Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok ahhoz, ha azt...

Mit szólnátok ahhoz, ha azt mondaná az Anyukátok, hogy azért (is) szült meg, hogy majd te fogsz gondoskodni róla és veled fog élni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 30. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Azt, hogy nem jött be.
2018. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Ha azt gondolta, hogy szül magának rabszolgát, akkor rosszul gondolta...
2018. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Megmondanám neki, hogy nem én kértem meg hogy szülessek meg.
2018. júl. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
99%
Nem mondanék rá semmit, idővel majd észrevenné, hogy nem jött be a számítása. Beszélni kár lenne vele erről, ha ennyire nem néz semmibe engem.
2018. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Azt nem mondták, hogy azért születtem, de azt már pedzegették, hogy "ha az ember megöregszik ki másra számíthatna mint a gyerekeire".

Nem velük élek, de egy városban. Nekem természetes, hogy ha szükségük van segítségre akkor segítek. Ők is segítenek nekem ha tudnak. Egyikőnk sem él vissza vele. Mindig is jó kapcsolatban voltunk.

2018. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Az ilyen embereket kell egyedül hagyni. Ők érdemlik meg a legjobban hogy magányban öregedjenek meg.
2018. júl. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Egy szülő, ha felnevelte a gyerekét, akkor joggal várja, hogy öregkorára a gyerekére támaszkodhasson. Ez egyébként törvényileg is kötelessége a gyereknek, nem csak emberileg!
2018. júl. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

"Egy szülő, ha felnevelte a gyerekét, akkor joggal várja, hogy öregkorára a gyerekére támaszkodhasson." - csakhogy a gyerek nem kérte, hogy megszülessen. A gyerekvállalás a szülő egyedüli döntése, a saját önző vágyának és ösztönének beteljesítése, amiért cserébe nem támaszthat elvárást a gyerek felé, akinek ebbe nem volt beleszólása.

Amit a törvény kimond, az valami röhejes összegű szülőtartás, amit egyébként csak akkor köteles fizetni a gyerek, ha az a saját megélhetésére nincs kockázattal. Nem hinném, hogy bárki, aki ápolásra szorul, ki lenne segítve ezzel az összeggel.


Normális szülő-gyerek viszony esetén a gyerek valószínűleg valamilyen formában segít a szüleinek, ha kell, de az nem elvárható senkitől, hogy áldozza fel a saját családját, munkáját, életét, hogy a szüleiről gondoskodjon. Hozzájárulhat a gyerek az ápolás megszervezéséhez mind természetben, mind anyagilag, de senki nem kötelezhető, hpgy erején felül, vagy mások kárára tegye ezt.

2018. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%
A "nevelés" mint fogalom mindenkinél más. Van aki azt hiszi, ha leb@.sz egy jó nagyot a gyerekének vagy kidobja őt a házból, akkor éppen "neveli". Hagyjuk már...
2018. júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Ez nagyon attól függ, hogy "csak megszült" vagy tényleg lemondásokat is vállalt azért, hogy neked jó legyen. De jellemzően ha ez a kérdés így felmerül, akkor leginkább azt, hogy "azért fölösleges volt."
2018. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!