Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kutyàja harapòs...

A szüleim kutyàja harapòs lett, ès majdnem megkapta a kisbabàm. Fèlek ìgy nàluk nyaralni a gyerekekkel. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Apàmat is megharapta, pedig ő a gazdàja. A pici babàm mèg màszik, nem tud jàrni, ès örökkè azon rettegek, hogy nehogy megkapja a kutya. A szüleim nagyon szeretik azt a kutyàt, ès nekem mondjàk, hogy figyeljek rà, hogy ne menjen oda hozzà a baba.De ma a kutya jött oda a babàhoz, mert fèltèkeny volt rà, ès majdnem megkapta. Lehet le kell mondanom a nyaralàst, de abbòl meg nagy sèrtődès lenne. Nem tudom mit tehetnèk.
2018. júl. 22. 23:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
Meg kéne nevelni azt a kutyát, nem elintézni annyival, hogy "figyrlj a babára". Az utcánkban élt egy lány akinek a szülei ugyanígy gondolkodtak mint itt a nagyszülők. A lány már elég "nagy" volt, kb. 10 éves így nem őrizték 24 órában. Egyszer csak a kutya beleharapott az arcába, de annak a nyoma még most kb. 15 év után is látszik.
2018. júl. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehet bezárni az ajtót? Esetleg megkötni a kutyát, vagy bezárni, amíg kint vagytok az udvaron?


Én kerek perec megmondanám, hogy ha nem megoldható az elkülönítés, nem megyünk.


A szüleid, nem? Akkor miért nem lehet egyenesen beszélni?

2018. júl. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
12%

Rohadtul nem hagynám ott a gyereket.

Gyerekkorunkban nálunk is volt ilyen kutya, sajnos megkellet válni tőle. Azóta tudom, hogy a kutyában felborult a hierarchia rendszerhez való viszonya és akkor bizony aggrésszóval rendeli maga alá gyengébbet.

Abból meg nagy baj lehet egy gyermek esetén. Ez nem játék és a nyaralás nem ér annyit.


Most még arra ki se térek, hogy mint anya, hogy és miért mész el nyaralni a babád nélkül.

Számomra ez is is egy felfoghatatlan kategória, de nyilván nem vagyunk egyformák, de abból nem lehet sértődés ha egy anya nem hagyja hátra veszélyben a gyermekét.

2018. júl. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
amig ott vagytok, nagyon nagyon figyelj a babara, de ha a szuleid nem ertik meg, hogy igenis el kell kuloniteni addig a kutyat, amig ott vagytok, akkor nem tudsz mit tenni, lemondod es kesz.
2018. júl. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon szerethetik a kutyát.. A Szomszdba is szerették,ja egyszer nem vitték sétálni folyton bevolt zárva este volt kiengedve ötperce mig rohangált,kaukázusi,konkrétan átmentem a szomszédhoz mert aáthivott,hát bekapta a fejem,mázlim volt h nem vette le és apro nyoma maradt,ja és én voltam a hibás ahogy az elozo 5 harapásnál is mindig más volt a hibás,nem a kutyájuk aki ott is a gázdáját is megharapta,hagyjuk h szeretik a kutyát, ahol szeretik ott nem lesz a kutya harapos idegbeteg..

Oda ne vidd a babát..

2018. júl. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Hasonló a helyzet nálunk is . Anyósoméknál maradt párom kutyája . Anyósom félig lebénult évekkel ezelőtt és állandóan őrzi a kutya ,ezért is maradt ott .Ezt úgy kell elképzelni,hogy elég anyósom felé hirtelen mozdulatot tenni és a kutya már ugrik. De ha olyanja van simán neki megy az embernenk ( már az állatorvos sem tud mit tanácsolni ekkora agresszivitásra ).Most 3 hónapos a kislányunk ,külföldön élünk igy egy pár napra megyünk hozzájuk ..Én minden kertelés nélkül közöltem vagy megy a kutya ismerőshöz arra a két napra míg ott vagyunk vagy nem vagyok hajlandó oda vinni a gyereket . Nem kockáztatom ezt egy percig sem .. bevallom őszintén nagy állat barát vagyok ,két szoba kutyánk is van ,védik is a kicsit
2018. júl. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

#5

De, minden szeretet és foglalkozás ellenére is lehet idegbeteg a kaukázusi, mivel hazánkban pocsékul tenyésztik (tisztelet a kivételnek, ha van, én nem ismerek). Nekünk szerencsénk van a miénkkel, abszolút jó kutya, de sok kutyás fórumon olvastam, hogy a kaukázusijuk megvadult-megbolondult vénségére, ami egy 50-70 kg-os állatnál nem túl szerencsés.

Kérdező, én még saját magam se vinném haza, ha otthon vad kutya lenne szabadon engedve, nem még a gyerekem. Az a te felelősséged, hogy a baba ne csináljon olyat, amiért a kutya megkaphatja (ne húzgálja a szőrét, ne idegesítse, stb.), de ha minden indok nélkül harap a kutya, és nem nevelési hiba miatt (az nem öregkorára jön ki), akkor azt sajnos el kellene altatni.

2018. júl. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
42%
Tok mindegy a kutya fajta Magyar gázdánál a golden és lehet h én is idegbeteg lennék,nem kell csodálkozni nézni kell hogy tartanak kutyát,főleg vidéken,meg h bánnak a gyerekeikkel,családtagjaikkal,ez összefügg. Sajnos itt van a kutya elásva.. Amugy érdekes azt mondkák anno a dobberman agressziv fajta sose halottam támadást a miénk se harapott soha igaz tekintélyt parancsolt.. De a sok sétatéri beltenyésztett keverékről igen sokat lehet hallani. Ez meg a másik probléma..
2018. júl. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem zárják el vagy kötik meg, amíg ti ott vagytok, akkor ne menj oda! Az a kutya veszélyes! Ha a gyereked még csak mászni tud, ha csak egy kistermetű kutya is, de olyan kárt tehet benne, ami maradandó! Engem is megharapott egy kutya, pedig nem volt valami nagy, még mindig látszik a nyoma, pedig 14 éves voltam, nem pedig csecsemő. Ha a szüleid azt mondják (ez vicc, már ne is haragudj), hogy még te figyelj oda, hogy a kutya közelébe ne menjen a gyerek, akkor a szüleid nem normálisak! Az a kutya méregetni fogja és egyszer ráront, csak most szólok! Ha a saját gazdáját megharapta, akkor ott nagy bajok vannak!
2018. júl. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%
mindketten figyejetek oda ,te babára ők meg kutyára ha kell el kell különiteni ha nem megy akkor bizony ne menjetek oda.
2018. júl. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!