Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szigorú...

Hogy mondjam el a szigorú apámnak, hogy van egy barátom?

Figyelt kérdés
Erről a srácról azaz a barátomtól már meséltem neki, mikor míg ismerkedtünk. Már akkor se nagyon preferálta. Mindig figyelt. Nem engedett sokáig videó chatelni vele, se telefonálni. Ja és amúgy alap szabály h apa előtt nem is telefonozhatok nagyon mert zavarja. Mindig ezért a szobámba elvonulok. De ember kB. minden a telón van. A házit stb. ott kérdezem meg meg beszélgetek a barátaimmal olvasok stb. Ez is zavar h előtte ezt se lehet. Szóval közben a sráccal több lett mint ismerkedés. Már 7 hónapja ismerem s a barátnője lettem hivatalosan is. Apa már azt hiszi nem beszélek ezzel a sráccal. Nem is akarom elmondani de muszáj lesz. Nem is tudnám örökre eltitkolni mert az a baj h nem csak akkor szeretnék a barátommal telefonálni mikor ő nincs itthon. Ami ritka. Hanem h ne keljen titkokoznom s tudjak akkor is mikor itthon van. 2 hónap múlva leszek 18. Akkor tervezem elmondani neki. De valószínűleg nem úgy fogom h van egy barátom mert lehet kirakna a házból. Nagyon szigorú. Hanem h pl míg beszélek azzal a sráccal s hagyja jóvá. Vagy szerintetek h kéne elmondanom. Nem fogok míg 2 évet várni az érettségiig h barátom legyen. Mert ugye utánna már azt csinálok szerintük is amit akarok csak addig azt mondják szüleim míg náluk lakom az van mindenbe amit ők mondanak. De nehogy már 18 évesen ne lehessen egy kapcsolatom. Ti nektek van hasonló tapasztalat? H mondjam el apának? Ráadásul a srác fel is akarta hívni apát h kérjen engedélyt h megismerhessen engem mint a lányát. De apa azt mondta nem. H míg nincs itt ennek az ideje. Abban reménykedem h ha 18 leszek már máshogy látja. De miért nem engedi hat nem vonja el a tanulásról a figyelmem így is úgyis kitűnő vagyok max jeles. Jók az eredményeim és engedelmes vagyok általában. Mit javasoltok?

2018. aug. 9. 22:18
 1/10 hdoraa válasza:
81%
Anyukád esetleg nem tudna vele beszélni arról, hogy legyen kicsit engedékenyebb?
2018. aug. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még ne mutasd be, inkább menj találkozz a sráccal, mond hogy egy barátnődhöz mész.
2018. aug. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

nee ne engedd magad. Nekem nincs apám, meg amúgy is fiú vagyok, de csak jó tanácsot akarok adni, nem konfliktust keverni.

Úgy vettem le a leírásodból, hogy túl nagy hatással van rád apád, apa így, apa úgy, mit hisz mit nem, mit tud, mit nem.

Na elmondok neked valamit.

SEMMI de semmi köze nincs hozzá. Ez a te magánéleted, nincs beleszólása. Megmondhatja, hogy a házába nem viheted fel a srácot. Ez a max.

"Ráadásul a srác fel is akarta hívni apát h kérjen engedélyt h megismerhessen engem mint a lányát."

Középkorban kellett csak az apa beleegyezése, vagyis inkább döntése, hogy ki lesz a lánya ura. Ez meg a 21. század. Apád a hülye, nem te.


"Ti nektek van hasonló tapasztalat?"

Hasonló, de ahogy említettem én fiú vagyok, és anyámmal kapcsolatban.

19 évesen összejöttem egy lánnyal, anyám nem akarta engedni, mert a "tanulás rovására megy".

2 hét után otthagytam az iskolát, összeköltöztem a barátnőmmel, és elmentem árufeltöltőnek. Most anyám azt mondja miért akartam beleszólni a fiam magánéletébe? Talán befejezte volna a sulit.


De most nem azt mondom hogy csináld te is ezt,(tényleg nehogy) hanem hogy ki kell állnod magadért, bármennyire is elhatalmasodott feletted az apai szigor.

Mert ha vagy annyira intelligens, hogy nem csináltok gyereket a semmibe, meg nem egy nőverő vadállattal vagy együtt, az apádnak semmi keresnivalója a kapcsolatodban. De nem akarok viszályt kelteni!!!!

26f

2018. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem nagyon tud anya rá hatni nálunk apa az Úr a háznál de nagyon. Sokszor azon gondolkozom h nárcisztikus személyiség típus e. Komolyan rettegek tőle! Az van a mit ő mond amit ő jóvá hagy. Pl meg van szabva ha elmegyek barátnőkkel h este 8 ra itthon legyek. Volt h késtem s olyan balhé volt. Mint egy ideg beteg. Ilyenkor drukkolok h meg ne üssön.

Köszönom midnenkinek a válaszát! Hálás vagyok.

Tudom h nem szabadna h ennyire befolyásoljon csak az a baj h amíg az ő pénzén élek addig muszáj. De tényleg szoktak durva dolgok lenni itthon sajnos.. De a szerelem hamarabb jött mint h végezzék a gimiben s utána ugye már nincs beleszólás egyetem alatt az életemben.

2018. aug. 10. 00:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nem, NEM MUSZÁJ!

Apád pénzén élsz, oké de apád pénze nincs befolyással a magánéletedre.

Apád szava nincs befolyással a magánéletedre.

Ha apa azt mondja hogy a srác nem szép akkor elmúlik a szerelmed? ugye hogy nem.

Ha apa azt mondja nem ad pénzt ha együtt vagytok elmúlik a szerelmed? Ugye hogy nem.

Ha apa azt mondja hogy a házába a srác nem mehet, az azt jelenti, hogy többet nem látjátok egymást? Ugye, hogy nem.

Ha apa csettint egyet és azt mondja hogy itt a haverja fia, aki alkalmas hozzád, összejössz vele? Ugye hogy nem?

Valakinek ki kéne józanítania apádat, hogy vegye észre már magát...

De az ne a 18 éves barátod legyen, meg ne akarjon engedélyt kérni se tőle.

Másnem mutasd meg ezt az üzenetet neki, talán ebből tanul.

2018. aug. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az tűnt fel, hogy úgy írsz, mintha elfogadnád ezt a helyzetet. Leíro, hogy milyen, látod a problémát, de én a helyedben biztos hogy nagyon utálnám ezt az embert, és elhatároznám, hogy megszakítokk vele minden kapcsolatot. Nem mondom, hogy tedd ezt, de az kicsit probléműs, hogy ennyire beletörődsz, még dühöt sem érzek rajtad.
2018. aug. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Nekem csak egy kérdésem lenne. Ha két hónap múlva 18 leszel,miért csak két év múlva lesz érettségi vizsgád?
2018. aug. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Lehet elírás, bukott, vagy olyan képzésre jár!

Kérdező! Én is úgy látom, hogy beletörődtél a helyzetbe! Ne hagyd magad, később csak rosszabb lesz!

2018. aug. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azért van míg 2 évem mert olyan gimibe járok aminek a képzése 5 év. Volt nyelvi előkészítőm is.

Rendben, megfogadom a tanácsokat köszönöm nektek!

2018. aug. 11. 00:33
 10/10 anonim ***** válasza:
A mellékelt ábra is mutatja hogy a "vas szigorral" hazudni tanítod a gyereket. Apádnak egy csőd a nevelése hiszen hiába vagy kitűnő(max.jeles), szófogadó ha hazudni kell neki már hónapok óta. Hazudj tovább, jobb ha nem tudja az igazat még a végén megöli a srácot.
2018. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!