Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám férje nem száll le...

Anyám férje nem száll le rólam. Önigazolást keres?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok és a párommal élek. Mindketten dolgozunk, értelmiségi munkát végzünk. Anyám férje, amikor találkozunk, folyamatosan azzal piszkál, hogy mikor szülök. Nekem egyelőre eszem ágában sincs szülni, ugyanis nincs lakásom, nincs hova, albérletbe meg nem fogok.


Azt is mondtam neki, hogy mivel nemrég fejeztem be az egyetemet, örülök, hogy végre teljes állásban dolgozhatok és kiélvezhetem a munkám gyümölcsét, nem adnám fel máris egy gyerekért. Ekkor rám száll, hogy önző, karrierista vagyok és fogalmam sincs, mekkora öröm egy gyerek, illetve azzal jön, hogy anyám is feladta a munkáját a féltesómért. Szerinte egy nőnek olyan áron is szülnie kell, ha félbeszakad a karrierje és utána nem tud visszamenni dolgozni a szeretett munkahelyére.


Akárhányszor találkozunk, ezzel jön. Ha jön egy reklám a tévében, amiben baba van, mutogatja nekem. Folyton azzal jön, hogy "bezzeg anyád...". Anyámat ő tartja el évek óta, pedig a tesóm már elvégezte az általánost is. Folyton leszólja a munkámat, mert hogy az "csak irodai" munka, ami szerinte nem is rendes munka.


Hiába állítom le, máskor újrakezdi. Anyám nem cseszeget. Mit mondjak neki hogy leálljon? Egyáltalán miért nem teljesen mindegy neki, hogy szülök vagy nem, vagy hogy mikor szülök? Önigazolást keres a saját elcseszett életére, amiért két munkahelyen is dolgozik, hogy eltartsa anyámat meg a féltestvéremet?



2018. aug. 2. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Csak annyit mondj, hogy ez a te életed, azt csinálsz amit akarsz.

Ezen felül nem is érdemes foglalkoznod vele, egyik füleden be, a másikon ki.

2018. aug. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Az ilyen semmit nem keres, ez már beteg, beteges. Sajnálom az anyádat, de lehet nem kell mert erre a típusra bukik, letaposlak, majd én megmondom mi a jó neked, úgy ugrálj ahogy én fütyülök, kuss a neved.

Ne foglalkozz vele, kerüld el.

2018. aug. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Mondd meg neki, hogy vegyen nektek lakást, akkor lesz hova szülni.

Tutira rögtön csöndben marad, vagy felháborodik, hogy elég neki anyádat eltartani - arra meg már lehet válaszolni, hogy na ugye, te nem várod el, hogy eltartson a párod, majd szülsz, ha itt lesz az ideje... :)

Többet tuti nem veszi elő a témát.

2018. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A lakás téma nem hatja meg, nem érti meg, mi a problém az albérletbe szüléssel. Kezdjük ott, hogy nem is engedné a tulaj szerintem, hogy gyerek legyen ott, szóval ha bejelenteném, hogy jön a baba, ott mondaná fel a szerződésünket. Az sem érdekli, hogy gyerekkel igen kínserves albérletet találni és nem árt egy biztos pont, hogy ne kelljen attól tartani, mikor jelenti be a tulaj, hogy eladja mondjuk. Ezek az érvek nem hatják meg, mert szerinte mindent meg lehet oldani, csak kifogásokat keresek, meg ilyen erővel senki nem szülne, mert sok embernek nincs saját lakása és mégis szül.


Anyám saját akaratából nem dolgozik, nem a férje miatt. Igazából anyámnak csak büdös a munka és a tesómra fogja, hogy miatta van otthon, mert neki szüksége van rá (15 éves :D).

2018. aug. 2. 17:25
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Annak idején nekem is mondták, hogy amit én csinálok az nem munka. Erre csak annyi volt a válaszom, hogy nekem még is magasabb a havi fizetésem, mint neked a negyed évi.
2018. aug. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Ebben a helyzetben a nyúl viszi a puskát. Felnőtt embernek (legyen bármilyen nemű) nem kell magyarázkodnia senkinek a döntéseiről. Ez alól csak nagyon válogatott esetek képeznek kivételt (pl. egy rezidens, aki a főorvosa felügyelete alatt dolgozik utóbbi felelősségére, a szakmai döntéseiről nyilván beszámol). A Te helyzetednek ilyesmihez semmi köze. Ennek az embernek nincsen joga semmiféle elvárást támasztani feléd arról, hogy hogyan éld az életedet, és mások jogtalan igényeit visszautasítani teljesen normális dolog. A helyedben nem magyarázkodnék, mert abban az a szándék sejthető, hogy kívánod az egyetértését (másképp nem próbálnád meggyőzni). Pedig semmi gond nincs azzal, ha nyíltan nem értetek egyet - az ő részéről bunkó dolog ugyan ezt folyamatosan hangsúlyozni, de ha neki problémája van veled, az még mindig csak az ő problémája. Csírájában fojtanám el a vitát azzal, hogy közölném, nem érdekel, mit gondol. Önző karrieristának nevez? Te úgyis tudod magadról, hogy mi vagy és mi nem vagy, ezen nem fog változtatni az ő vélekedése. Ha nem áll le, és ezt benned feszültséget kelt, akkor pedig egyszerűen ritkítani kell a találkozásokat. Abba gondolj bele, hogy az embernek az a vágya, hogy mások szemében valamilyennek akar tűnni (pl. szorgalmasnak, kedvesnek stb.) illetve másmilyennek semmiképpen nem akar tűnni (pl. önzőnek, ha ennél a példánál maradunk) iszonyatos béklyókat köt ránk, és nagyon behatárolja a viselkedési szabadságunkat! Mennyivel egyszerűbb az élet, ha eljutunk oda, hogy "amíg a lelkiismeretem tiszta (nem okozok kárt senkinek) pont les.z.rom, hogy megfelelek-e az XYZ igényeinek".
2018. aug. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
"Ne haragudj de NEM A TE kényed-kedved szerint fogok gyereket vállalni." Ha nem érti meg, elmondod még 1x, ha akkor sem még 1x 2x 3x...
2018. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyennek határozottan meg kell mondani,mert csak abból ért.

Mondd meg neki,hogy még az anyád sem szólhat bele az életedbe,nemhogy egy nevelő fater.


Igen,az ilyenek általában a "dögöljön meg a szomszéd tehene" effektus miatt ilyenek.

Neki rossz az élete,mások függnek tőle,ezért másnak is legyen rossz.

Mivel gondolom neki ez az állapot jobb,mintha anyád is elmenne dolgozni,mert így gondolom ugráltathatja,ezért csak ebben tudja levezetni a feszültséget,hogy másoknak szólogat be.

Irigykedik arra,hogy másnak jobb.


Sosem értettem azokat az embereket,akik másokat korlátozni szeretnek,de azt sem,hogy minden áron eltartatom magam egy diktátorral(Ha csak nem valami betegség az oka).

Nagyon nem egészséges egy ilyen környezet egy gyereknek.

2018. aug. 3. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%
Nem értem miért zavar, nem kell rá reagálni és kész. Ha folyton témát váltasz, vagy elmész onnan amint rákezdi, talán abbahagyja. Viszont lehet albérletbe is szülni, szerintem ezzel nincs probléma, vannak akik gyerekeseket is látnak szívesen. Később még midnig lehet lakást/házat venni. Legalábbis sok ismerősöm meg rokonom is ezt csinálta, hogy 1-2 gyerek albiba, és amint kinőtték vettek házat.
2018. aug. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Mondd azt, hogy magánügy. Mint hogy az is.
2018. aug. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!