Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit szólnátok...

Szülők! Ti mit szólnátok ahhoz, ha a lányotok (18éves) együtt szeretne aludni a barátjával (aki 20 éves, és majdnem 3 éve együtt vannak)?

Figyelt kérdés
Nem az lenne a kérdés, hogy megtehetem-e, mert már elmúltam 18,stb, hanem az, hogy mit szóltok ehhez? Az ittalvással nincs gond, megengedik többször is, de csak külön szobában, pedig a közös alvás is kivitelezhető lenne, nincs azzal bajuk, ha itt van nálunk. Értem, hogy ez az ő házuk elsősorban, meg az ő szabályaik, amíg itt élek, de nem mondják el, hogy ez nekik miért nem tetszik. Mert amikor meg én megyek barátomhoz, oda bár nem jó szívvel, de elengednek, és tudják, hogy együtt alszunk, de nem helyeslik. Valami olyasmit érzek, hogy azt próbálják felém sugallni, hogy ez nem helyes, de hogy miért, azt nem értem, mert nem mondják el. Ez ilyen tabu téma nálunk, ami egyértelműnek kéne hogy legyen nekem, hogy miért nem lehet, és néha már én érzem, hogy bennem van a hiba, amiért ezt nem látom rossznak, pedig a környezetemben ez mindenkinek normális, hogy egymásnál, együtt alszanak a párok. Más szülők véleménye érdekelne elsősorban, ők hogy állnak ehhez, de bárkinek a véleményét örömmel fogadom:)
2018. aug. 5. 15:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Olyan egyértelmű, hogy nagyon hülyének kell lenned ahhoz hogy ne értsd.


Nem szeretnének azzal a tudattal aludni, hogy a szomszéd szobában épp megrak a pasid.

Nem hülyék, tudják, hogy nem csak éjjel lehet, de nem akarják hogy akkor csináljátok, ha ők is ott vannak. Kész.

2018. aug. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%

Nem az lenne a kérdés, hogy megtehetem-e, mert már elmúltam 18,


Nagyon el vagy tévedve. Míg a szülői házban élsz, kötelességed kikérni a véleményüket ilyen dolgokról, akkor is ha 16, akkor is ha 36 éves vagy. 18 évesen nem vagy felnőtt, mert a szüleidre vagy utalva, max nagykorú.

2018. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

"Anya! Apa! Zavar titeket, hogy 18 éves létemre stabil, több éves kapcsolatban szexelni is szoktam?"

Kezdeményezz beszélgetést. Ne legyen tabu. Ha minden jól megy, őszinte választ fogsz kapni tőlük. És valószínűleg az is kiderül majd, hogy az a bajuk az együtt alvással, amit az első válaszoló ír. Bár szerintem ez annyira hülyeség. Csendben kell csinálni, és kész.

2018. aug. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem érzem, hogy hülye lennék... mert a kérdésben is mondtam, hogy a barátomnál sem helyeslik az együtt alvást, az se tetszik nekik, pedig ott nincsenek, de szerintük az sem helyes/normális. Plusz nyaralni sem mehettünk ketten sosem sehova(persze nem az ő pénzükből), pont emiatt, csak egy napra mindig, amikor haza is tudtam/tudtunk jönni. Szóval nem hiszem, hogy csak ennyi lenne a gond, de azért köszi a választ!
2018. aug. 5. 16:08
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem mehettek nyaralni? Mégis mit csinálnának, ha közölnéd velük, hogy a jövő héten a sráccal elutaztok nyaralni 1 hétre? Bezárnának a szobádba? Próbálj meg leválni, különben mindenben így fognak korlátozni 40 éves korodban is.
2018. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#2

Az egy dolog, hogy kikérem a véleményüket, az egy másik, hogy nem hagynak önállóan dönteni. Oké, hogy rájuk vagyok utalva, de az normális, hogy lelki terrorban tartanak akkor, ha nem úgy cselekszem, ahogy azt ők jónak látják, és elhordanak mindennek? Pedig világéletemben jó gyerek voltam, és mindig igyekeztem megfelelni nekik, eléggé durván maximalista is vagyok emiatt. Szerinted 18 évesen ennyit nem tehetek meg, hogy a barátomnál alszom, ez olyan hatalmas dolog? És mint mondtam, mindig kikértem a tanácsukat.

#3

Köszönöm a választ:) beszélni sajnos nem lehet velük, anyum sosem beszélgetett velem szexről, meg ilyenekről, ez nálunk valahogy tabu, nem tudom, hogy tudnék-e hozzájuk fordulni :/

2018. aug. 5. 16:16
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű. Tedd fel a kérdést, majd látod a reakciójukat. Téged sem a gólya hozott. És ezzel ők is tisztában vannak. :)
2018. aug. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Aludjál te a barátodnál
2018. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

Én semmit nem szólnék, mert nem vagyok vaskalapos. Eszembe jutna, hogy én micsoda lepedőakrobatikával kápráztattam el az akkori barátomat :D, és nem lenne pofám álszentnek lenni.

A szüleid elég maradiak lehetnek, talán utoljára gyermeknemzés céljából közösültek. Vagy egyszerűen csak a régimódi "nem házas párocska nem aludhat együtt" elvet követik.

Ha még nem oldható meg, hogy saját életet kezdj a szülői házon kívül, akkor szerintem jobb, ha Te jársz többet a barátodhoz.

2018. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
39%
Fel kell világosítani őket, hogy pl. közös nyaraláson, vagy bárhol, szállodai szobában is megtehetitek a dolgot, szóval ne legyenek ilyen gyerekesek.
2018. aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!