Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak még rajtam kívül...

Vannak még rajtam kívül olyanok akiket a szülők kitagadtak? Később milyen kapcsolat maradt fent köztetek?

Figyelt kérdés

Bár én itthon aludhatok szóval teljesen nem vagyok kitagadva, de anyagilag is teljesen tőlük függtem mert egyetemista vagyok, és mostmár soha többet nem számíthatok támogatásra. Most kezdem újra építgetni az életemet. (csak mellékesen leírom hogy embert nem öltem, nem vagyok drogdealer, és a saját nememhez sem vonzódom)

Eddig általában jó viszony volt a családban, viszont nem tudom elképzelni hogy valaha megbocsátom nekik hogy egyedül hagytak életem eddigi legnehezebb időszakában.

Aki hasonló cipőben járt le tudná írni hogyan tudott érzelmileg és anyagilag is talpra állni a szülők és mindenki más segítsége nélkül? Illetve milyen lett a családban a hangulat? Megmaradt a kapcsolat a szülőkkel? Beszélgettetek később? Vagy netán kibékültetek? Vagy még rosszabb lett a helyzet?

Köszönöm ha elmesélitek.


2018. aug. 7. 23:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Te szerencsésebb vagy mint én voltam. Engem 18 évesen szó szerint kiraktak az utcára, hogy felnőtt lettem, ne várjam, hogy pénzelnek tovább. Ha pénz kell menjek dolgozni. Nem volt más választásom. Egyetem helyett 2 műszakban dolgoztam, hogy legyen pénzem, élni tudjak. AZ ember szép lassan megtanul így is élni, és erősebb lesz tőle. Kicsit későn de 38 évesen lediplomáztam végül munka, és gyerek mellett. Csak apámmal tartom a kapcsolatot, hiszen mára nyugdíjas lett, és nem is emlékszik már a rossz döntésére. Ha megemlítem neki, hogy mit tett, akkor sírva fakad mint egy 5 éves, így elfeledem a múltat, végül is ember maradtam.
2018. aug. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%

annak idején volt egy barátnőm, akinek az apja egy igazi p.cs volt. szülők elváltak, anyuka mentálisan nem volt ép,így miután eleget tűrt a csaj, az apjához költözött kb. 14 évesen. amint betöltötte a 16ot,mennie kellett diákmunkára gimi mellett, lakbért kellett fizetnie az apjának (meg a 2 másik egyetem mellett dolgozó tesónak is), aki amúgy jól keresett. a gyerekek jóformán azt ehették csak, amit vettek maguknak kaját. mindemellett a csajnak el kellett tűrnie az apja perverz beszólásait is. nagyon nehezen viselte, suli után meló, volt hogy 2 munkahelye is volt, éjszakázott hogy tudjon tanulni, reggel pedig ment suliba... igazából azt nem tudom, hogy ment e továbbtanulni. a kapcsolat nem javult apa-lánya között, a tesókkal szoros volt végig.


neked ami segíthet: egyedi tantervet kérsz, ezáltal kevesebb órára kell bejárnod, és munkát vállalsz. vagy átkéred magad levelezőre és mellette dolgozol. egyetemen ha minden igaz lehet kérni szociális alapon támogatást is, ehhez elviekben alá kell hogy írják a szüleid, hogy nem támogatnak téged anyagilag.

2018. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Ahh... nálunk is ez van, szótlanul járunk egymás mellett, engem nem érdekel.

Havi pénzt leteszem, nekik jo mert extra penz, én olcsobban lakhatok így...

Az a baj, higy ha valaki non stop lelkizsarolásnak es bántasnak van kitéve, azt egy idő után nem lehet fokozni, és már nem érdekli.

Annyi volt a bűnöm, hogy nem mentem kezesnek egy hitelhez.....

2018. aug. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
58 % azt jól tetted!
2018. aug. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
98%

Hát engem sosem pénzelt anyánk, sőt miután apukánk meghalt először a nővéreim lettek a pénz keresők, majd én is besegítettem amint legális volt... Anyán szinte sosem dolgozott.

A lakáshitelnek egy nagy részét is mi törlesztettük, mivel mi is ott éltünk.

Aztán mikor nagyszülők meghaltak anyánk visszafizette hármunknak azt amit a hitelre fiettünk, majd eladta a lakását és az örökséget, mi meg mehettünk albiba...


Azóta sem tudjuk mi van vele (szerencsére).

2018. aug. 8. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21%
Olyan srácokkal dolgozom együtt, akik egyetem mellett dolgoznak. Egyik sem sír ezért. Egy kényelmes, lusta disznó vagy.
2018. aug. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Ha jól értem támogattak az egyetem mellett egy ideig, (hiszen írtad, hogy anyagilag tőlük függtem, mert egyetemista vagyok). Egy szülő hirtelen nem válik sárkánnyá... valami történhetett (volt vitátok, követelőztél, volt nézeteltérésetek, esetleg valamit jobban akartál tudni), hogy úgy döntöttek, nem pénzelnek tovább. Tehát az ide vezető utat is le kéne írnod, ne csak a végét.
2018. aug. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

Milyen EGEDÜL HAGYTAK? :D


Van lakásod, meleg víz, kaja, télen fűtés, nem az utcá kell tengődnöd!


Nyilván OKKAL vonták meg egyéb! támogatásukat, csak azt ugye nem írod le, mert akkor nem lehetne anyádékat szidni... szánalmas vagy.

2018. aug. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Mégis hogy kell érteni azt, hogy kitagadtak, ha otthon élsz ? Eléggé üti egymást a két állítás.....
2018. aug. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
Oké, hogy nem öltél embert, nem vagy, díler, de azért valami tuti történt, hogy most hirtelen kitagadtak és megvonták a támogatást.Szóval jó lenne, ha azt közölnéd, hogy mi történt, nem azt, hogy mi nem.
2018. aug. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!