Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folyton megaláz az anyám. Mit...

Folyton megaláz az anyám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta megaláz. Idiótának, csúnyának, lustának, dagadtnak, butának tart engem. Ovis korom óta mindennek elhordott már. Testvéreimet sose bántja de engem mindig megaláz. Az orromra köt mindent ami miatt már tényleg lassan elhiszem amit mond és az önbizalmam a béka fenekén van. Mindig azt mondja belőlem nem lesz semmi és senkinek se fogok kelleni. Mikor megkérdezem h ez miért jó neki. Miért szereti ezt csinálni velem azt mondja h mert igaz minden és már megaláztam saját magamat. Folyton lenézően nézz rám és forgatja a szemeit vagy csúnyán nézz rám mint egy féregre amit el kell taposni és nem értem mivel érdemeltem ezt ki tőle. 16/L

2018. aug. 1. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Akkor mar örökre szálka leszel a szemében. Én hasonló cipőben jártam: gyermekkoromban nagyon jó és szófogadó kislány voltam, de ő folyton szekírozott. Persze én arra gondoltam, hogy klimaxol és rajtam vezeti le minden dühét, feszültségét. Elvégeztem az iskolát és ki is röppentem a családi feszekből. Azóta családom van és csak nekük élek. Egy tanács: tanulj, tanulj és tanulj, hogy a későbbiekben ne kelljen rájuk szorulnod.
2018. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Csak előre tekints és ne rágódj a múlton. Támaszkodj a barátaidra!
2018. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De a testvéreimmel miért nem bánik így? Őket agyon kényezteti és dicséri. Folyton puszilgatja és ölelgeti őket én meg úgy érzem magam ebben a házban mint egy megtürt valami. A kutyámat jobban szereti mint engem. Pedig egy apától vagyunk. Apám meg nem szol semmit se
2018. aug. 1. 21:50
 4/14 anonim ***** válasza:
Édestestvéreid ők, vagy esetleg más apától vannak? Azért kérdezem, mert előfordulhat, hogy édesanyád egy volt tönkrement kapcsolatát/párját látja benned. Szomorú dolog, de van ilyen.
2018. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Én is éreztem ezt a megkülönböztetést mar gyermekkoromban is. Rosszul esett és nagyon igazságtalannak tartottam, hogy a bátyám mindig többet kapott. Hogy miért, magam sem tudom. Én többször rákérdeztem, de Anyukám folyton elhesegette a témát. De azóta már felnőttem és már csak a saját családomnak élek.
2018. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Bane 24 válasza:
100%
Közöld vele normálisan,hogy ez igy nem mehet tovabb !!! Vagy meg változik vagy el mész a házbol és soha nem lát többé ;)
2018. aug. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14%
Valószínűleg csalódásokat okoztál neki. A kinézeteddel, viselkedéseddel stb. Ez ellen nehéz mit tenni.
2018. aug. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Jó de 16 évesen mégis hova menjek? Kiskorú vagyok. A testvéreim amugy édes testvérek. Én 16 vagyok öcsém 10 és a hugom 7 éves. Őket folyton szeretgeti.
2018. aug. 1. 22:58
 9/14 A kérdező kommentje:
#7 már nem azért de ő szült meg. A gyerekét szeretnie kéne úgy ahogy van. Ehelyett csak a megaláztatást kapom holott semmi rosszat nem tettem.
2018. aug. 1. 22:59
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, elvileg minden családtagnak szeretnie kellene a többit, de ha olvasgatod itt a GYK-t, rájössz, hogy a világ ennél bonyolultabb. A legtöbb szülő valójában nem egyformán szereti a különböző gyerekeit, ez nálad élesebben jelentkezik, ennyi.
2018. aug. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!