Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám folyton nálunk szeretn...

Anyukám folyton nálunk szeretne lenni az unokájánál. Sajna ittalvásra nincs elég hely, de nem érti meg. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
2 szobás családi házban élünk. Amíg kisebb volt a gyerek, 1 szobában aludtunk apa, anya és ő, mivel felváltva keltünk fel hozzá éjszaka. Így Anyukámat, aki 70 km- re lakik, el tudtuk stépen szállásolni. Most, hogy nagyobb a gyerek, a férjem a másik szobában alszik + 4 műszakban dolgozik + beteg. Így Anyukámat már nem tudjuk vendégül látni. Csak úgy tud jönni, ha itt alszik, mert fárasztja az utazás. Csökkentettük a látogatást és fel van háborodva, hogy eltiltom az unokájától, pedig szépen, higgadtan soroltam az érveket. Nem nagyon hisz nekünk, azt hiszi, hogy hazudunk. Már nekem kellemetlen ez a dolog. Volt, hogy a férjemnek kellett mashol töltenie az éjszakát, vagy éppen tüdőgyulladása volt es nem akarta, hogy a gyerek is elkapja / ilyenkor amugy is félre szokott vonulni a masik szobájába/ és Anyukám csak annyit mond, hogy őt nem zavarja. Hogy adhatnám ezt világosabban a tudatára, hogy talán megértsen belőle valamit?

2018. aug. 4. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Anya, bármikor szívesen látlak, de itt nem alszol. Ennyi
2018. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Ahogy itt leírtad. És sokszor kell elmondani neki. És mindenféle dolgok kapcsán meg kell említeni, hogy lássa, hogyan függnek össze a dolgok. Türelem, szeretet, menni fog. :)
2018. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Kegyetlenül hangzik, de ha ennyi esze van, akkor az ő baja, ha megsértődik. Világosan, kijelentő módban el kell neki mondani, hogy nem alszik ott, pont. Hosszú távon szét fogja barmolni a családodat, ha folyamatosan rajtatok lóg és zsarol a sértődöttségével.
2018. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%

"Hosszú távon szét fogja barmolni a családodat, ha folyamatosan rajtatok lóg és zsarol a sértődöttségével."


Bírom, amikor már előre kész az elmélet arról, hogy miért fog szétmenni egy házasság: ha van a közelben anyós-após, akkor tuti, hogy miattuk, ugye?


70 km-re lakik. Hogy lógna már rajtuk folyamatosan?


Egyébként, kérdező, nem lenne érdemes közelebb költöznötök egymáshoz?

2018. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Megmondid hogy havi egyszer is elég jönnie, és probléma megoldva. :)
2018. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Hát mem tudom, nem igazán értem a problémádat... mi is 2 szobásban lakunk. Nálunk úgy van, hogy párom alszik az egyik szobában (ö is korábban kelt, amikor még gyed-en ittgon voltunk és ráértünk...), anyum, gyerkőc és én együtt a gyerekszobában. Igaz, nem túl kényelmes, de pár éjszakát ki lehet így bírni.

Ha már nagyobb a gyerek, akkor meg anya apával, gyerek nagyival elfér.

Bocs de olyan nincs, hogy nem fértek el... az elsö mondatod is rögrön az, hogy "folyton nálunk szeretne lenni". Persze hogy nem hisz nektek... őszintén, kedvesen, de határozottan mondd meg, hogy több magánéletre vágytok, lehet az elején megsértödik, aztán majd belátja. Nagypapa ha jól sejtem nincs, akkor lehet csak unatkozik, ez esetben nincs másik gyereke vagy rokona, akinél vendégesedhet?

2018. aug. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
És ha ti mennétek hozzá kéthetente mondjuk? lementek reggel, este meg hazajöttök
2018. aug. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

A következő kérdésed hamarosan az lesz, hogy elhidegült tőlem a férjem, mit csináljak.

Eszedbe sem jut az az opció, hogy neked a férjeddel egy ágyban lenne a helyed, nem a gyerek mellett. Anyád meg alhatna a gyerek szobájában.

2018. aug. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Hát igen, érdekes lenne, ha Anyukám a gyerekszobában aludna, nagyon horkol....
2018. aug. 4. 21:11
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Jajmár a gyerek simán alszik, ha álmos, tapasztalatból tudom, férjem úgy horkol én nem bírok aludni mellette, a gyerek meg simán.

Kifogás, nyafogás...

2018. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!