Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják egyes szülők,...

Miért gondolják egyes szülők, hogy jó ötlet titkolózni és hazugságban felnevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Miközben a saját családom és múltam titkait kutatom, megtudtam egy elég közeli rokonom titkát, lényeg, hogy a valódi apa személyét titkolják el szerencsétlen gyerek elől.

Arra nem gondol senki, hogy ha ez egyszer kiderül, az mekkora törést okozhat szerencsétlen gyerek életében? Nem azt mondom, hogy biztosan nagy trauma lesz, de elég nagy esélyt látok rá, hogy rendesen földbe döngölje az embert.

Hogyan lehetne ezen túllendülni, hogy miközben a saját életem kérdéseire próbálok választ találni, részese lettem egy olyan hazugságnak, amit én magam is már félve kutatok, bűnösnek és felelősnek érezném magam, ha ebben a színjátékban részt vennék.

Egyáltalán hogy tudnak egyes titkok tudói egy egész életet hazugságban leélni?

Véleményem szerint még mindig jobb a fájó igazság, mint éveken, akár évtizedeken keresztül álomvilágban élni és akkor egyszer hirtelen a semmiből kiborul a bili.

Mert elég nagy esély van rá, hogy egyszer minden hazugság kiderül.

Most például ebben az esetben én egy időzített bomba vagyok, mivel én az igazság oldalán állok, bármennyire is fájó lehet ez a megvezetett személy részére.



2018. aug. 9. 13:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem tudatlanságból titkolóznak főleg, meg hát félnek, szégyellik az igazságot, ilyesmi. De hogy én tudnék-e egy életen át őrizni olyan titkot, mint amiről beszélsz, hát abban erősen kételkedem én is...
2018. aug. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
76%

Én is egyet értek veled. És ahogy te ji tudtad ezt deríteni akaratlanul is, az érintett személy is ugyanúgy kiderítheti, akaratlanul is.

Nem értem az ilyen embereket, mint akik ezt eltitkolják a gyerek elől. Ha magától jön rá, vagy mástól tudja meg, az még mekkora törés lehet! Nem is maga a tény, hanem a családja, szerettei hazugsága. Mindig jobb az őszinteség, minél korábban, annál jobb.

2018. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem 90%-ban az ilyen primitív, módszer nélküli nevelési módszerek a ludasak, amikor pl. a páréves gyerek természetadta tisztaszívűségében elmondja, amikor rosszat csinált, és már amiért úgy látják, nem szégyelli magát (eléggé?) közben, megy is az ordibálás meg a büntetés, de sík ideg mindenki, mintha az normális emberi dolog lenne. Persze, hogy könnyű a lecke: nem mondok el semmit nekik, nehogy kibukjanak, fenyegetőzzenek, ordibáljanak, büntessenek, jó esetben, amikor nem csapnak oda. Piszkosul be tud ragadni egy-egy ilyen elcsúszott problémamegoldó stratégia, ha kora gyerekkori. Kell erő az embernek a sajátját megtörni és értelmes alternatívát nyújtani a saját gyerekeinek.
2018. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
67%
Ezt a kérdést miért nem a valódi apának teszed fel, személyesen, bele a képébe?:D
2018. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
37%

4+ Miért nem mondtad a valódi apukának akkor mikor született a gyerek, holott tudomásod volt az első pillanattól róla?:D


Péld 11,13

A rágalmazó megjelenti a titkot; de a hűséges lelkű elfedezi a dolgot.

2018. aug. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
49%
Én pedig szt gondolom, hogy mindenkinek joga van a saját titkaihoz.Az apaság nem azon múlik elsősorban, hogy kinek a spermája termékenyítette meg anyu petéjét. Te pedig, kérdező, nem “ az igazság pártján állsz”, hanem egy minden lében kanál sz@rkeverő vagy, fölösleges áltatni magad. Semmi közöd mások családi ügyekhez, foglalkozz a saját dolgoddal. Ha nincs saját életed, párod, barátaid, értelmes elfoglaltságod, akkor szerezz magadnak.
2018. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
28%

* Miért nem mondtad a valódi apukának akkor mikor született a gyerek, holott tudomásod volt az első pillanattól róla?:D


jah, mert az veszélyes lett volna számodra, mert igazából az a nő kellettt neki, és nem te? és hanyatt homlok ment volna visszay hozzá?


Most már mit adod elő itt a szenvedő szerkezetet?:D Felesleges:)

2018. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%
Kétszer is 'szerencsétlennek' nevezed a gyereket. Miért is? Lehet hogy sokkal jobban él, mint az igazi apjával, nem?????
2018. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
80%

"mindenkinek joga van a saját titkaihoz.Az apaság nem azon múlik elsősorban, hogy kinek a spermája termékenyítette meg anyu petéjét"


Szerintem meg mindenkinek joga van ahhoz, hogy tudja, "kinek a spermája termékenyítette meg anyu petéjét", akkor is, ha nem az a valaki neveli fel. Különben meg pl. bizonyos betegségek kapcsán ez az információ akár életet is menthet.

2018. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos én is a 6-os válaszolóval kell egyetértsek.

Lehet hogy te nem értesz egyet azzal hogy egy ilyen infót eltitkolnak, illetve ha a te gyereked lenne akkor te máshogy csinálnád, DE semmi közöd ahhoz hogy ez a család miért döntött úgy ahogy, és ha bunkó módon elmondod a gyereknek akkor igenis szarkeverő vagy aki feleslegesen beleszól más dolgaiba.


Anyukám unokatestvérét örökbe fogadták. A szülők úgy döntöttek nem mondják el a lányuknak.

A környezet nyilván tudta, hiszen anyuka nem volt terhes, majd hazajött egy kisbabával, de voltak annyira illedelmesek hogy nem mentek oda a kislányhoz hogy "az igazság oldalán állva" elmondják neki hogy márpedig ő nem saját gyerek.


Nem lehet hogy nyomós oka van annak hogy a család titkolja hogy ki a valódi apa? Te pedig simán csak bunkóságból felrúgnád az életüket...

2018. aug. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!