Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember lennék emiatt?

Rossz ember lennék emiatt?

Figyelt kérdés
35 eves no vagyok, aki nagyon sok lelki sérüléssel futott neki az életnek. Apam alkoholista nárcisztikus ember volt, ütött, vert es megalázott minket egesz gyermekkorunkban. Anyam vele volt 22 évig, majd amikor 18 eves lettem, elvált tole, en apámmal maradtam meg 3 evet. 28 eves koromban kezdtem el pszichoterapiara járni, panikrohamaim voltak, totális onbizalomhiany, es en is rá szoktam az alkoholra. Hála, mar 6 eve nem iszom, lett azóta férjem es gyerekem is, rendezetten élünk, szakemberhez persze azóta is járok havonta. Anyam meg el, vele viszont nem tartom a kapcsolatot. Soha nem alakult ki anya lanya kapcsolat, csendes társa volt apámnak (neki se volt türelme, tesommal es velem is állandóan uvoltozott, igazából oda se figyelt ránk), vegigasszisztalta, amit velunk tett, pedig lett volna esélye elválni (sokan meg ugyis elválnak h semmijuk sincsen, de legalabb mentsék a gyereket es magukat is). A valasuk ota neki van ferje, de o is alkoholista lett, egészen érdekes eletfelfogassal, kritikán aluli igénytelenseggel (asztalnál fikazik, a hajával fogselymezi a fogat, etc). Ha beiszik (hetente 2-3szor), akkor tör es zúz, hiszteriazik, es mindenfele őrült dolgot magyaráz. En igazából eljutottam mar par eve arra a pontra, h egyszerűen nem kívánom a társaságát. De ettől meg rossz embernek erzem magamat, m ugye az embernek a sajat anyját elvileg szeretnie kene, legyen az bármilyen. Nekem viszont nem megy. Van igy mas?

2018. aug. 4. 19:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen van.
2018. aug. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy rossz ember!
2018. aug. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Levegöt venni,aludni,enni és inni KELL. Minden más opcionális. Szeretni valakit,aki csak fájdalmat okozott nem kell,söt egyenesen hülyeség,mindegy ki az illetö.
2018. aug. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Éld a saját életed, ne foglalkozz az anyáddal.
2018. aug. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám agresszív alkoholista volt. 18 évesen leléptem otthonról, szobát béreltem, elmentem dolgozni.. Amikor leléptem az volt az utolsó nap amikor anyámat láttam. Jelenleg 46 éves vagyok. Anyám 5 éve meghalt. A temetésére sem mentem el.
2018. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Apámnak 5 gyereke volt, 3 anyamtol, 2 az elso feleségétől. Az 5 gyerek közül en vagyok az egyetlen, aki rendezett körülmények kozott el (rendezett alatt azt ertem h családja van). Vele sem allt szoba halála elott mar egyik gyereke sem.


Anyam kvázi ilyen áldozatnak állítja be magat, tagad minden olyan dolgot, amit en felhozok, es állítja h csodás gyerekkorunk volt. Azt meg egészen egyszerűen nem is érti, h a gyerekeinek mitől vannak lelki gondjaik, szte ennyire ráérünk. Amióta en rendbetettem az életemet, engem egy “steril droidnak” tart, es en csak ne pofazzak h o iszik, hiszem regen en is ittam. Meg hogy majd az en gyerekeim is utalni es kritizálni fognak engem, hiszen a nevelés szerinte egy nagy “lutri”, hiába teszel meg barmit, benne van a pakliban, h a gyereked majd ellened fordul. Szerintem ezzel amugy csak sajat akarja felmenteni.

2018. aug. 4. 20:20
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ember. Nekem is alkoholista apám, csak az én szüleim korábban elváltak. Anyukámmal normális a kapcsolatom. Apámmal egyáltalán nem találkozom, nem is hiányzik, és teljesen jól élem az életem nélküle.
2018. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2%
Igen. Rossz ember vagy, és még rosszabb amiatt, hogy ennek fisfos lelki sérülésekkel még erkölcsi alapot is próbálsz biztosítani.
2018. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ha teged vert volna el apad szijjal 6 évesen ugy, h utana nem tudtál rendesen ülni a seggeden a vacsora asztalnál, es ezt anyád hagyja is, lehet, h neked is lennének lelkiseruleseid.
2018. aug. 4. 21:12
 10/20 anonim ***** válasza:
11%
Miért maradtál apáddal még 3 évig a válás után, ha ennyire mocsok volt veled? Komolyan nem értem, hogy anyádra haragszol azért, amit apád tett veled, de azért nála maradtál még évekig, amikor nem is lett volna muszáj.
2018. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!