Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetséges, hogy anyám irigy...

Lehetséges, hogy anyám irigy rám/ránk?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírok már másra gondolni, minthogy az anyám irigykedik rám és az életemre.

Már tinikoromban is voltak értelmetlen tiltásai, amikor csak azért nem engedett el valahova, mert ő sem megy sehova, ha elmentem egy fesztiválra, utána flegmázott velem napokig stb.


Most már régóta külön élek, párommal együtt lakunk, mindketten jól keresünk és folyamatosan szurkáló kis megjegyzéseket tesz. Hozzáteszem, mindig ő kérdez rá, hogy mit csinálunk, hova megyünk, milyen volt a hétvége és akármit mesélek, folyton azzal jön, hogy bezzeg neki milyen rossz.

Azt kell tudni róla, hogy ő nem dolgozik, eltartja apám, jól élnek, nincs hitelük, van némi megtakarításuk is, de azért csak egy keresetből élnek. Elmehetne dolgozni, de mindig talál valami kifogást, hogy miért nem jó most neki.


Ha étterembe megyünk, akkor urizálunk, ha kozmetikushoz megyek, akkor flancolok (bőrproblémát kezeltetek), ha éves szűrővizsgálatra megyek orvoshoz, akkor is leszól, hogy felesleges hülyeség, ha amúgy nincs bajom, mivel a plázában veszek ruhákat, ezért is megszól, holott ő halomszámra veszi a kínaiból ruhákat, nekem meg összesen egy kis szekrénnyi ruhám van és ebben benn van a téli-nyári is. Én nem dohányzom, ő igen, én tömegközlekedek, ők mindenhova autóval mennek, de az évi egy nyaralásért szintén nyafognak, hogy de jó nekünk, bezzeg ők nem tehetik meg. Pedig megtehetnék, ebben biztos vagyok.


Most mondhatnátok, hogy ne mondjak el neki semmit, de néha készülnek fotók, felkerülnek a Facebookra. Most is nyaraltunk és 2 db képet tettünk fel, rám írt, hogy ő a járdaszigeteken nyaral... Múltkor kiállításon voltunk, akkor is osztott, hogy de jó világ van (2500 Ft volt a belépő).


Azért is panaszkodik, hogy nekik ott az udvar és füvet kell nyírni, mi meg lakásban lakunk. Mondtam már nekik, hogy akkor adják el a házat és költözzenek lakásba, az persze kizárt. Máskor meg megszólnak, hogy városi panelmadarak vagyunk (holott nem is panelban lakunk, csak nekik minden lakás panel...).


Lehetséges, hogy irigy az anyám? Vagy lehet hogy rosszindulatú csak? Már minden telefonhívástól félek, mert ha nem is mondok semmit, jön a panaszáradat és mindent kiélez arra, hogy nekem milyen jó. Az nem zavarja, hogy mennyit dolgozunk párommal, míg ő saját akaratából munkanélküli, én ne szóljak, mert az "irodai munka nem munka".


Mit csináljak vele? Bármit mondok, ellenem fordítja. Ha panaszkodok rákontrázik, ha tényszerűen közlöm, akárcsak azt, hogy megyek edzésre és nem tudok most beszélni, akkor sajnáltatja magát, mert milyen jó nekem...

Találkozott már valaki ilyen szülővel/emberrel? Mi lehet a baja?



2018. aug. 1. 11:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Az enyém is ilyen, röhögd ki, lúzer szegény.
2018. aug. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mintha az én Anyámrol irnád,születésem ota ebbe éltem, Elüdözte az embereket mellölem,barátok,iskola társak,stb,ahol tudott keresztbe tett,minden eredményem szar volt mert a másik jobb nálam mindig,ha kaptam vmit odaadta másnak,tul jo az nekem,irigy volt féltékeny,egyetem alatt szinte alig jártam haza ő meg a minta anya nem értette miért,mert kifelé játszotta a fejét.. Szerencsére már nulla a kapcsolatunk,én meguntam,főleg h be is kevert h nekem is rossz legyen,kirugatott kétszer is,a páromat ellenem hergelte,meglopott stb. Apámat tönkrevágta évekre, egy papucsot csinált belöle,iszákos is lett melette drótón rángatta, addig kellett mig a pénzt talicskán hazatolta neki ő se dolgozott akkor,amikor beteg lett kidobta h ápoljam én,neki nem kell a macera,megtettem,ő egyenesbe jött de rá is irigy,meg az uj párjára akivel jobb a viszonyom,mint a saját anyámmal. Engem is a panel miatt ocserált többek közt de igazábol a levegőre is irigy volt amit beszivtunk,vannak ilyenek,meg kell a kapcsolatot szakitani a saját érdekedben évekig küzdőttem de csak a szart kaptam a pofámba,igy eljutottam oda h off... És én se mai csirkosz vagyok,de van az pont h elég lesz..
2018. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Ne foglalkozz a hülyeségeivel, nincs élete a saját hibájából ezért a tiédet akarja szétcseszni
2018. aug. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%

Szánalmas, irigy béka, hiába írom, hogy ne foglalkozz vele, mert akkor is bántani fog a dolog. Bántsd vissza, hátha egy idő után megunja, ha mindig megtorpedózod a megjegyzéseit,aminek semmi más célja nincs, csak hogy ne érezd olyan jól magadat. Szerintem mindnekinek van ilyen féreg ismerőse, aki megfúrja az örömödet, csak mert neki nincs. De tenni érte, hog ylegyen...na, azt már nem!

Amikor megjegyzéseket tesz arra, hogy nyaraltok, kiállításra mész stb. akkor oda lehet vetni, hogy megdolgozol érte, hogy úgy élj, ahogy szeretnél, és megkeresed az árát annak, amit a kedvtelésdre költesz. Panelmadárnak csúfol? Igen, jó madárnak lenni, mert a madarat nem kötik meg a körülményei, messze juthat, mint Te is, amikor elutazol (mert megteheted, arra költesz, nem arra, hogy fenntars egy házat, meg fűts olyan helyiségeket, amiket nem is használsz), és amikor a szabadidődet a kedved szerint töltheted el (mert nincs kötelező és véget nem érő ház körüli munka).

Jó világ van? Igen, jó , mert van munkád, amit örömmel végzel és amiért fizetnek annyit, hogy ne csak vegetálásra jusson.

2018. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Lehetseges.


Klimax...

Kisebbrendusegi erzes...

Uresseg az eleteben...

Parkapcsolataban szeretethiany..

Rossz szemelyisegszerkezet...

Figyelem igenye


Anyukadnak kellene valami oromteli dolog, tevekenyseg, munka a mindennapokban.

Neki, apukadnak kell azon gondolkodnia, hogy legyen kotottebb elfoglaltsaga, es a diszkomfort erzetet ne rajtad, rajtatok-, az eletetek parhuzamait "vizsgalva" negativan vezesse le.


(Onkenteskedhetne is valahol...hasznossagerzetet erosithetne...)

2018. aug. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
98%
Savanyú a szőlő,hogy a gyerekének sokkal jobb élete van mint neki,hogy Te sokkal többre vitted mint Ő.Ezen szerintem sajnos nem tudsz változtatni,mert úgyis fog mindig találni valamit amibe bele tud kötni.
2018. aug. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
98%
A frusztrációt amit nagy eséllyel a személyisége okoz, rajtad akarja kiélni.
2018. aug. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%
Enyém is ilyen, nem lehet mit tenni. Ő ráadásul sokkal jobban keres nálam. Én is jól keresek, de valamiért állandóan csak az jön ki belőle, h nekem marha jó, míg ő mennyit dolgozik.
2018. aug. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Hát, szerintem vesszél össze vele, de nagyon intenzíven, egy nagyon erőteljes ordítozás szintjén! Majd jól megsértődik, játssza a mártírt, és ha szerencséd van, ő nem fog keresni többet ezek után, vagy esetleg magába száll, és megváltozik. Mindenki addig megy el, ameddig hagyják neki. Ebben a játszmában te a partnere vagy, mert komolyan veszed, de a saját egészségedet, közérzetedet rongálod, mert nem akarsz komolyan összeveszni vele, mert félted. Mérgező szülő, sok passzív-agresszív vonással, olvass utána. Mérgez, ne hagyd magad! Egyébként irigynek is lehet nevezni meg rosszindulatúnak is (ez nem klimax, ez sokkal mélyebbről gyökerezik), de az alapja az az, hogy boldogtalan, méghozzá már gyerekkora óta. De erről nem te tehetsz, ezzel neked nincs dolgod, elég nagy kislány már ahhoz, hogy maga változtasson, csakhogy ő nem akar, mert ahhoz szembe kellene néznie önmagával, és energiát fektetni a személyiségváltozásba. Csökkents majdnem nullára a kapcsolattartást, ha telefonál, ne vedd fel, te határozd meg, mikor beszéltek, és abban a pillanatban, ahogy olyan stílust vesz fel, ami téged bánt, lecsapod a kagylót. A rendszerelmélet azt mondja, hogy ha egy rendszerben egy elemet megváltoztatunk (pl a te reagálásodat), az az egész rendszert meg fogja változtatni. Majd a saját kárán megtanulja, hogy nem kínozhat többé. És ezzel tulajdonképpen vele is jót teszel, mert rájön, hogy változtatnia kell, és elkezd majd produktívabb, nem romboló boldogságformákat keresni magának.
2018. aug. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, itt nagyon egyértelmű, hogy irigykedik.

De ilyenkor megmondhatnád neki nyugodtan, őszintén, szépen, hogy ő is élhetne így, ha elmenne dolgozni, vagy megkérdezhetnéd, miért irigykedik? Talán legalább a kellemetlenkedést befejezné.

2018. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!