Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan vagyok kiakadva...

Jogosan vagyok kiakadva apukámra? Elfogadnátok ezek után bármit?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, apukámnak azóta volt egy felesége, akivel elváltak és most van egy új. Apukám lakása még évekkel ezelőtt az én nevemre került, azért, hogy a volt felesége a váláskor ne tudja tőle elvenni, most kimegy külföldre dolgozni évekig én meg abban a városban járok egyetemre, ahol a lakás van. Megkértem adjon egy kulcsot, hogy néha felmehessek oda tanulni, mert közelebb van az egyetemhez, mint ahol lakom másrészt otthon sokan vagyunk és nehéz tanulni így. Először igent mondott aztán pár héttel később közölte, hogy nem mert neki nincs más lakása ez legyen csak az övé és csak akkor mehetek oda, ha ő ott van valamint a vadiúj felesége többször fog hazajárni külföldről, ő is oda fog menni a lakásba és nem akarja, hogy konfliktus legyen abból hogy ott vagyok esetleg én is...(ezt nem is értem, mert jóban vagyok a feleségével, semmi bajom vele, eddig azt hittem neki se velem). Erre eléggé kiakadtam és a fejéhez vágtam valami csúnyát, mire ő mondta, hogy öltözzek és menjek, hálátlan vagyok pedig ő kitartott mellettem annak ellenére, hogy anya elvett tőle, és ezek után át fogja gondolni mennyire tánogat engem. Tényleg ennyire gáz hogy kértem egy kulcsot?
2018. aug. 9. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

A nőci intézted a háttérből ezt az egészet, hogy így legyen.

Én biztos hogy apádat a helyedben elkapnál egy fordulós beszélgetésre. A véleményem megmondanám neki, és azt is hogy tudod, hogy a nőci intézte ezt így.


Legyen tartásod. Ha útólag felajánlja (mert ha te személyesen beszélsz vele akkor a nő bukik)

mert felfogja ajánlani, akkor se fogadd el.

És mond meg neki, hogy nem kell az utólagos segítség egy olyan embertől aki más által őgy van mozgatva mint egy báb, és megfeledkezik arról ki a gyermeke, és ki a jött ment, akinek a szavára ad.

2018. aug. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
*más által így
2018. aug. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 acelsziv ***** válasza:
82%
Most ha szemét akarok lenni: A lakás a te neveden van, tehát a tiéd. Ergo teljes joggal törhetnéd fel és cserélhetnéd le a bejárati ajtó zárját. Sőt, ha odajönnének hőbörögni a rendőrséget is rájuk hívhatnád birtokháborítás miatt.
2018. aug. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

"(ezt nem is értem, mert jóban vagyok a feleségével, semmi bajom vele, eddig azt hittem neki se velem)."


Ki mondta, hogy a mostaninak van bármi baja veled? Ezt honnan veszed? Apád itt arra gondolt, hogy 2 nő egy lakásban nem lesz jó.. Ezt akarta megelőzni, gondolom. De nem arról van itt szó, hogy nem kedvel téged, vagy baja van veled.


"Erre eléggé kiakadtam és a fejéhez vágtam valami csúnyát, mire ő mondta, hogy öltözzek és menjek, hálátlan vagyok pedig ő kitartott mellettem annak ellenére, hogy anya elvett tőle,"


Az apád egy segg hülye. Nem kiváltság az, ha valaki a lányával foglalkozik annak ellenére, hogy a volt felesége, azaz anyád "elvett tőle".

Ez lenne a normális.


A témára: Alapvetően nem gáz, ha kértél kulcsot, viszont ő ezt nem akarja. Ezt is tiszteletben kell tartani.

2018. aug. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%

"pedig ő kitartott mellettem annak ellenére..."

ALAP, hogy kitartott! A gyereke vagy. Hogy ő meg hogyan cseszi el a saját házasságát, az ő dolga, de nehogy már még emiatt legyen neki érdeme, hogy "kitartott" melletted.


Végülis az ő lakása, és ha nem akarja, nem adja oda neked, sajnos, ez kicsit fura mondjuk.

2018. aug. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
#6 Az a bibi, hogy ez nem apuka lakása. Ő ezt törvényes ajándékozási szerződéssel a gyerekének ajándékozta. Az, hogy a GYIK-es jogszabálygyűjteményben létezik a "névre íratás" fogalma, ami azt takarja, hogy "a tulajdonom az enyém marad, de a törvény úgy tudja, hogy nem az", attól ez még a magyar jogszabályok szerint nem létezik.
2018. aug. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
#7 Igazad van. De "valójában" az apáé a lakás. Az átíratási ceremónia csak egy "papír" miatt volt. Jogilag a gyerekéé a lakás, családban "maguk között" az apáé. De ezt inkább a családban kellett volna előre megbeszélni, hogy ez az átruházás pontosan mivel is jár a családtagok részéről. Amúgy sajnálom, kérdező a helyzeted, hogy így alakult a szüleiddel.
2018. aug. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Én a 6. és a 8. hozzászóló voltam. Jobban belegondolva, tényleg fura, hogy végülis szívességet teszel neki azzal, hogy átírják a nevedre a lakást, és így nem vehetik el tőle, ezt neked köszönheti. Szóval azért neked is lenne beleszólásod a dologba. De ezt normálisan, higgadtan meg kéne beszélnetek...
2018. aug. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Jó, mondjuk nagyon nem érdemes itt írogatni, mert ha van benne jó is, csak lepontozzák. De biztos nincs igazam, hogy az apjától alap lenne, hogy kitartson a gyereke mellett, ez biztos valami nagy szívesség akkor a lepontozók szerint és hatalmasat tévedtem.
2018. aug. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, mit vágtál a fejéhez, nem mindegy.

De a helyedben, ha már én vagyok a szemét, rá is szolgálnék... A lakás a tiéd. Apadnak legfeljebb haszonélvezete van rajta. Add el! 😈😈😈

Egy füst alatt letudod a támogatásod is, apád meg vigyoroghat.

Nézz utána, hogy lehet eladni haszonélvezettel terhelt ingatlant. Még apád aláírása se kell, kiváltod a haszonélvezeti jogot, a maradék pènz a tiéd. Kis szerencsével tudsz venni egy kisebb lakást, aztán ott tudsz tanulni.

2018. aug. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!