Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok, ha nem...

Rossz ember vagyok, ha nem szeretem az anyámat?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, jó gyerekkorom volt, az anyám mindig törődik velem, de idegesít, és emiatt bűntudatom van. Állandóan beleszól mindenbe. Természetes, ha tanáccsal lát el, mert az anyám, de tényleg szó szerint mindenbe beleavatkozik. Abba, hogy mit tanuljak majd tovább egyetemen, hogy kivel járok, az öltözködésembe (konkrétan, hogy nem öltözködöm eléggé nőiesen). Mindent megmond, hogy hogyan éljem az életemet, mindenről tudni akar. Én meg alapvetően visszahúzódó vagyok, szeretek egyedül lenni, nehezen nyílok meg másoknak, ő meg erőszakosan tudni akarja, hogy mit érzek, és ha nem az van, amit ő akar, akkor megsértődik és elkezd sírni. Egyszer beleolvasott a naplómba, és akkor nagyon ideges lettem rá. Tudom, hogy szeret, és csak jót akar nekem, de amióta elkezdtem kamaszodni, azóta túl soknak érzem. Rossz embernek érzem magam, próbáltam ezen változtatni, hogy szeressem őt, hiszen mindent megtesz értem, de évek óta ezt érzem, hogy az agyamra megy, már egyáltalán el se mondom neki az érzéseimet. Megölelni se szeretem vagy kedvesen beszélni vele, mindez kényszeres és nehezemre esik, csak azért teszem, hogy ne bántsam meg. Tényleg nagyon rossz ember vagyok? 18/L

2018. júl. 28. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

A szeretet nem döntés kérdése, szóval nem. De igazából ez alapján még nem kéne utálnod.

Szerintem inkább azt utálod, hogy gyerek vagy és nem tudod kijelölni a saját határaidat és nem tudod megvédeni a magánéletedet. De ez nem az anyukád hibája, ő csak ugyanúgy viselkedik, mint egész életedben. Te változtál, ami normális, de neked kell változtatni a helyzeten.

Szerintem ha sikerül ez, vagy egyszer elköltözöl és lesz köztetek távolság, akkor jobb lesz a viszonyotok.

2018. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
A távolság majd segít, ha elköltözöl..később adhatsz neki esélyt, megoszthatsz vele ezt-azt, hogy lásd, hogy reagál, de tapasztalataim szerint az ilyen emberek sosem tudják türtőztetni magukat, később is bele akarnak szólni a dolgaidba, ha közel engeded őket magadhoz.
2018. júl. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Hááát... Van itt baj. Költözz és ne engedd, hogy utánad költözzön:)
2018. júl. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz ember, csak elhúzódik a kamaszkorod. Türelem, elmúlik, és egyre jobban meg fogod érteni őt, egyre inkább megbocsáthatónak fogod látni a dolgait, egyre jobban fogod tudni értékelni, hogy egyáltalán van anyád, hogy szeret, hogy törődik veled, hogy mindent megtesz érted, stb. Meg ő is egyre inkább belátja majd, hogy nem vagy már annyira gyerek, egyre inkább megérti majd - ha folyamatosan kommunikálsz vele -, hogy mi az, amit nem szeretsz, amit idegesítőnek találsz a viselkedésében, és hogy miért. Beszélgess vele sokat, ne hagyd, hogy megszakadjon köztetek az alapvetően jó kapcsolat. Idegesítő is, igen, de közben van egy csomó jó tulajdonsága. Mellesleg időnként te is idegesítő tudsz lenni, lásd be. ;-)
2018. júl. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
én sem szeretem az anyámat,,de mivel én már felnött anya vagyok,,ennek teljesen más okai vannak..de a soraidat olvasva olyan mintha én irtam volna 18 évesen..és a helyzet nem változott 48 évesen sem..de megtanulta élni vele,,nem vagy rossz ember,,tanulj meg önálló életet élni minél hamarabb és légy a magad ura.szakadj el anyádtól amilyen hamar csak lehet..
2018. júl. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!