Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet ezt megélni, hogy...

Hogy lehet ezt megélni, hogy a saját apám az, aki folyamatosan szivat?

Figyelt kérdés

Semmit nem szabad csináljak, ami jót tesz a lelkemnek úgymond. Kifekszem napozni az első udvarra és noha fakerítés van, belátni és a férfiak be is bámulnak, majd apám munkatársai mondják apámnak, hogy én napozom. Erre hazajön apám, hogy megint szégyenbe tettem.

Ha más velem egykorú vagy fiatalabb lány kiteszi a melleit, megjegyzi, hogy micsoda mellek, de nekem már nem szabad dekoltáltabb ruhát felvenni,mert kapom, hogy hogy nézek ki. Felveszek egy magassarkút és a sok ember előtt ott szivat, hogy hogy lehet ezt hordani, nem állnak benne rendesen a lábujjak. Arról nem is beszélve, hogy mikor mondja valamelyik rokon, hogy én tudok angolul, nekem nincs bajom azzal, ha elmegyek külföldre, jön azzal apám, hogy dehogy tud, nem tud ez angolul soha nem hallottam még beszélni.

Még van a tanulmányaimból pár hónap, amikor még függök a szülőktől, de hogy lehet ezt kibírni, hogy hiába szeretnék jól kinézni kapom apámtól a negatívumokat, meg a sok marhaságot, hogy nem kell a külsővel foglalkozni.


2018. júl. 26. 07:11
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Úgy, hogy nem a külsőddel nem foglalkozol, hanem apád véleményével.
2018. júl. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Tipikus "lányos apa" viselkedés. Nem tudja feldolgozni, elfogadni, hogy a pici kislánya hamarosan pont olyan szép, csinos felnőtt nővé válik, mint akiket ő és a férfi kollégái kocsányon lógó szemekkel nézegetnek.

Ne foglalkozz vele, csak mosolyogj rajta. A reakciói mind arról szólnak, hogy nem akarja elfogadni, hogy felnőttél.

2018. júl. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Ezek mögött, bármilyen hihetetlen is, de szinte már-már kóros önszerethiány, vagy ha úgy tetszik, önutálat van.

Aki a saját gyermekét, azaz utódját, szerelmének gyümölcsét, leszármazottját megszégyenítő módon kritizálja, 'égeti', az a saját önértékeléséből fakad. Hiszen, bár nem feltétlenül helyesen, de minden szülő a gyermekében saját magát látja egy kicsit. Nem beszélve arról, hogy a gyerekek akkora tükröt tartanak a szülő elé, hogy ihaj. Tehát fater a saját ön-nemelfogadásait projektálja a gyerekére. Amit benned kritizál, azt saját magában nem fogadja el. Nem szószerint persze, mert apádnak nem a lábujjaival vagy a mellével van baja, hanem ámblokk önmagával, a külsejével, a tanulatlanságával. Egy elégedett, harmonikus lelki állapotú ember büszke a gyerekére és előbb oltaná le a beszólogató kollégákat és szomszédokat, mint a gyerekét. Inkább kiállny a gyerekéért.


Annyit tudszt tenni, hogy tudatosítod magadban, hogy apád szellemi autonómiájának hiánya (mások véleményétől való ilyen erős függése) nem hozzád tartozik, nem rólad szól.

Illetve te legyél annyira autonóm, hogy ezek tudatában tudd leszarni apád nyomorultkodásait.

2018. júl. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem szokott megverni, miért nem szólsz vissza neki? Van véleményed, nem?
2018. júl. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
55%
Szerintem az utolsó válaszoló pszichiáter:) Érdemes végigolvasni mindenkinek...
2018. júl. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fugges egyeni dontes ha nagyon szorit a cipo leveszed

Ha meg nem faj elegge akkor hordod.

A kenyelem ara meg kell fizeyni

2018. júl. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Az apák általában ilyenek, más lányokat megnéznek, azt se bánnák,ha melltartó nélkül mászkálkának, de az ő kis angyalkájuk ne merjen felvenni holmi kivágott,mélyebb dekoltázzsal rendelekező rongyot. :) Férfi meg csak rá se merjen nézni.
2018. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem szokta megverni... :)
2018. júl. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

3mas tok jol leirta.

Hatarold el magad a velemenyetol. Aztan koltozz el! Nem is lehet es nem is fogod megvaltoztatni

2018. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Koltozz el
2018. szept. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!