Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hozzam fel ezt itthon?...

Hogy hozzam fel ezt itthon? Nekem jó lenne az az autó, viszont még nincs jogsim.

Figyelt kérdés

Anyukámnak van egy Mini Cooperje, tavaly lett véve. Nemrég kiderült, hogy terhes, ezért szóba került az új autó is (nagyobb, 5 ajtós, stb) és így a mostanit eladnák. Viszont itt jövök én a képbe... 16 éves vagyok, tavasszal leszek 17. Tavasszal kezdem a kreszt, aztán amint lehet, szeretném letenni a forgamit is. És nagyon szeretem ezt az autót, cuki, csajos, kis városi kocsi, nem érzem "elveszve" benne magam. Ezért arra gondoltam, hogy ne adják el, hanem tartsuk meg, nekem. Eddig csak apával beszéltem az autó-témáról, de a nővéremnek is lett autója, miután megszerezte a jogsit, szóval ebből is gondoltam, hogy majd kapnék én is. Anya sem zárkózik el előle, meg mindig mondja, hogy alig várja már, hogy legyen jogsim, és ne ő fuvarozzon, meg rohangáljon értem.


Csak így kb fél-1 évet ez a kocsi nem igazán lenne használva, meg így az ára kiesne az új autó árából (ami az anya új kocsija lenne). Szerintetek hogy beszéljek erről úgy, hogy ne mondjanak azonnal nemet?



2018. aug. 8. 17:52
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
45%
Érthető, hogy szeretnél te is autót és nyilván te jobban tudod, hogy hogyan álltok anyagilag, de egy új autó vásárlásához és egy új gyerek ellátásához is elég sok pénz kell, te viszont még egy darabig meg vagy autó nélkül. Fuvarozni az új autóval is tudod magad, ha már lesz jogosítványod.
2018. aug. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
73%
Basszus, ha ennyit sem tudsz a saját anyáddal megbeszélni, akkor gond van. Nem túl bonyolult téma, bár elég önző a vágyad.
2018. aug. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Nincsenek anyagi problémáink. Ha lennének, vagy rosszul állnánk pénzügyileg, úgy eszembe sem jutott volna ez az ötlet.

Nem hiszem, hogy anya majd újszülött/kisbaba mellett engem szeretne fél 8-ra suliba vinni, 1-2-kor értem jönni, aztán vinni az egyéb dolgaimra (különóra, sport,stb), meg nem is várnám el, hogy akkor ők kb a fél napot az autóban töltsék. Az autóját (az újat) nem vihetném el, mert anya is mindenhova kocsival jár. A nevelőapám, meg apa is változó, hogy dolgoznak, így rájuk sem számíthatnék minden nap.



Miért lenne önző?:D Pont, hogy neki is jó lenne.

2018. aug. 8. 18:09
 4/48 anonim ***** válasza:
88%
De még a josid sincs meg, most álljon a kocsi 1 évig? Sőt, nem is biztos hogy sikerül elsőre megcsinálnod. De tényleg miért nem anyukádnak mondod így el ahogy leírtad? Nem is ismerjük a háttered.
2018. aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
71%
Megkérdezheted tőlük hogy mi lenne ha maradna a Cooper, és úgy lenne új autó. Ha van annyi megtakarításuk hogy ne kelljen a Mini árával kipótolni, akkor tőlük függ.
2018. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Mert ha rosszul vezetem fel, akkor rögtön nemet mond, és akkor cs.szhetem az egészet, mert csakazértse' fog rá igent mondani. Nyilván nem egyik napról a másikra adják el, szóval van időm, de jobb szeretek az ilyeneken túl lenni.

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

2018. aug. 8. 18:16
 7/48 anonim ***** válasza:
52%
Nem pont a kérdéshez kapcsolódik viszont a KRESZ-t már 16 és fél évesen elkezdheted és mikor be töltöd a 17-et már a forgalmit is le rakhatod
2018. aug. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
63%
Busszal suliba?
2018. aug. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Egy barátnőmmel szeretnék kreszre járni, és ő nem kezdheti hamarabb tavasznál, ezért mennék én is akkor... De apukám szerint ez hülyeség, és ő szeretné, ha már ősszel kezdeném. Szóval ez még kicsit vitatéma nálunk.


A busz nem opció.

2018. aug. 8. 18:27
 10/48 anonim ***** válasza:
89%
Ez elsősorban az anyagiakon múlik. Ha azzal nincs gond, siman kerdezd meg, hogy nem tarthatnatok- e meg neked? Persze, a kb. 1 év állás nem jó, viszont így nem kellene egy évvel később kocsi után nézned.
2018. aug. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!