Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anya szigoru volt es...

Ha anya szigoru volt es korlatozo, mennyi ido kell nekem egyedul, mire megszokom, hogy a sajat fejem hasznaljam?

Figyelt kérdés
Mindenki szerint jo gyerek voltam, megis anya szigoru volt velem, es korlatozott. Nem hagyta soha, hogy hibazzak, legyen az kicsi vagy nagy, mindig mindent az iranyitasa alatt akart tartani. Ha kis hibat kovettem el, akkor is nagyon leszidott, pl ha veletlenul eltortem egy poharat mosogatas kozben. Vagy pl eppen eves kozepette voltam es meg nem tettem el a frizsiderbe az etelt mert meg akartam enni de hiaba mondtam hogy utana elpakolok meg sem hallotta (el szoktam). Semmennyire nem erdekeltek a bulik meg az ilyesmi, pasizas sem, de ha tetszett is valaki akkor lebeszelt rola. Amikor 20 felett voltam es el akartam menni egy pasihoz, akkor szabalyosan kicsapta a balhet. Pedig soha nem eltem rossz eletet, es ezzel a pasival sem fekudtem (volna) le csak meg szerettem volna ismerni hogy megfelelne-e, o meg nem akart kimenni a hazbol, ilyen fele aki nem jar ki. Na mindegy. Amugy ami igazan hianyzott, az a tamasz, hogy nem csak kijavitotta volna a hibaimat hanem megdicsert volna a jo dolgokert, de az ritka volt, inkabb csak ugy ereztem van egy csomo dolog, amiben jol kell teljesitenem, azert, mert. Pont. Semmi unnepeljuk meg a sikert dolog nem volt, inkabb az volt a normalis, hogy minel tokeletesebb legyek mindenben. Es ezert is annyit=ra magas a mercem masokkal szemben is, szerintem. Muszaj tudatosan odafigyelnem, hogy ne iteljem el a masik embert mert hajlamos vagyok ra. Nos, kb mennyi ideig kell egyedul lennem, hogy megszokjam a sajat fejem hasznalni, es tudatositani, hogy nem kell mindenben tokeletesnek lennem? Alberletben lakom, dolgozom, probalok minel tobbet kikapcsoladni es szorakozni jarni.
2018. aug. 8. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
2018. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ehhez idő - tisztában vagy a helyzettel, nagyon helyesen, innentől kezdve a saját értékrended szerint élsz. Anyukádat lehetőleg hanyagold, nehogy visszahúzzon.
2018. aug. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem anyukamat es ezert faj nagyon, hogy nem volt olyan kozeli kapcsolatom vele, mint sok mas szerencses fiatalnak. Tudom, lehetett volna rosszabb is, ne panaszkodjak, de annyira hianyzik a vele valo jo kapcsolat, ami nem arrol szol, hogy mit nyujtok, hanem, hogy ki vagyok..
2018. aug. 8. 22:33
 4/9 A kérdező kommentje:
Anyu gondolkodott helyettem, es szigoruan az o velemenye volt a helyes, akkor is, ha nem e ezert ez engem nagyon osszezavart. Nem voltam kepes realisan megitelni helyzeteket szoval van/volt mit bepotolnom, amiota sajat labra alltam. Meg mindig nehezemre esik a sajat fejem hasznalni es megitelni helyzeteket, pedig nem vagyok buta, sot, tanulas nelkul is nagyon jo eredmenyeim voltak es eleg jol fel is talalom magam ha szukseges.
2018. aug. 8. 22:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden az irányú cselekedeted amire vágysz, pontosan azért nem tudsz megvalósítani, mint amit megírtál és amit tudsz, annak kiváltó oka miatt. Az emocionális beidegződéseid, amit egy pszichés trauma váltott ki-egy dolog, ami igen érzékenyen érintett, és befolyásolta a lelkivilágodat- befolyásolja a jelen életedet. Lehet ez 1-2 hónappal a cselekedeteidet irányító kiváltó okok óta, vagy évtizedekre attól, de megkötnek, amíg meg nem ismered őket. Amíg pedig az okok ismereten még nem veszett az emlékezeted feledésének homályába, addig tudatosítsd őket, és változtass rajta. Mindig lesz megoldás, amíg fiatal vagy és frissek az emlékek, addig 12ezer/órát fognak elkérni tőled óránként egy tanácsadásért, vagy ha már idősebb, és az okok ismerete igen mélyen van, minimum 16ezer/órát fogsz fizetni egy nem kókler hipnotizőrnek. Úgy, hogy még most el tudnád feledni azokat a behatásokat, amik megkötöttek téged egy irányba az életed néhány, de számodra fontos területén.
2018. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lenne pofám 5 ezernél többet elkérni. Segítő... Ha-ha!
2018. aug. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én anyám is ilyen volt.Saját lakásod van, saját életed van! Ha ezzel együtt se tudsz megszabadulni a berögtődött, anyukád diktálta életviteledtől, akkor fordulj pszichológushoz. Bár nem tudom mióta különítetted le magadat.
2018. aug. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most :D. Es most latom, hogy mennyire hat ram meg mindig, hogy mas velemenye szerint kellet tcselekednem, mert szinte eletkeptelen vagyok. Szerencsemre feltalalom magam eleg jol.
2018. aug. 9. 14:31
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Egész biztos nem vagy életképtelen. Most kezdődik az önállóság. A saját határaid kijelölése. Azt teszed, ami neked jó, nem pedig azért teszed, mert mit fog majd szólni. Ez a leválás. Amikor megengeded magadnak, hogy ne mástól függjön a hangulatod, érzésed, cselekedeted. Egyébként hasonló cipőben járok. Én fél éve döbbentem rá kb, hogy már külön életem van :D Nem "kell" hazajárnom, csak akkor amikor szeretnék, de már nincs kötelező pofavizit.
2018. aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!