Mit tehetnék? LENT!

Figyelt kérdés
Szóval arról lenne szó, hogy anyáék nagyon gyerekesek és minden hülyeségre elszórják a pénzt, és nem ránk. Semmit nem állnak, jogsit se nyelvvizsgát az álmaimat lehurrogják szóval semmibe se képesek támogatni, ha elmegyek dolgozni és pl koncertre költöm én vagyok a hibás, hogy miért nem vettem abból egy cipőt miközben szerintem ezt nekik kéne állniuk legalább félévben egyszer mivel nem várhatják el, hogy 16 évesen magamat tartsam el, és még így is dolgozok..Mindent elvárnak, hogy magamnak fizessek ki, és helyes lenne ha estin végezzem el a sulit és mellette dolgoznék? Mert tényleg semmit se bírnak fizetni, tesómnak se fizettek semmit utána meg mi vagyunk az életképtelenek, mert semmit sem értünk el. így erre gondoltam pár hete, de úgy gondoltam elhamarkodott lenne a döntés és megbánnám utána, de ha ennyire rossz helyzetben vagyunk akkor mit tehetnék? Ez jó döntés hogy kitudjam magamnak fizetni a nyelvtanárt vagy a jogsit vagy bármi ilyesmit? Máshogy nem tudnám és így semmire nem fogom vinni. Kérlek, írjatok véleményt! Suli mellett nem tudnék annyit dolgozni és nem is bírnám mivel nagyon sok óránk van.

2018. aug. 11. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem ártana tudni, hogy mit értesz az alatt, hogy elszórják a pénzt - elöször is mennyi az, amit keresnek, másodszor mennyi fix kiadás van, harmadszor mi az, ami szerinted hülyeség, illetve hányan vagytok a háztartásban?

Ugyanis ami szerinted hülyeség, az valószínübb, hogy nem az, akkor már inkább annak nevezhetö, ha valaki a nyári keresetét koncertre költi.

Emellett ha kevés a családi jövedelem, akkor nem jut neked mindenféle extra dolgora.

16 évesen ne ilyennel foglalkozz, hanem tanulj, szerezz egy normális érettségit, és utána tudsz tanulni, ha akarsz, akár szülöi támogatás nélkül is.

2018. aug. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%

Jogsi nélkül meg lehet lenni, nyelvtanár sem feltétlen muszáj nyelvvizsgához, rengeteg ingyenes oktatóanyag van a neten. Okos beosztással megoldható a nyelvvizsga és a kresz is, ugyanis ha sikerül, mindkettőnek a díját visszatéríti az állam. Ezek ráadásul nem olyan őrületes összegek, 30 ezer alatt vannak, ennyit suliidőben is össze tudsz szedni, ha csak szombatonként melózol. Középfokú nyelvvizsgát megfelelő szinten teljesített, emelt érettségivel is szerezhetsz, előre is hozhatod 11.-re. Egyszóval: ha akarod valamire vinni, ne hagyd abba a sulit, végezd el nappalin, nincs értelme estire menni, messze nem ugyanaz.

Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid.

2018. aug. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
2- es válaszoló, jogsi 30 e alatt ???? A vizsgadíj talán, de addig el is kell jutni. Kérdező szerintem is tanulj ameddig lehet, hogy utána normális életet tudj élni, mert 3 müszak havi 150- ért nem az.
2018. aug. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Tanulj normál időben, ahogy lehet. Nyelvvizsgára simán összetudsz szedni elég pénzt. A jogsi nem lét fontosságú. (Én egyébként azt is nappali gimi mellett fizettem ki magamnak, apránként összetettem, nem mentem koncertre) Azt viszont ne hagyd, hogy a szüleid az alap szükségleteidet (ruha, étel, bérlet) a te pénzedből próbálják fedezni, az az ő kötelességük. Ezt én kizárólag akkor tudom elképzelni, ha tényleg nagyon szegények vagytok.
2018. aug. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Azt mondod, hogy ők elszórják, de te is azt csinálod. Nem értek egyet azzal, hogy ha van a gyereknek pénze, akkor vegyen ő cipőt, ne a szülő, nagyon nem. Ugyanakkor ha tudod, hogy ők ilyenek, nem lesz cipő, ha te nem veszel, mégis koncertre megy el a pénzed, akkor te se vagy jobb náluk.
2018. aug. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%
A kérdés tipikus a tinikre: ha a családnak van 300ezer Ft jövedelme, az szerinte rengeteg, a szülök meg hitelt törlesztenek rezsit fizetnek, kaját vesznek - és nem a ksilányuknak adnak koncertezésre meg hasonlókra, akinek fogalma sincs a család kiadásairól, meg hogy ez a jövedelem minden, csak nem sok három-négy före!
2018. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"2- es válaszoló, jogsi 30 e alatt ???? A vizsgadíj talán, de addig el is kell jutni. "


Olvasd már el, mit írtam. KRESZ-ről(!) írtam, amiből az e-learning tanfolyam 15-20 ezer, a vizsgadíj pedig 4600 Ft. EZT téríti vissza az állam 20 éves korig, sikeres vizsga esetén, július elsejétől. Tán követni kéne a híreket.

2018. aug. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, a KRESZ- el mit ér ha az anyjáék nem finanszirozzák tovább, a gyakorlati részt okoska??
2018. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még mindig többet, mint anélkül, okoska. A gyakorlati rész ára egyhavi nyári diákmelóból megvan.


Talán próbálj meg valami konstruktívat hozzászólni, ha meg ennyire nem megy, akkor foglald el magad valami mással.

2018. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És mire szórják a pénzt?


A cipőt és alap dolgokat nekik kéne adniuk ez igaz, de ha nincs és nem azért mert marhaságokra költik akkor teljesen érthető "elvárás", hogy azt vegyél koncertre járogatás helyett.

Meg az se mindegy, hogy miért kell és milyen az a cipő.

Nekünk is voltak rossz anyagi időszakaink, mindent megkaptunk épeszű kereteken belül, voltak új ruháink, cipőink, de a luxus extra kiadásokat nem állták/állják.


Kisöcsém cipőb-zi, amióta rákattant az 50-60 ezres cipellőkre a szüleink nem veszik meg neki, összegyűjti rá szépen magának a pénzt.


Nyelvtanárra semmi szükség, a jogsi sem létszükséglet, a nyelvvizsga sem olyan drága. 4 éjszakai leltárból meg is van a nyelvvizsga ára.

2018. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!