyet sose ertem meg..
2018. júl. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
Én eleve nem hívtam volna meg senkit a szülökön kívül.
2018. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Magasról leszrni őket... Megvan a diploma, állást kell keresned és innentől a magad ura vagy, fent tudod tartani a házad és saját magadat.
2018. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

De előző nap én még beszéltem a "maradékkal", ők kerestek fel engem: mennyire elegánsan öltözzön fel, hányra érdemes befutni, kb mennyi ideig fog tartani, utána hol lesz az ebéd. Amikor lekésték a vonatot, akkor mondtam, hogy nem baj, jöjjenek, az étterembe bőven odaérnek és ott majd koccintunk. És nem. Nagyszülőkkel is beszéltem előző nap, ők voltak a legerőszakosabbak, hogy de jó lesz, alig várják. Anyám már korábban lemondta, őt tudtam előtte lévő nap, mert készülnie kell a nyaralására.


Van munkám, már az utolsó vizsgám előtt is jelentkeztem rájuk, 2 hete az egyiknél is dolgozom, de előttük is önellátó voltam diákmunkákkal. Külön élek a barátommal, nem szorulok rá a pénzükre.

2018. júl. 21. 19:14
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem ernek rá a kutyákra vigyázni és elfelejtenem a születésnapot is az biztos.
2018. júl. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Lemondta mert készülnie kell a nyaralására. És a diplomaosztod erejéig sincs ideje? Szép anyukád van. :/ Szerintem ez jelzés értékü meg amit irtál h önnelátó vagy,itt vki még keverhetett is.. De én ezekből levenném h nem tartozom oda,innentől kapcsolat is nulla.
2018. júl. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mit kell készülni a nyaralásra, ami ennyi időt vesz igénybe? Érdekelne. Mi holnap indulunk, egy óránál többet nem töltöttem a csomagolással
2018. júl. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Én ezek után azt tenném ha ők hívnak meg valamilyen eseményre, akkor az utolsó 10 percbe mondanám le valami hülye indokkal, és utána kinyomnám a telefont és 2 napig fel sem venném, nem is reagálnék semmi üzentre, semmire sem. Ez a legjobb büntetés erre és akkor érezni fogják majd a törődést. Mellesleg anyagi szempontból is hátrányod lett belőle, így teljesen jogosan vagy rájuk kiakadva és megsértődve. Nyaralásra ha van pénzük akkor nem hinném hogy akkora anyagi bajban lennének, szóval már az éttermes dolgon is átvertek hogy te fizetted és majd utólag valamit adnak vissza... Egyébként meg mondj nemet a kutyáira ha nyaralni mennek oldja meg, találja fel magát stb... mellesleg ha a fővárosba nem volt hajlandó utazni ennyit akkor nyaralásra mégis hajlandó kitudja mennyit utazni. Én ezentúl semmit nem tennék meg még ha kérnének rá akkor sem. Tanulják meg hogy ne szórakozzanak veled.
2018. júl. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%
Ez így teljesen kizárt, hogy igaz legyen, amit mondanak (mármint a rokonság).Az, hogy 16 családtagból egy se menjen el, mert mindenkinek pont akkor jöjjön közbe valami... ez a sztori nem kerek.Na meg a nagyi, akinek hirtelen házat kell takarítani, a nagypapa meg elmegy horgászni az unokája diplomaosztója helyett??? Na ne már....Hidd el, itt valaki csúnyán bekavart a 16-ból valami sérelem miatt, vagy az is lehet, hogy egy 17. Személy, akit nem hívtál meg?
2018. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!