Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a családom...

Mit csináljak ha a családom nem szeret?

Figyelt kérdés
Mióta megszülettem azóta ez így van. Anyámtól egész életemben azt hallgattam hogy ő miattam feláldozta az életét. Apám és anyám nincs úgy nap hogy ne kötnének belém. Ha becsukom az ajtót, (bezárni kulccsal nem lehet, mert nincs hozzá) akkor már azzal jönnek hogy miért zárom be, biztos fázok. Este se lehet becsukva az ajtóm, akkor ha bezárom nyissák kifelé. Soha se elég jó nekik semmi. Ahogy kitakarítok, kiteregetek stb. semmi sem elég jó. Viselkedhetek akárhogy akkor se vagyok jó. Meg még is mi az hogy napközben zajongok amikor ők alszanak. Hozzátenném anyám az én szobámban alszik. De ha én alszok akkor ők nyugodtan vergődhetnek. Ha este kimegyek a mosdóba már azért is szólnak. Azt mondják nem hiába nincsenek barátaim, meg párkapcsolatom sem, hisz bennem semmi szeretni való nincs. Hogy ha valaki beszól nekem és visszaszólok (persze nem káromkodóan), akkor apám már azzal fenyeget hogy megüt. Azt mondják csak egy felesleg vagyok rajtuk, akit nekik kell eltartani. Ha csak úgy felhozom az elköltözést akkor azt mondják úgy se tudnék megélni. Nem szeretem őket, de valamiért még se tudok vagy merek elszakadni tőlük, mert félnék hogy akkor teljesen egyedül maradnék, és nem számíthatnék senkire.
2018. aug. 2. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez lenne az egyetlen megoldás, elköltözni, és barátokat szerezni, járj klubokba, kiránduló csoportokba, előbb-utóbb nem leszel magányos, ideje lenni élni az életed.
2018. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Ha felnőtt és nem jársz suliba, miért vagy még ott ?

Lehet pont ez szab gátat annak, hogy legyenek barátaid. Nem tudsz vagy nem akarsz változtatni, mert félsz az újtól. Ha munkaképes vagy akkor csak rajtad múllik.

2018. aug. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a költözésen kívül mást nem tehetsz. Ha anyagilag megteheted, akkor csomagolj és menj! Már most is egyedül vagy, már most sem számíthatsz rájuk, csak most egy mérgező szar környezetben.. Ha elköltözöl, pont ugyanennyire leszel egyedül, de legalább senki nem bántalmaz lelkileg. Szerintem megéri, nekem legalábbis életem legjobb döntése volt megszakítani a kapcsolatot a családommal (ők is így bántak velem, csak vertek is mellé).
2018. aug. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen valahova el kellene járnod.Mindegy hova.Ha városban laksz sakk szakörre pl,valami KAMU dolog kellene ,aminek kapcsán kitudsz szabadulni otthonról.Kár,hogy nem írtad le a NEMEDET,és a KORODAT.Amit leírtál,ezt férfi is nő is írhatta 16-tól 30éves korig.
2018. aug. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok és nő. Dolgoztam már de csak ott ahol élek, de most nincs munkám. Hiába utálnak, a költözésemben még se segítenének.
2018. aug. 2. 15:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan munkahelyet, ahol van munkás szálló. Én már indulnék is.... 25 éves vagy. Valahol érthető, hogy már nem akarnak eltartani. Ez nem feltétlen jelenti azt, hogy nem szeretnek. Valamilyen heppje minden szülőnek van. Anyuka vagyok 28 éves. De én már 17 évesen éreztem, hogy teher vagyok a szüleimnek. Így fogtam magam és pakoltam... Persze szerencsém is volt, mert találtam párt magamnak és így el tudtunk költözni közös albérletbe. Így mondhatom a költözésbe nekem se segített senki. De találsz egy olyan munkahelyet ahol van munkás szálló. Már lehetsz is végre önmagad. Attól függően mi a szakmád. Mert van ahol albérletet is támogatnak. Állj talpra és irány dolgozni. Kezdj el gyűjteni, félretenni és vagy hitelre egy kisebb lakás, pl 50 négyzetméter egy nem túl drága városban (és akkor inkább fizess a bejárásért) vagy pedig egy olcsóbb albérlet. Szóval hajrá. A sorsod magad irányítod. Ha félsz elindulni az életben akkor nagyon buta vagy. Mert ha azt mondod a szüleidnek elmész megpróbálod fentartani magad, de ha még is úgy alakul, hogy nem sikerül. Visszafogadnak-e ideiglenes-en még újra nekifutsz. Akkor mire vársz? Mi a legrosszabb eset? Hogy vissza kell költözz a szüleidhez? Nem az utcára kerülsz.. csak a szüleidhez akik visszafogadtak. Talán ha ezt az oldalát nézzük, lehet, hogy benned van a hiba. Amíg a szülői segítség ott van az ember háta mögött, addig kell megpróbálni önálló útra lépni, mert aztán nagyon nehéz...
2018. aug. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez mind annak a jele, hogy ideje lenne saját lábra állnod. Én már 18 évesen elköltöztem, mert éreztem, hogy felesleges vagyok, és csak rám telepszenek. Ennek már tíz éve. Az elején nagyon nehéz a semmiből indulni, de hidd el nagyon megéri! Én kollégiumból költöztem át később albérletbe, majd feltornáztam magam, most már férjnél vagyok, házat vettünk. Rengeteg munka, kitartás, később beérik a gyümölcse!
2018. aug. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként mindig elképedek az ilyen kérdéseken mert a gyk statisztikát nézve alig 5-10% az aki jó szülőnek mondható....

Fel se fogom akárhány éves a gyerek hogy lehet érzékeltetni hogy "nyűg" otthon??? Tőlem már kérdezték hogy ugye nem kell elköltözniük ha befejezik a középsulit? Mondom miért kéne????? Nyilvan ha van párjuk hosszabb ideje akkor úgyis hozza az élet hogy kirepulnek de egyelőre nagyon ragaszkodóak igaz nagyon jó szeretetteljes a kapcsolatom velük. Sem zavarni se idecövekelni nem fogom őket....De az amiket itt olvasok hogy feleslegesek meg szidják a gyerekeket....le vagyok döbbenve!

2018. aug. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as! Itt mindig a kérdezők a szent és sérthetetlenek, és akit leírnak, azok a szemétládák :D Igazából itt senki sem fogadja el a nemleges válaszokat, mert itt nem a kérdés megoldására kíváncsiak, hanem sajnáltatni akarják magukat, vagy csak panaszkodni egyet. Változtatni persze nem változtatnak, mert általában akaratgyenge emberek :D És ha valaki nem sajnálja őket, hanem neadjisten a másik szemszögéből látja a dolgokat, (ergo szülő szemszögéből), akkor elszidják mindennek, és lepontozzák :D
2018. aug. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as. Az a baj, hogy nem nézel a dolgok mögé. Az én szüleim sose mondták volna, hogy költözzek el, de amikor egy kereső van és a másik szülő beteg. Akkor pl.érthető ha a gyerek érzi, hogy teher. Akarva akaratlanul mert a szülő mindent megtesz, hogy a gyereknek jó legyen. Főz most takarít.. De azért 25 évesen már erre magától is rá kellene jönnie minden "gyereknek", hogy talán most már illene a szülőket is élni hagyni, és ha nem is elköltözni, de mondjuk beszállni a rezsi költségbe, főzni, mosni, takarítani maga után. Szerintem ez a normális. Nem az, mint pl nagybátyjám, hogy a 80 éves mamám házában él, dolgozik, de nem ad haza semmit. Azért már 25 évesen, egyetem után. Szerintem ez már illő lenne. Nem az, hogy ülök anyám szoknyáján egy életen át még nem jön a szőke herceg fehér lovon...
2018. aug. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!