Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is elhatárolódással és a...

Más is elhatárolódással és a jóban levés csökkenésével reagálja le a mérgező szülői viselkedést?

Figyelt kérdés

Kicsit dühösen írok most, de kérem, hogy normális válaszok szülessenek.

Felnőttkori apa-fia kapcsolatról van szó. Most 46 éves vagyok, tehát nem gyerek és nem is pályakezdő, apám 80. Sok dologért hálás vagyok neki és szeretem az apámat, de vannak olyan fafejű nyíltigazságtalanságai, ami miatt sokszor azt érzem, hogy még nagyobb távolságot kellene tartanom vele.

Ha átmegyek hozzá, leülünk beszélgetni, megkínál, iszogatunk stb. De a gyerekkoromra is jellemző örökös rejtett vagy nyílt vitriolos bírálataitól, kritikáitól képtelen megválni irányomban. Ha azt mondom, fáj a fejem az időjárástól, akkor neki hálaistennek sohasem, ha fáradt vagyok a fizikai munkától, akkor ő hálaistennek sohasem, ha más a véleményem, akkor "észreseveszem" hogy miylen sértő vagyok vele, de amikor ő sérteget vagy kritizál (pl fiam nálad az a baj stb stb) akkor meg én vagyok a hibás, ha "megsértődök".

Nem sértődök meg, mert nem vinne előrébb, egyszerűen csak azt érzem, hogy semmilyen nézeteltérest nem lehet vele megbeszélni, el nem fogadott sosem, mindig oda kell szúrnia valamkt. De ezekre meg nem vagyok kíváncsi, azt érzem, hogy kezd kikopni belőlem ezek miatt a szeretet iránta és nem igénylem a társaságát. Persze ez lelkifurdal ugyan, de nem megyek olyan helyre, ahol kellemetlenül viselkednek velem.


Na arra lennék kíváncsi, hogy ezt mások hogy reagálják le?

Vannak a szívszorító videók az egyedül karácsonyozó szegény nagypapikról, akikre szarik a családja, de belegondolt már valaki is, hogy ezek ok okozatiságok?


2018. aug. 8. 15:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Én a kapcsolat teljes megszakításával kezeltem és azóta is életem legjobb döntésének tartom, viszont engem egész gyerekkoromban bántalmaztak, tehát azért más helyzet. A te helyzetedben szerintem úgy reagálnék, ahogy te. A szememben az, hogy valaki rokon, még nem jelent jogosultságot semmiféle különleges bánásmódra.
2018. aug. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%

Ez minden? Hogy hálaistenkedik, amiért nem fejfájós, meg nem fáradt? Mégis, miféle reakciókat vársz ezekre a panaszokra? Hogy megsimogassa a buksidat?

Nekem erősen mimózalelkűnek tűnsz.

2018. aug. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Metionin ***** válasza:
73%
Igen, ez egyfajta ösztönös reakció. Az ilyen szülővel a tipikus "beszéljétek meg" egy nem létező fogalom. Én azzal oldottam meg, hogy elmentem messzire egyetemre és azóta is csak évente 3-4 alkalommal látogatom őket, azt is úgy hogy ha nem bírnak normálisan viselkedni, csomagolok és eljövök. Már nem vagyok gyerek, így nem kötelességem tűrni a balhéikat, a mártírkodást meg a sértegetéseket.
2018. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

Szeresd felebarátodat, mint önmagadat. Nem hülyeség ez: csak annyira szeresd őt, amennyire magadat, vagyis ne szúrjál ki magaddal azért, hogy neki jó legyen, csak annyi időt tölts vele, hogy még megmaradjon a jókedved.


Egyébként ő tudja, hogy te így érzel? Mondod neki folyamatosan, hogy mi nem tetszik, miért nem, stb.? El tudom képzelni, hogy neki fel sem tűnik, hogy téged valami bánt, ha nem vagy elég kommunikatív. Nem hiszem, hogy rosszindulatból csinálja. Magyarázd el neki. De ne hidd, hogy egyetlen magyarázatból majd mindent megért: éveken át kell mondani, hogy neked mikor mi nem tetszik a megjegyzéseiben, stb., hogy tudja, miért van az, hogy na, akkor most elég volt apukából, inkább mész a saját dolgodra, hogy ne mérgezzen tovább aznap, és akkor még mielőtt harag lenne, inkább kalap-kabát, szevasz.

2018. aug. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%
Ne haragudj de ez nyafogás. Azt irod 46 vagy de ugy piccsogsz mint egy 10 éves. Apukád idős, lépj tul az ilyen dolgain és szeresd amig lehet. Viselkedj felnőtt módjára, vannak nála ezerszer rosszabb szülők.
2018. aug. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%

Nem értem a problémát. A 80 éves apádtól várod, hogy sajnáljon, mert fáradt vagy vagy fáj a fejed?

Nyilván ő sem tökéletes és 80 évesen nagyon nem kéne várni, hogy változzon, ellenben egész biztos, hogy te is kapaszkodsz görcsösen a vélt és valós sérelmeidbe és már csakazért sem próbálsz vele másképp kommunikálni.

2018. aug. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem írod, hogy 46 vagy, azt hinném, hogy 16.
2018. aug. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
80%
Nekem ugyanilyen mérgező szüleim voltak. Azért van lelkiismeret furdalásod,mert meg akarsz felelni a társadalmi elvárásoknak,hogy jó viszonyt kell ápolni a szülőkkel,mert ezt meg azt tették érted. De ez hülyeség.Engem Csernus könyvei rángattak ki ezekből a mérgező kapcsolatokból,a youtubeon vannak fenn videói is ahol részletesen elmondja a véleményét.
2018. aug. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5%
Jobban levés csökkentése... Modoros lúzer.
2018. aug. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Mióta tudatosítottam magamban, hogy a szüleim is csak emberek, akik nem tökéletesek és van egy stílusok, el tudom ezt fogadni. Hálás vagyok, amiért felneveltek, amiért rendes felnőtt ember lett belőlem és ha a problémákat nem is lehet megbeszélni velük, azért igyekszem normális és kedves lenni velük. Fáj, ha beszólnak, de azt tapasztalom, ha nyitott és kedves vagyok velük, azért ők is igyekeznek. Semmi értelmét nem látom elzárkózni tőlük, csak mert idősebb korukra mogorvábbak lettek. Attól még a szüleim, akik sokat tettek értem.
2018. aug. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!