Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért furcsa, hogy anyukám...

Miért furcsa, hogy anyukám nálunk lesz az unokák megszületése után?

Figyelt kérdés

Szeptemberben fognak megszületni a kislányaink, amennyire várjuk őket, annyire félünk is az ismeretlentől, na meg attól, hogy egyszerre két babát kapunk.


Nekem semmilyen tapasztalatom nincs a babák gondozása terén, utoljára 11 évesen volt a kezemben kisbaba, akkoris egy kép erejéig... Bizonytalan vagyok eléggé, és anyukám mondta, hogyha szeretnénk, az első pár hétben ideköltözhet (vidéken élnek amúgy, így az nem játszik, hogy beugrik egy fél órára minden nap). Engem ez megnyugtat, mert nagyon jó a kapcsolatunk, 100%-ig bízom benne és bármi gond van, azonnal azon van, hogy megoldja és hogy nekem jó legyen. Viszont ezt többen nehezményezik, hogy mégis minek... Ilyenkor hiába mondom, hogy azért, mert nekünk ez így megfelel, vagy nekem ez hatalmas segítség, csak néznek rám, hogy "de miért?". Ma anya férje kezdett el balhézni, hogy hát vele mi lesz akkor, ki csinál neki reggelit, amíg anya nem lesz otthon, meg mit csináljon a szennyessel. Mondta anya, hogy úgy kiabált, hogy két szomszéd ki is ment az utcára, hogy mi ez az ordibálás. Nem akartam ekkora vitát ebből, de tényleg nem értem, miért gond ez. Együtt sem alszanak már, anya az emeleti hálószobában van, a férje pedig lent.


2018. júl. 30. 23:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem furcsa, pont jó. Mi ugyan egy gyerekkel kezdtünk és nálunk is anyós jött onnantól, hogy nekem lejárt a szabim és kb. 3 hétig ott volt. Rengeteget segített. Após nálunk is ki volt akadva, mert 50+ évesen képtelen magának kaját készíteni meg mosni...
2018. júl. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Mi kulfoldon elunk, hozzank is jonnek a szuleim 1-1,5 hetre, amiutan hazajovunk a korhazbol. Kinek mi koze hozza? Nem tok mind1, mit mondanak? Anyud menjen nyugodtan, te /ti ne stresszeljetek, anyud ferje meg meg is erdemli az ehezest, ha keptelen kezelni egy ilyen helyzetet. Egyebkent lehet h most meg ugy erzed h hetekre szukseged lesz a segitsegre, de szerintem max 2 het alatt bele fogtok razodni ! :) sok sikert, es kitartast, mindjart szulunk! ( nalunk 1 kislany erkezik szeptemberben)
2018. júl. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nem furcsa, a családban is, és az összes barátnőmnél így volt.

Azt mondjuk nem értem, hogy anyukád mit eszik egy olyan férfin, aki képtelen megbirkózni a reggelikészítéssel és a mosással, de hát ő tudja. Én már biztosan régen kiraktam volna.

2018. júl. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Nem furcsa, csak nem vagyunk egyformák. Nálunk édesanyám és anyósom is eröltette, hogy ott akarnak lenni majd 2-2 hetet, ha megszületett a kisfiúnk. Én már a gondolattól is rosszul voltam. Így végül nem jöttek. Ha lesz második gyermekünk, akkor sem szeretném majd. De ettől függetlenül, ne foglalkozz mások véleményével.
2018. júl. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem Anyukádnak is felüdülés lesz mig segit nektek és közben távol lehet a heréjétől..
2018. júl. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

Nekem meg pont az a fura, ha egy pár a baba érkezésekor elzárkózik ettől.

Persze nagyban függ a viszonyoktól.

Nálam ugyan nem lakott senki, de mindig örültem a segítségnek, látogatásnak.

2018. júl. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez a termeszetes.

Neked pihenned is kell szülés utan.

Jól fog jönni nagyon anyud segítsege :)


Attol meg ne felj hogy nem tudod mit kell tenned :)

Ösztönösen tudni fogod mi jó a babaidnak :)

Jó egeszseget kivanok nektek.

2018. júl. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nincs ebben semmi fura, legtöbb ismerősömnél, kollegámnál így volt. Én nem akartam, ha valamit nem tudtam felhívtam anyukámat és kész. Mindenki csinálja ahogy neki jó.
2018. júl. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Így, hogy ikrek vannak, az első 1-2 hétben elfogadható. De azért ne ragadjon ott hosszú távra.

Azt írod, bizonytalan vagy. Nos, magabiztosságot csak az fog adni, amikor már önállóan fogod rendezni a gyerekeidet.

Tartsd szem előtt, hogy ti úgy vagytok egy család, hogy férjed, te és a két baba. Nem úgy, hogy ezen felül még valamelyik anyós is ott van.

Igaz, nálunk egyesével születtek a gyerekek, de egyik nagymama sem volt nálunk, mikor hazahoztam a kórházból babánkat és a feleségemet. Megismételhetetlen a hangulata az első fürdetésnek, szerintem mi ott váltunk igazán családdá. Ennek intim hangulatába egyáltalán nem illett volna egyik anyós sem.

2018. júl. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is jött anyu az első két hétben.Első gyerek,jó volt.Szerintem semmi fura nincs ebben.
2018. júl. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!