Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan hogy nem képes úgy...

Van olyan hogy nem képes úgy istenigazán szeretni a saját gyerekét? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
(Akár mindkét/egyik szülői oldalt nézve)
2018. júl. 30. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Persze, hogy van. Pl ha egy bűnözővé vált, tömeggyilkos, bankrabló, ingyenélő, pszichopata.

Esetleg erőszak eredménye, vagy csak nem kívánt gyerek, mert a szülők még nem élték ki magukat eléggé, és a gyereküket okolják a saját kudarcukért.

2018. júl. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Persze!

Szerinted a kis 12 éves gyerekek miért hagynak mindent szanaszét a Mekiben? Mert anyu-apu nem szereti őket annyira, hogy megtanítsa az emberek iránti tiszteletre, arra, hogy maguk után el kell takarítani, nem szórjuk le a kaját és tapossuk bele a járólapba...:)

Sajnos rengeteg ilyen szülő van

2018. júl. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Ajánlom figyelmedbe a Beszélnünk kell Kevinről c filmet. Talán választ ad a kérdésedre...
2018. júl. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Mert a gyerek másik szülőjére hasonlít. Arra, aki csak ugródeszkának kellett, és nem jött az ugrás össze. Ezért mint egy bűnbak kezeli a gyerekét, holott az a szerencsétlen semmiről nem tehet, maximum annyiban, hogy kiköpött mása a másik szülőnek.
2018. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Van. Én nem kívánt gyerek voltam, csak túl későn vettek észre, nem tudtak már elvetetni. Anyám totyogós korom óta folyamatosan a fejemhez vágta, hogy tönkretettem az életét, felnőttkoromig válogatott módon kínzott lelkileg és fizikailag is, apám meg csak piált és nézte. Mondanom sem kell, amióta nagykorú lettem, egyikük sem része az életemnek.
2018. júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Van. Pl. az anyám is ilyen. Pár évtizede még társasalmi elvárás volt, hogy egy lány férjhez menjen, szüljön, nem lóghatott ki a sorból (becsülöm amúgy, aki mégis megtette, és a jellemesség győzött, nem a megfelelni akarás.)

Szóval társadalmi elvárás volt (pl. még a 80-as években is), hogy egy nőnek gyereke legyen. Ettől persze még nem volt rá mindenki alkalmas. Volt már akkor is, akinek nyűg volt, akit idegesített, de "beállt a sorba", mert ez volt az elvárás. Ezek a nők szerintem pl. nem szeretik a gyerekeiket. (Váltig állíthatják persze, hogy szeretik, anyám is állítja, de a tettei nem ezt mutatják, és az elejtett mondatai sem.)

2018. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő a témában, de az ilyen dolognak alapvetően két oka lehet. Az egyiknél valamilyen külső ok miatt (pl. apák esetében fordul elő, hogy különélés vagy távollét miatt) nem alakul ki kötődés a szülő és a gyerek között. A másik a szülőnél kereshető belső ok, amikor a szülő mentális, érzelmi fejlődése során valami fejlődési zavar következtében nem alakul ki ez a kötődési képesség, de az ilyen embereknél személyiségük több pontján is nyilvánvaló valamilyen enyhe deviancia: pl. narcisztikus megnyilvánulások, enyhe érzelmi hidegség más tekintetben is.
2018. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Van.

Kisgyereknél leginkább akkor, ha nem várt gyerek volt, vagy széjjelmentek a párjával. Vagy a szülő is ridegtartásban nőtt fel és egyszerűen nincs előtte jó minta.

Felnőtt gyereket leginkább akkor nem tud szülője szeretni, ha másképp él, mint amit a szülő helyesnek tart. Ez nagyon tág fogalom, onnantól kezdve hogy mondjuk nem ment egyetemre (vagy nem arra az egyetemre ment), vagy nem olyan párt választott (netán saját neméhez vonzódik) egészen odáig, hogy bűncselekményt követett el, rabolt, gyilkolt, netán saját szülője sérelmére.

2018. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Apám sem engem sem öcsémet nem kedvelte soha. Mindketten tervezett gyereke voltunk. Nem olyanok lettünk, mint ahogy ő elgondolta magában. Engem már egészen kicsi gyerekként szekált, gúnyolt úgy kezelt, hogy minden megmozdulásomba belekötött. Ünnepeket, karácsonyt nem tartott, ha mi meg mertük tenni, ott állt és gúnyolódott. Diplomás, értelmiségi emberként.

Neki nagyon rossz kapcsolata volt az apjával, bántalmazta, verte, ezt nem tudta kiheverni és szépen tovább ajándékozta nekünk a saját lelki nyomorát. Anyánk mindig ezzel mentegette. Hát jó, köszi, ez marhára sokat segített.


Anyám nemrégiben vallotta be, már bánja, hogy nem vált el anno és annyi mindent hagyott apánknak. Anyánk elég jól keresett, szóval kivitelezhető lett volna. Na mindegy.

2018. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
" másik a szülőnél kereshető belső ok, amikor a szülő mentális, érzelmi fejlődése során valami fejlődési zavar következtében nem alakul ki ez a kötődési képesség, de az ilyen embereknél személyiségük több pontján is nyilvánvaló valamilyen enyhe deviancia: pl. narcisztikus megnyilvánulások, enyhe érzelmi hidegség más tekintetben is." Mint apánk. És ő is akart minket.
2018. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!