Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyot tévedtem es ha igen,...

Nagyot tévedtem es ha igen, hogyan hozzam helyre?

Figyelt kérdés

Egyedul nevelem a gyerekem es az igazsag az, hogy egyedul en akartam ( az apja is de nem annyira mint en)a szuleteset, hogy legyen es úgy erzem hogy csak en szeretem igazan , en vagyok mellette nap mint nap , ram szamithat mindig

Erzem , hogy az apja nem szereti igazan , nincs úgy mellette, mint ahogy kéne egy apának, éli az életét , es nem hozna semmi aldozatot a gyerekert , eppenhogy tartja a kapcsolatot, de munkahleyen egy órát nem hianyzott a gyerek miatt , neki a munka az elsö en kinlódtam , hianyoztm csomót mikor kicsi volt , az apat nem erdekelte hogy engem kirúgnak , hogy van e mit egyen a gyerek , tehat ereztem hogy tartja a kapcsolatot szinte illemböl a gyerekkel , de nincs benne öszinte szeretet

Valamelyik nap el akart menni a gyerek az egyik osztalytarsaval es annak szuleivel az uszodaba, es tudtam hogy szeret ugralni a melyvizbe es en feltem , pedig tud úszni , de feltettem es mondtam hogy ne menjen, vagy csak úgy ha megigeri hogy nem ugrik a melyvizbe ( csak 11 eves )

Mondta felhivja az apjat es megkerdi ha mehet es az mondta hogy persze, mehet es ugralhat ahogy akar es en üljek csak otthon az óvatoskodó tök fejemmel

Nagyon ideges lettem, hogy a gyereket nem tudtam megakadalyozni vagy legalabb ravenni egy igeretre , hogy nem ugrik a melyvizbe es akkor mondtam egy dolgot , amit megbantam azóta , hogy persze, mert apadnak mindegy , ha meghalsz, ö ugyanúgy éli tovabb az eletet , nem fog szomorkodni ! ( ami sajnos igaz , úgy érzem) Nekem viszont nem mindegy es nem menne tovabb úgy az elet !

A gyerek elkezdett sirni es nagyon megsajnaltam, hogy apa nem lesz szomorú ha en meghalok stb

( arra gondoltam hogy lehet jobb ha az ember tudja az igazsagot hogy kire szamithat , megspòrol csomó fajdalmat es tevhitet, de utólag megis kegyetlennek tunik ) Vélemények ?



2018. júl. 29. 10:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%

Egyfsz vagy. Ugyani én ismerem mindkét érzést. Amikor úgy érzed hogy minden tökéletes, szeretsz mindenkit és az apád különösen közel áll hozzád, és 1 év múlva már semmi nem olyan. Az apádnak egy teher vagy, fizikailag és lelkileg is bántalmaz. És TUDOD hogy ha meghalsz őt nem érdekli.


Felettébb gonosz vagy, elképesztő fájdalamat tudsz ezzel okozni. Bocsánatot kérhetsz tőle, megbeszélhetitek hogy ez nem igaz és csak indulatból mondtad, de kitörölni nem fogod tudni

2018. júl. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
3%

Nem lehet kötelezni senkit arra, hogy szerese a gyerekèt vagy mondjuk az anyját...


Ennyi alapján nem lehet vèlemènyt alkotni.

Másik, hogy valamennyire bizonyárw szereti a gyerekèt, ha látogatja meg keresi. Ha nem szeretnè akkor bizonyára nem.foglalkozna vele egyáltalán.


Sok ember nem.tud felelőssèget vállalni ès nem.is akar ès ezèrt q gyerek ès a család csak egy hatalmas gond a számukra...De ez egy másik tèma.



Egyèbkènt nem.lehet senkit kötelezni vagy elvárni, hogy jobban szerese a gyerekèt.

Vagy van egy mèrce, amit muszáj elèrni?

2018. júl. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%

11 éves gyereknek akkor se mondj ilyet, ha igaz!

Ebben az esetben azt kellett volna mondani, hogy akkor kedves édesapja megy és vigyáz rá, ellenkező esetben annak fogad szót, aki felügyel rájuk. Ha XY anyja nem engedi őket ugrálni, akkor nem ugrál, ellenkező esetben hazahozod, azonnal.

1. Ne engedd, hogy az apja ellent mondjon neked. De ezt VELE boxold le!

2. Ha ennyire félted, ne engedd mással uszodába, csak ha te is mész.

2018. júl. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
93%

Attól még hogy szar apja van nem kéne őt mocskolni.


"arra gondoltam hogy lehet jobb ha az ember tudja az igazsagot hogy kire szamithat , megspòrol csomó fajdalmat es tevhitet"


Na ez baromság. Az idő múlásával ő is érzékeli majd hogy az apja hidegen hagyja őt. Fokozatosan fel tudja dolgozni, nem valószínű hogy lesznek ezzel problémái, ha mégis fontos az odafigyelés, törődés, szeretet.


Amit most csináltál, pont ugyanolyan mint mikor a válófélben lévő szülők közt elmérgesedik a viszony, egymás iránt érzett dühüket a gyereken vezetik le. A másikat mocskolják neki, magukhoz akarják "állítani", közben pedig lelkileg teljesen tönkreteszik a gyereket

2018. júl. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
38%

A gyerekek feltétel nélkül ragaszkodnak a szülőkhöz, sajnos ez olyasmi, amin nem tudsz változtatni. Ez a mondat tényleg hiba volt, de megértem, hiszen nagy a stressz rajtad, nem egyszerű az életed.

Szerintem kérj bocsánatot a kisfiútól, mondd el neki, hogy nem akartad bántani, csak nagyon félted. Az apjáról ne mondj semmit, se jót se rosszat. Egyszerűen csak szeresd, ahogy tudod.

Ahogy növekszik és nyílik az értelme,saját maga is véleményt fog alkotni. Sajnos ez nehéz időszak lesz, de ha értelmes, hamar rájön magától is, hogy mi a helyzet.

Ne ostorozd magad, majd rendbe jön a helyzet.

2018. júl. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Nem vezetek le semmit a masikon

Egyszeruen en is evek szenvedeset spóroltam volna meg, ha valaki szólt volna , hogy ezért es azért a kapcsolatért , szulöért nem erdemes szenvedni , mert arról van szó , hogy nem szeret

Sokkal nyugodtabb lettem volna es nem kerestem volna evekig a hibakat magamban .

Az igazsag megkimel sok felesleges tévhittöl stb , önvadaskodastól , vitától , hamis reménytöl

Megspórolni energia. Ennyi

Lenyeg , hogy van a vilagon valaki , aki szereti es az en vagyok

2018. júl. 29. 10:22
 7/33 A kérdező kommentje:
Megspórolt energia , bocs
2018. júl. 29. 10:24
 8/33 anonim ***** válasza:
85%
Most már mindegy,ne emészd magad,dühödben ezt mondtad,ennyi.Sok mindenki mond dühében dolgokat,rosszabbakat is.1-2 mondatban mondd ezt így el a gyereknek,témát zárd le,több energiát nem kell erre pazarolni.Gyerek majd úgyis rájön magától mindenre.
2018. júl. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
78%
Annak idején te választottál párt. Hiába mondod, hogy nem volt ilyen, hiába mondja bárki, egy férfin látszik, hogy nem lesz jó apa, ahogy egy nőn is, hogy nem lesz jó anya. Ilyet még haragból sem mondunk. Sajnos neked kell elviseli az apja viselkedesét, 11 eves gyereknek ezt nem lehet elmagyarázni, hogy ilyen az apja.
2018. júl. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
87%

H nem tudom a hozaszolasaid nezve te eleg ludas lehetsz ebben az allapotban.

Gyreknek meg akkor se mondunk ilyet!

2018. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!